0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

كاهش صادرات آهن آلات چين در ماه جولای

بر اساس امار اداره گمرك چين در ماه جولای صادرات محصولات نهايی آهن آلات چين با ۱۵ درصد كاهش نسبت به سال قبل به ۵٫۸۸۶ ميليون تن رسيد. در هفت ماه  گذشته از سال ۲۰۱۸ صادرات چين با ۱۴ درصد كاهش نسبت به سال قبل به ۴۱٫۳۱ ميليون تن رسيد. لازم به ذكر است واردات آهن آلات به چين در هفت ماه ابتدای سال با ۱ درصد كاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷٫۶۹۸ ميليون تن بود.

چين برای فصل زمستان آماده می شود

 • رشد قيمت در كوتاه مدت
 • كاهش قيمت در ميان مدت و بلند مدت

به گزارش استيل ماركت مواد اوليه فولادی مانند سنگ آهن و زغال سنگ از اواخر هفته گذشته در روند افزايشی قرار گرفتند. زمستان در حال نزديك شدن است و دولت چين برای كنترل آلودگی هوا ميزان خروج آلاينده های جوی را در شمال اين كشور كنترل خواهد كرد. ظرفيت توليد آهن آلات در شهرهايی كه بيشتر تحت تاثير قرار می گيرند بايد همانند سال قبل تا ۵۰ درصد كاهش يابد.

در زمستان سال گذشته با اعمال محدوديت های توليد در شمال چين، كل توليد آهن آلات چين در زمستان نه تنها كاهش نيافت بلكه با افزايش توليد در شهرهايی كه محدوديت نداشتند (مانند جنوب) كل توليد افزايش يافت. در صورتی كه امسال قوانين به صورت سختگيرانه تر اجرا شود می تواند تاثير بيشتری نسبت به سال قبل داشته باشد.

انتظار محدود شدن توليد قبل از زمستان باعث شد از اواخر هفته گذشته قيمت سنگ آهن و زغال سنگ  ۳ تا ۶ درصد افزايش يافتند. قيمت آهن آلات نيز تا ۳ درصد افزايش يافت و باعث شد واحدهای تولیدکننده آهن آلات با هزينه توليد بالا نيز مجددا توليد خود را از سر بگيرند.

با اينكه اعمال محدوديتهای توليد باعث شده چشم انداز بازار فولاد و سنگ آهن نامشخص باشد، انتظار می رود دولت چين فولاد مورد نياز پروژه های زيربنايی و ساخت و توليد را فراهم خواهد كرد و عمدا باعث كاهش روند توليد در اين بخشها نخواهد شد.

به اين ترتيب انتظار می رود در كوتاه مدت قيمت آهن آلات و سنگ آهن با افزايش همراه شود. اما در ميان مدت و بلند مدت تضعيف تقاضا و عرضه كافی به بازار باعث افت  قيمت سنگ آهن و فولاد خواهد شد.

آهن آلات مرکزآهن

رشد قيمت محصولات تخت در ايتاليا

قيمت محصولات تخت فولادی در ايتاليا در ابتدای ماه آگوست و قبل از آغاز تعطيلات تابستانی افزايش يافت. انتظار می رود قيمتها در ماه سپتامبر به روند افزايشی ادامه دهند. هفته گذشته بيشتر فولادسازها تلاش كردند قيمت محصولات خود را تا ۵ تا ۱۵ يورو افزايش دادند و موفق شدند قبل از اغاز تعطيلات به اين افزايش قيمت دست يابند. به طور خاص فروش كلاف گالوانيزه با ۱۵ يورو افزايش نسبت به دو هفته قبل به ۶۳۵ يورو EXW رسيد.

قيمتهای پيشنهادی وارد كننده ها همچنان رقابتی نيست به عنوان مثال كلاف گرم ۵۵۰ تا ۵۶۰ يورو  CFR پيشنهاد می شود و خريداران ترجيح  می دهند با در نظر گرفتن خطر مواجه شدن با تعرفه واردات، بيشتر نياز خود را از بازار داخلی تامين كنند.

كارشناسان می گويند خريداران ايتاليايی در اواخر آگوست و اوايل سپتامبر به بازار باز می گردند و تا آن زمان قيمتها افزايش خواهد يافت.

صادرات نفت عربستان به کانادا به روال گذشته ادامه پیدا می کند

عرضه نفت عربستان سعودی تحت تاثیر مناقشات سیاسی با کانادا تغییری پیدا نخواهد کرد. وزیر نفت عربستان امروز اعلام کرد که دخالت های جدید دولت کانادا در سیاست های پادشاهی عربستان در خصوص در آزادسازی زندانی زن فعال در زمینه حقوق بشر نقض مراودات بین المللی است. با این حال، عربستان قصد ندارد صادرات نفت خود را به آمریکا قطع کند.

ترس از افت عرضه توسط ایران، بهای نفت را افزایش داد

تنها یک روز پس از کاهش بهای نفت به دلیل افت واردات چین، نگرانی ها از شروع تحریم های جدید علیه ایران بهای نفت را افزایش داد. نفت خام برنت ۲۰ سنت رشد داشت و به ۷۲/۴۸ دلار/بشکه رسید و نفت سبک آمریکا با ۱۰ سنت افزایش در سطح ۶۷/۰۴ دلار/بشکه متوقف شد.

اگرچه تحریم های اعمال شده از روز سه شنبه بر تهران شامل صادرات نفت نمی شود، اما به دنیا نشان داد که آمریکا در تصمیم خود مصمم است و تمام تلاش خود را برای کاهش فروش نفت ایران به کار خواهد بست.

با این حال، کاهش ذخائر نفت خام آمریکا در هفته گذشته کمتر از انتظار بازار اعلام شد و فشاری در عکس جهت افزایش قیمت اعمال کرد. ذخائر بنزین این کشور نیز به رغم پیش بینی کاهش ۱/۷ میلیون بشکه ای، در کمال تعجب ۲/۹ میلیون بشکه افزایش یافت. عراق نیز امروز قیمت رسمی فروش نفت خود در ماه سپتامبر کاهش داد که نشانه ای دیگر از افت قیمت نفت در کوتاه مدت خواهد بود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری