0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

توسعه تجارت الكترونيك فولاد شركت Severstal

شركت Severstal به توسعه زير ساخت فروش آنلاين آهن آلات برای افزايش تجارت الكترونيك ادامه می دهد. در نيمه اول سال 2018 فروش آنلاين اين شركت 150 درصد افزايش نشان می دهد. در نيمه اول سال 1 ميليون تن آهن آلات از طريق سامانه آنلاين شركت به فروش رسيد كه در مقايسه با 400,000 تن در مدت مشابه سال قبل رشد چشمگيری داشته است. انتظار می رود فروش اينترنتی آهن آلات در اين شركت در سال 2018 به 2 ميليون تن برسد در حالی كه در  سال 2017 حجم فروش از اين طريق 1.3ميليون تن گزارش شده بود. از جمله امكانات  جديدی كه برای مشتريان در قالب فروش آنلاين آهن آلات اضافه شده می توان به حمل و نقل از طريق آب اشاره كرد. در برنامه های توسعه روش های فروش، اين شركت قصد دارد به 3.5 ميليون تن فروش آنلاين در سال دست يابد.

بازار مطلوب محصولات پوششی در اروپا

بر اساس آمار انجمن توليد كنندگان خودرو اروپا، در ماه ژوئن ثبت سفارش خودروهای سواری در اين اتحاديه با 5.2 درصد رشد نسبت به سال قبل به ركورد تازه ای دست يافت. در ماه ژوئن سال جاری 1,569,067 خودرو ثبت سفارش شد كه در مقايسه با 1,491,461 دستگاه در ژوئن سال 2017  رشد محسوسی داشته است.

در نيمه اول سال 2018 بازار خودروهای سواری اروپا با رشد 2.9 درصدی همراه شد و 8,449,217 دستگاه رسيد. ورق گالوانيزه به عنوان يكی از محصولات مورد نياز توليد خودرو در شمال اروپا در 11 جولای 650 تا 670 يورو معادل 760 تا 784 دلار EXW بود.

تعرفه وضع شده از سوی اروپا و ريسك های مرتبت برای فعالان بازار

 • پايش تناژ وارد شده به گمركات مشكل است
 • برخی كشورها معاف از پرداخت تعرفه هستند

از روز گذشته، 19 جولای، تعرفه واردات 25 درصدی آهن آلات اروپا اجرائی شد. با اينكه اين تعرفه منجر به كاهش واردات آهن آلات به اروپا خواهد شد، فعالان بازار هنوز در مورد نحوه اجرای اين قانون و جزييات آن سر در گم هستند. صادر كننده ها و خريداران اروپايی كه نمی دانند تعرفه وضع شده چگونه در كنترل واردات اجرائی خواهد شد، در تنظيم قراردادهای جديد خريد و يا فروش مردد هستند.

وارد كننده ها قادر نيستند تناژ وارد شده به گمركات اروپا را پايش كنند به اين ترتيب نمی توانند تخمين بزنند محموله ای كه خريداری كرده اند در زمان ورود به گمرگات مشمول تعرفه خواهد شد يا نه. در اين شرايط صادر كننده ها تلاش می كنند بيشترين تناژ را در كمترين زمان به بنادر اروپا برسانند و وارد كننده ها تلاشی مشابه در جهت مقابل انجام می دهند.

آنالیز بازار آهن آلات

عدم وجود ابزار مناسب برای کنترل واردات آهن آلات اروپا

به دليل عدم وجود ابزار مناسب برای كنترل تناژ واردات به اروپا بسياري از فعالان بازار معتقدند سهميه تعيين شده به طور كامل به بنادر اروپا وارد نخواهد شد كه به دليل نگرانی تجار از مواجه شدن با تعرفه است.

برخی كشورها از تعرفه معاف شده اند كه باعث افزايش نگرانی ها شده است. برخی كشورهای غير عضو اتحاديه اروپا و كشورهای در حال توسعه با صادرات كمتر از 3 درصد سهم بازار اروپا از اين جمله هستند. در مورد كشورهاي در حال توسعه شرط مذكور در صورتی قابل اجرا خواهد بود كه صادرات تجمعی كشورهای در حال توسعه عضو WTO بيش از 9 درصد نباشد.

به اين ترتيب و بر اساس قوانين اروپا كشورهای چين، تركيه، هند و اوكراين می توانند برای برخی محصولات از پرداخت تعرفه فرار كنند.

کاهش ارزش یوان و افت تقاضای داخلی بازار آهن آلات چین

به دليل كاهش ارزش يوان و افت تقاضای داخلی، تمايل تولیدکنندگان آهن آلات چينی به افزايش صادرات بيشتر شده است. به گزارش متال بولتن 20 ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش 20 یوان نسبت به روز قبل 4240 تا 4250 يوان و در شمال چين ( تيانجین) با بدون تغییر نسبت به روز گذشته به 4180 تا 4190 يوان رسيد.

امروز صبح بيشتر معاملات به قيمت 4260 يوان به ثبت رسيد و در بعد از ظهر به 4240 يوان كاهش يافت. در مقايسه هفتگي ورق سیاه در شرق چين 20 يوان كاهش يافت و در مقابل در شمال به دليل اعمال محدوديت های توليد، 30 يوان افزايش يافت. به طور كلی قيمت در سطح بالايی قرار دارد، اما به دليل ضعيف بودن تقاضا افزايش چندانی در قيمت ها ايجاد نخواهد شد.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزايش 42 یوان نسبت به روز قبل به 4061 یوان رسید امروز هر دلار برابر با 6.79 یوان بود.

 ️بازار صادرات

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش 0.49 دلارنسبت به روز قبل به 579.82 دلار FOB رسید. محموله اي از ورق سیاه چين به قيمت 593 دلار CFR به ويتنام به فروش رسيد. كه معادل 581 دلار FOB است و عامل افزايش اندك شاخص گرديد.

كاهش ارزش يوان و رسيدن به پايين ترين حد يك سال گذشته باعث شده فولادسازها تمايل بيشتري به كاهش قيمت و افزايش تناژ فروش صادراتي داشته باشند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری