0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

نمودار قیمت تیرآهن در هفته گذشته

در روزهای ابتدایی هفته گذشته روند بازار با توجه به آن چه طی هفته قبل از آن پیش بینی شده بود با کاهش قیمت تیرآهن و سایر محصولات سپری شد. در روزهای پایانی هفته گذشته نیز مشاهده کردیم که بازار به سمت ثبات نسبی پیش رفت و از نرخ افت قیمت ها اندکی کاسته شد. در ساعات پایانی روز چهارشنبه در حالی که اکثر واحدهای عرضه کننده میلگرد قیمت خود را بدون تغییر اعلام کرده اند تعداد معدودی از واحدها به دلیل فروش های مطلوب روز قبل افزایش قیمت 10 تا 20 تومانی را در دستور کار خود قرار داده که البته به کل بازار تعمیم نکرده است.

در مجموع می توان گفت در روزهای پایانی هفته روند بازار توافقی بوده است. برخی پیش بینی می کردند که ممکن است در اعلانات رسمی برخی واحدهای عرضه کننده میلگرد افزایش قیمت میلگرد بالای 40 تومانی مشاهده شود و بخش اعظم این افزایش نرخ مربوط به روز گذشته بوده است. هم چنین قیمت تیرآهن نیز در هر دو مبدا بارگیری (کارخانه و انبارها) توافقی بوده و البته برای قیمت تیرآهن 14 کمی بهتر از سایر سایزها گزارش شد. در ساعات پایانی روز نیز بهبود تقاضای مقاطع نسبت به روز گذشته موجب شد که در برخی مبادی افزایش قیمت داشته باشیم.

برای مثال میزان افزایش قیمت تیرآهن در انبارهای تهران شاخه ای 2 تا 4 هزار تومان بسته به سایز اعلام گردید. هم چنین در روزهای پایانی هفته گذشته قیمت آهن اسفنجی تغییر محسوسی نداشت و قیمت قراضه آهن نیز در برخی مبادی کمی کاهش یافت ولی در شهر تهران این کاهش قیمت مشاهده نگردید. قیمت شمش القایی در برخی مبادی بین 20 تا 30 تومان افزایش داشته ولی نرخ شمش قوسی تا ساعات ابتدایی روز تغییر محسوسی نداشت.

قیمت تیرآهن امروز

  • طبق آخرین رصدهای بازار براساس گزارش پیک فلز از دفاتر فروش کارخانجات حکایت از تغییرات زیر دارد:

قیمت پروفیل از ضخامت 2 میلی متر بین 3220 تا 3280 تومان اعلام شد.قیمت میلگرد آجدار سایز 14 تا 25 بین 2755 تا 2850 اعلام شد ولی این روند در قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان مشاهده نشد. قیمت نبشی ناب تبریز و قیمت ناودانی در برخی مبادی بین 10 تا 20 تومان افزایش مشاهده شد.

در قیمت تیرآهن تغییر محسوسی مشاهده نشد

قیمت شمش القایی از 2445 تا 2490 تومان و قیمت آهن اسفنجی از 1235 تا 1255 تومان متغیر بود.گزارش معاملاتی که رصد شده است نیز حکایت از این است که تا قبل از ساعت 14 میزان حجم معاملات تقریبا مطلوب بوده ولی از حدود ساعت 14 بازار به سمت آرام شدن گرایش پیدا کرده و تلفن دفاتر فروش کم تر به صدا در می آید. قیمت ورق سیاه وارداتی کاهش حدود 20 تومانی داشته و شنیده ها از توافقی بودن بازار برای تعیین قیمت ورق های تخت و ورق های رول داخلی دارد.

هم چنین در روز پنج شنبه و با توجه به پایان هفته و تقارن آن با نخستین روز ماه مبارک رمضان شاهد ثبات در حوزه های مختلف محصولات فولادی بودیم. بازارهای کالایی طی هفته گذشته اگرچه تا حدود زیادی درگیر نوسانات سیاسی موجود در کشور بودند با این حال به دلیل نزدیکی به ماه رمضان در اکثر مبادی شاهد روند نزولی برای قیمت های پیشنهادی کارخانجات مختلف از جمله قیمت میلگرد روهینا و سایر کارخانجات بودیم.

در واقع رخدادهای سیاسی کشور تا حدودی توانست سبب تخلیه هیجانات موجود در بازار گردد و در روزهای ابتدایی لغو برجام نیز برخی از کارخانجات از شرایط پیش آمده سوء استفاده کرده و قیمت های پیشنهادی خود را افزایش دادند. پس از گذشت یک هفته بازار فولاد مجددا به آرامش و ثبات رسید و اندکی از نرخ کاهش قیمت ها کاسته شده و روند قیمت گذاری به سمت ثبات پیش رفت. به طور کلی هفته گذشته چندان خبر مهمی در بازار مخابره نگردید و بازارها نیز اندکی از شوک لغو برجام خارج شدند.

در حقیقت اصلی ترین خروجی لغو برجام توسط ترامپ کاهش صادرات محصولات فولادی به شمار می رفت که این امر منجر به افزایش عرضه در بازار داخلی خواهد شد و به گفته برخی تحلیل گران در طولانی مدت سبب کاهش قیمت ها نیز خواهد شد. به هر حال در روزهای ابتدایی هفته میل کلی بازار به سمت ثبات قیمت ها بود و در روزهای پایانی این امر محقق گردید و باید دید آیا در نخستین هفته شروع ماه مبارک رمضان نیز روند ثبات قیمت ها ادامه خواهد داشت؟

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0