0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بررسی فاکتورهای موثر بر قیمت میلگرد چین

افزایش چشمگیر اخیر قیمت میلگرد در بازار داخلی چین را می توان به چندین عامل نسبت داد. اصلاح ساختار عرضه و بهبود در بخش تقاضا و رها شدن فنر فشرده شده تقاضا در دوره پس از تعطیلات در ماه آوریل از جمله مهم ترین این عوامل می باشند.

با توجه به این که محدودیت های زیست محیطی در ماه های آتی همواره پیش روی صنعت آهن و فولاد چین خواهد بود، به نظر مارجین فولادسازان خیال پایین آمدن ندارد.

توقف فعالیت میلگردسازان در منطقه ژوژ و بازرسی های فنی دوره ای، باعث افت تولید میلگرد در چین شده است. با این وجود، فصل باران های موسمی در پیش می باشد و تاثیر بارش ها می تواند خصوصا در شرق و شمال چین تاثیرگذار باشد.

از این رو، فعالان بازار چندان نسبت به تقاضا در ماه های آتی خوش بین نبوده و معتقدند روند کاهش موجودی انبارها کند خواهند شد. موجودی انبارهای طی هفته گذشته به 8 میلیون و شش هزار تن رسید که کاهش 540 هزار تنی را نشان می دهد.

این در حالی است که به گزارش پلنر موجودی انبارهای فولادسازان طی هفته گذشته کمی افزایش داشته است. با جمیع این فاکتورها، عرضه کلی بازار تحت فشار قرار گرفته و و تقاضا در بلند مدت هم چنان قوی خواهد ماند.

میزان بهره گیری از ظرفیت میلگرد سازان چینی طی هفته گذشته به 71.5 درصد رسید که نسبت به یک هفته قبل تر 1 درصد رشد داشته است.

لزوم نظارت بر بخش عرضه میلگرد چین

با توجه به حاشیه سود فعلی میلگرد سازان، در صورتی که فشار بخش زیست محیطی بیشتر شود، انگیزه تولیدکنندگان برای تولید بیشتر خواهد شد و عرضه تا حدودی افزایش خواهد یافت.

بر مبنای سال های گذشته، میزان بهره گیری از ظرفیت طی ماه های مارس تا آگوست افزایش می یابد و توقف ها معمولا در ماه های آگوست تا سپتامبر اتفاق می افتد.

در سال جاری اما، با توجه به این که تقاضا در زمان دیرتری از سال های گذشته روانه بازار شد، انتظار می رود که نقطه عطف بازار در ماه ژوئن حادث شود.

قیمت میلگرد اصفهان

ژوئن ماه شروع باران های فصلی می باشد و ممکن است تقاضا را تا حد زیادی تحت فشار قرار داده و عامل کاهش قیمت میلگرد شود. از طرفی، علی رغم اتمام فصل زمستان، محدودیت های زیست محیطی و بازرسی های فنی هم چنان ادامه دارند و بازگشت واحدها به روند تولید بسیار کند می باشد.

با این وجود، اگر نظارت بر بخش عرضه کاهش یابد، می تواند عامل افت اعتماد فعالان بازار شود. بازار در کوتاه مدت به بازگشت واحدها به مدار تولید در منطقه ژوژو چشم خواهد دوخت که در شرایط فعلی حاشیه سود بالا، انگیزه بسیاری برای بازگشت به مدار تولید دارد.

کاهش قیمت میلگرد در بازار داخلی چین براساس افت قیمت های آتی

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین در تاریخ 18 ماه می مجددا با افت مواجه شده است. قیمت این محصول در شرق چین به میزان 4020-397 یوان (631-623 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

در شمال چین نیز قیمت روز میلگرد به میزان 3970-3900 یوان به ازای هر تن بوده که به میزان 30 یوان به ازای هر تن افزایش داشته است. بازار آتی میلگرد افت شدیدی داشته است و قیمت های لحظه ای بازار نیز با افت مواجه شده است.

قیمت ها در بازار شرق چین به میزان 10 دلار کاهش داشته در حالی که در شمال چین هم چنان ثابت می باشد.

ارزیابی ها از شاخص قیمت روز میلگرد در بازار صادراتی نیز به میزان 551 دلار به ازای هر تن اعلام گردید که شاهد افت 83/0 دلاری بوده است.

قیمت ها در محدوده 575 دلار به ازای هر تن تا روز جمعه بوده است ولی قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات در محدوده 555-545 دلار به ازای هر تن شنیده شد.

فعالان بازار معتقدند که در حال حاضر به علت اختلاف فاحش مابین نرخ پیشنهادی تولیدکنندگان و خریداران معامله ای در بازار منعقد نخواهد شد. به نظر می رسد بالاترین قیمتی که خریداران موافقت کنند به میزان 555 دلار به ازای هر تن خواهد بود.

خریداران نرخ های بالا را به سختی خواهند پذیرفت چراکه هم چنان قیمت ها در بازار داخلی این کشور بالاتر از نرخ های صادراتی می باشد اگرچه اندکی نیز کاهش داشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0