0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازگشت آمریکا به روند افزایشی قیمت مقاطع فولادی

کارخانجات تولید فولاد در کشور آمریکا مجددا در صدد افزایش قیمت میلگرد تولیدی خود برآمده اند و علت این امر را می توان اقدامات اخیر دولت این کشور دانست. این امر رقابت بازار داخلی این کشور را با بازار وارداتی مشکل تر از پیش ساخته است چراکه در حال حاضر قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور نسبت به قیمت های وارداتی افزایش یافته و تمایل خریداران نسبت به کالای وارداتی نیز افزایش یافته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور آمریکا به میزان ۷۲۰-۷۰۰ دلار به ازای هر تن فوب در تاریخ ۵ ماه ژوئیه گزارش شده است و این نرخ تا تاریخ ۲۰ ماه ژوئیه ثابت باقی مانده است. این در حالی است که ارزیابی متال بولتن از قیمت روز میلگرد در بازار وارداتی این کشور در محدوده ۶۸۹-۶۷۶ دلار به ازای هر تن در تاریخ ۵ ماه ژوئیه اعلام شده است که نسبت به قیمت ۶۹۹-۶۸۰ دلار به ازای هر تن قبلی روند نزولی داشته است.

کارخانجات فولادسازی کشور ترکیه همچنان به صادرات میلگرد به کشور آمریکا برخلاف وضع تعرفه برای واردات به این کشور مشغول می باشند. هرچند نام کشور ترکیه نیز در لیست کشورهای تحت تعرفه واردات فولاد به آمریکا قرار دارد. بر اساس آخرین آمار منتشر شده از کمیسیون آمریکا میزان واردات میلگرد به این کشور در ماه ژوئیه به میزان ۷۵۲۹۹ تن بوده است که نسبت به ۱۴۹۳۰۱ تن محصول وارد شده در ماه گذشته حدودا به میزان ۵۰ درصد کاهش یافته است.

روند تغییرات بازار محصولات مفتولی آمریکا

این در حالی است که واردات سیم مفتولی از میزان ۱۲۱۲۵۷ تن در ماه گذشته به میزان ۶۵۷۹۷ تن در ماه جاری رسیده است و واردات این محصول به میزان ۷/۴۵ درصد کاهش یافته است. میزان واردات میلگرد از کشور ترکیه به آمریکا نیز در ماه جاری نسبت به ماه گذشته به میزان ۶۵ درصد کاهش یافته است و از ۱۳۳۴۲ تن در ماه قبل به ۳۸۰۷۹ تن در ماه جاری رسیده است.

این در حالی است که سیم مفتولی وارداتی از کشور آلمان به آمریکا از میزان ۲۳۶۶۰ تن در ماه گذشته به ۴۸۶۴ تن در ماه جاری رسیده است و در حدود ۴/۷۹ درصد کاهش یافته است. به طور کلی براساس آمار منتشر شده حجم واردات مقاطع به آمریکا از سوی کشور ترکیه از میزان ۶۳۸۷۳ تن در ماه گذشته به ۳۸۰۷۹ تن در ماه جاری رسیده است.

قیمت میلگرد

بررسی آمار معاملات در بازار وارداتی آمریکا

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی به خارج از کشور ترکیه به میزان ۵۵۵-۵۴۵ دلار به ازای هر تن در تاریخ ۵ ماه ژوئیه بوده است که نسبت به قیمت ۵۶۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. هرچند فعالان بازار فولاد در کشور ترکیه همچنان امیدوار بوده و معتقدند فعالیت بازار صادراتی این کشور در ماه های آتی افزایش خواهد یافت.

حجم محصولات وارداتی به کشورهای اروپایی در ماه های اخیر افزایش یافته است و صادرکنندگان به کشور اروپا نیز در صدد پرداخت تعرفه های جدید قرار گرفته اند. میزان میلگرد وارداتی ایتالیا به آمریکا به میزان ۴۰۷۸۱ تن در ماه می رسیده است که نسبت به حجم وارداتی ۲۲۲۹۲ تن در ماه آوریل افزایش زیادی داشته است. این در حالی است که حجم وارداتی از کشور پرتغال به میزان ۲۱۱۶۱ تن در ماه می بوده که نسبت به صفر تن واردات در ماه آوریل افزایش یافته است.

فشار بازار وارداتی فولاد آمریکا در ماه جاری افزایش یافت

میزان واردات فولاد به این کشور طی ماه گذشته به میزان ۶۳/۲ میلیون تن بوده است که نسبت به ۶۲/۲ میلیون تن در ماه می افزایش داشته است. با این حال در ماه جاری این میزان مجددا ۲/۲۶ درصد نسبت به ۵۶/۳ میلیون تن واردات در ماه ژوئیه سال گذشته افت یافته است.

واردات اسلب، بیلت و بلوم بیشترین تغییرات را در ماه های اخیر مشاهده کرده اند به طوری که میزان واردات این محصولات در ماه ژوئیه به میزان ۷۹۹۶۷۰ تن گزارش شده است که نسبت به حجم وارداتی ۴۰۹۴۷۱ تن در ماه می به میزان ۳/۹۵ درصد افزایش داشته است.

محصولات نیمه تمام فولادی وارد شده از کشورهای برزیل و روسیه در ماه های گذشته افزایش داشته است. به طور مثال میزان واردات از روسیه از ۶۹۵۷۱ تن به ۳۰۴۶۴۰ تن رسیده است. باید دید در روزهای آتی و با توجه به تعرفه های اخیر این کشور قیمت محصولات فولادی چه تغییری خواهد یافت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری