0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رکود بازار ورق فولادی اروپا به دنبال تصمیمات اخیر کمیسیون

به گفته منابع خبری خریداران ورق سیاه در اروپا در حالت صبر و پایش بازار به سر برده و تا مطرح شدن تصمیمات جدید کمیسیون اروپا معاملات جدیدی را انجام نخواهند داد. کمیسیون اروپا در نظر دارد اقدامات جدید امنیتی تعیین کرده و تعرفه های جدیدی را برای واردات محصولات فولادی به این کشور در نظر بگیرد. این اقدام پاسخی به تعرفه های تصویب شده توسط کشور آمریکا علیه سایر کشورها می باشد.

اروپا تصمیم دارد برای واردات چندین کالا به این کشور تعرفه های جدیدی وضع کند که در میان این کالاها ورق سیاه نیز مشاهده می شود. در نتیجه ی این امر خریداران محصولات فولادی در کشور اروپا علاقه کمی به خرید کالاهای وارداتی از جمله ورق سیاه نشان داده اند چراکه این کالاها تحت تعرفه های جدید قرار گرفته و به صرفه نمی باشند.

در حال حاضر خریداران نیاز به خرید کالای جدید و تکمیل موجودی انبارها دارند ولی ریسک انجام معاملات جدید بالا بوده چراکه هنوز مشخص نیست کمیسیون اروپا چه اقدامات امنیتی را انجام خواهد داد. پس از اعلام نهایی تصمیمات این کمیسیون معاملات بیشتری صورت خواهد گرفت.

در همین راستا خرید ورق سرد نیز در کشورهای اروپایی به دلیل تغییرات فصلی و واضح نبودن تصمیمات این کمیسیون روند نزولی را طی کرده است. اکثر فعالان بازار انتظار دارند که پس از تصمیمات کمیسیون قیمت ورق فولادی نیز افزایش یابد. برخی از فعالان این حوزه نیز انتظار دارند که به دلیل تغییرات فصلی بازار در رکود قرار گیرد و این امر اندکی رشد قیمت ها را جبران خواهد کرد.

 • اوضاع وخیم بازار در جنوب اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در جنوب اروپا به میزان 615-580 دلار (530-500 یورو) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 540-500 یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. نرخ این محصول در کشور ایتالیا به میزان 530-500 یورو به ازای هر تن اعلام شده است در حالی که نرخ آن در کشور اسپانیا به میزان 530 دلار به ازای هر تن بوده است.

برخی از خریداران نیز اعلام کرده اند که این محصول را به قیمت 490 یورو به ازای هر تن خریداری کرده اند ولی این نرخ در ارزیابی های صورت گرفته مشاهده نشده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی جنوب اروپا به میزان 530-520 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 535-525 یورو به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

قیمت ورق سیاه

 • بررسی نوسانات قیمت ورق شمال اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان 570-550 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 570-560 دلار به ازای هر تن قبلی با کاهش مواجه شده است. این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار این کشور بوده است. همچنین نرخ ها در بازار وارداتی این کشور در محدوده 550-540 یورو به ازای هر تن پیشنهاد شده است که نسبت به قیمت های اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

 • مناقصات در اروپای مرکزی

ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپای مرکزی به میزان 540-520 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت های اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها نیز براساس مناقصات و قیمت های پیشنهادی در بازار این کشور بوده است.

افزایش قیمت های پیشنهادی ورق سیاه در بازار داخلی ویتنام

تولیدکنندگان عمده فولاد در کشور ویتنام قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را طی هفته جاری افزایش داده اند. شرکت های واقع در این کشور قیمت پیشنهادی خود را به میزان 610 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. این نرخ نسبت به قیمت های اعلام شده در ماه گذشته حدودا به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

بازار مقاوم کشور چین نیز قیمت ورق سیاه صادراتی خود به این کشور را افزایش داده است. ارزیابی ها از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان 69/588 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به شاخص 92/597 دلار به ازای هر تن قبلی افزایش داشته است.

همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب شرقی آسیا به میزان 620-607 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0