0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت ناچیز قیمت آهن آلات در بازار چین، اصلاح یا شروع روند کاهشی؟

قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین امروز با کمی افت همراه شد. علی رغم ناچیز بودن این کاهش، برخی تحلیل گران معتقدند این می تواند آغاز یک روند کاهشی در جولای و آگوست باشد. کاهش نقدینگی در بازار و ادامه فصل گرم و بارانی در اکثر استان های این کشور مهم ترین فاکتورهای افت قیمت در آخرین روز این هفته می باشند.

امروز همچنین ۵ فولادساز لیست جدید قیمت آهن آلات خود را با کاهش ۲۰ تا ۵۰ یوان اعلام نمودند. البته نباید از سطح پایین فعلی موجودی انبارهای تجار گذشت که عامل مهمی در حمایت از قیمت می باشد.

قیمت میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین امروز تنها با ۱ یوان افزایش به ۴۱۷۶ یوان رسید. عدم وجود تقاضای موثر باعث شد تا قیمت میلگرد در سطح روز گذشته بماند. علی رغم موجودی پایین تجار و افت عرضه در دوره پیش رو، آب و هوای بارانی و کاهش نقدینگی باعث افت حجم معاملات در بازار شده است. انتظار می رود بهای محصولات طویل طی هفته آتی نوسانات محدودی را تجربه نماید.

قیمت ورق گرم نیز در ۲۴ شهر مهم چین بدون تغییر نسبت به هفته گذشته در محدوده ۴۳۱۵ یوان به ازای هر تن ثابت ماند. فاکتورهای موثر بر قیمت میلگرد درباره ورق گرم نیز صادق بوده و احتمال نوسانات در محدوده فعلی برای ورق گرم طی هفته آتی می رود.

از اواسط جولای فصل باران های موسمی به اتمام رسیده و ساخت و سازها مجددا رونق خواهند گرفت و قیمت آهن آلات افزایش خواهد یافت. از این رو، با وجود فاکتورهای موجود انتظار شروع روند کاهشی در چین بسیار بعید می نماید.

قیمت آهن آلات

تمهیدات حمایتی اروپا از امروز کلید خورد

کمیسیون اروپا که مدت ها به دنبال وضع قوانین سختگیرانه تر آنتی دامپینگ برای حمایت از صنعت داخلی فولاد خود بود از امروز تحقیقات خود را به صورت قانون در آورد. این قانون به مقامات اروپایی اجاره خواهد داد تا تعرفه های بالاتری را بر موارد خاص در زمان پایین تری اعمال نمایند.

دوره تحقیقات درباره صحت ادعای دامپینگ توسط اشخاص و کارخانه ها در این قانون از ۹ به ۷ ماه کاهش یافته است. همچنین، کارخانجات اجازه خواهند داشت تا به گزارشات منتشر شده در وبسایت ها از قبیل هزینه های انرژی و مواد اولیه در کشور تولید کننده کالای وارداتی برای تایید ادعای خود استناد نمایند که کمک بزرگی به آنها می باشد. با این اوصاف بایستی منتظر اعمال تعرفه های آنتی دامپینگ سختگیرانه تری از سوی اتحادیه اروپا بر فولاد وارداتی به کشورهای عضو باشیم.

کاهش قیمت میلگرد بازار داخلی کشور چین ادامه دارد

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین در روزهای ابتدایی ماه ژوئن به دنبال افت میزان معاملات در بازار این کشور کاهش چشمگیری یافت. قیمت روز میلگرد در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۰۰۰-۳۹۵۰ یوان (۶۲۳-۶۱۵ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. همچنین قیمت این محصول در شمال چین به میزان ۳۹۱۰-۳۸۸۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰-۲۰ یوان به ازای هر تن کاهش داشته است.

پس از افزایش چشمگیر قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین طی روزهای گذشته در روزهای جاری شاهد افت ناگهانی نرخ میلگرد بودیم. این نوسانات بازار چین را دچار هیجانات کاذبی کرده است. با این حال نرخ بیلت تا پایان هفته تضعیف گشته و در آینده می تواند بر قیمت میلگرد منطقه نیز تاثیرگذار باشد.

در حال حاضر میزان فعالیت تجاری در کشور چین به شدت کاهش یافته است. همچنین شاخص قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین طبق ارزیابی متال بولتن به میزان ۵۴۷ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به شاخص قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۲۵/۱ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

قیمت آهن آلات بازار صادراتی چین

یک کارخانه در شرق چین قیمت میلگرد پیشنهادی صادراتی خود را به میزان ۵۶۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. سایر تولیدکنندگان نیز برنامه هایی برای کاهش قیمت محصولات تولیدی خود طی روزهای آتی ارائه داده اند. برخی قصد دارند قیمت پیشنهادی خود را تا میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن کاهش دهند.

قیمت پیشنهادی خریداران در مناقصات نیز به میزان ۵۴۰-۵۳۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت پیشنهادی قبلی ثابت باقی مانده است. فروشندگان معتقدند که قیمت کارآمد در بازار صادراتی این کشور به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن می باشد که این قیمت همانند قیمت قبلی ارائه شده در روز جمعه هفته گذشته می باشد.

برخی خریداران به خرید میلگرد با قیمت ۵۵۰ دلار به ازای هر تن رضایت داده و برخی نیز خواستار کاهش قیمت تا میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن می باشند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری