0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت ناچیز قیمت آهن آلات در بازار چین، اصلاح یا شروع روند کاهشی؟

قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین امروز با کمی افت همراه شد. علی رغم ناچیز بودن این کاهش، برخی تحلیل گران معتقدند این می تواند آغاز یک روند کاهشی در جولای و آگوست باشد. کاهش نقدینگی در بازار و ادامه فصل گرم و بارانی در اکثر استان های این کشور مهم ترین فاکتورهای افت قیمت در آخرین روز این هفته می باشند.

امروز همچنین ۵ فولادساز لیست جدید قیمت آهن آلات خود را با کاهش ۲۰ تا ۵۰ یوان اعلام نمودند. البته نباید از سطح پایین فعلی موجودی انبارهای تجار گذشت که عامل مهمی در حمایت از قیمت می باشد.

قیمت میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین امروز تنها با ۱ یوان افزایش به ۴۱۷۶ یوان رسید. عدم وجود تقاضای موثر باعث شد تا قیمت میلگرد در سطح روز گذشته بماند. علی رغم موجودی پایین تجار و افت عرضه در دوره پیش رو، آب و هوای بارانی و کاهش نقدینگی باعث افت حجم معاملات در بازار شده است. انتظار می رود بهای محصولات طویل طی هفته آتی نوسانات محدودی را تجربه نماید.

قیمت ورق گرم نیز در ۲۴ شهر مهم چین بدون تغییر نسبت به هفته گذشته در محدوده ۴۳۱۵ یوان به ازای هر تن ثابت ماند. فاکتورهای موثر بر قیمت میلگرد درباره ورق گرم نیز صادق بوده و احتمال نوسانات در محدوده فعلی برای ورق گرم طی هفته آتی می رود.

از اواسط جولای فصل باران های موسمی به اتمام رسیده و ساخت و سازها مجددا رونق خواهند گرفت و قیمت آهن آلات افزایش خواهد یافت. از این رو، با وجود فاکتورهای موجود انتظار شروع روند کاهشی در چین بسیار بعید می نماید.

قیمت آهن آلات

تمهیدات حمایتی اروپا از امروز کلید خورد

کمیسیون اروپا که مدت ها به دنبال وضع قوانین سختگیرانه تر آنتی دامپینگ برای حمایت از صنعت داخلی فولاد خود بود از امروز تحقیقات خود را به صورت قانون در آورد. این قانون به مقامات اروپایی اجاره خواهد داد تا تعرفه های بالاتری را بر موارد خاص در زمان پایین تری اعمال نمایند.

دوره تحقیقات درباره صحت ادعای دامپینگ توسط اشخاص و کارخانه ها در این قانون از ۹ به ۷ ماه کاهش یافته است. همچنین، کارخانجات اجازه خواهند داشت تا به گزارشات منتشر شده در وبسایت ها از قبیل هزینه های انرژی و مواد اولیه در کشور تولید کننده کالای وارداتی برای تایید ادعای خود استناد نمایند که کمک بزرگی به آنها می باشد. با این اوصاف بایستی منتظر اعمال تعرفه های آنتی دامپینگ سختگیرانه تری از سوی اتحادیه اروپا بر فولاد وارداتی به کشورهای عضو باشیم.

کاهش قیمت میلگرد بازار داخلی کشور چین ادامه دارد

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین در روزهای ابتدایی ماه ژوئن به دنبال افت میزان معاملات در بازار این کشور کاهش چشمگیری یافت. قیمت روز میلگرد در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان 4000-3950 یوان (623-615 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 50 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. همچنین قیمت این محصول در شمال چین به میزان 3910-3880 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 30-20 یوان به ازای هر تن کاهش داشته است.

پس از افزایش چشمگیر قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین طی روزهای گذشته در روزهای جاری شاهد افت ناگهانی نرخ میلگرد بودیم. این نوسانات بازار چین را دچار هیجانات کاذبی کرده است. با این حال نرخ بیلت تا پایان هفته تضعیف گشته و در آینده می تواند بر قیمت میلگرد منطقه نیز تاثیرگذار باشد.

در حال حاضر میزان فعالیت تجاری در کشور چین به شدت کاهش یافته است. همچنین شاخص قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین طبق ارزیابی متال بولتن به میزان 547 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به شاخص قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 25/1 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

قیمت آهن آلات بازار صادراتی چین

یک کارخانه در شرق چین قیمت میلگرد پیشنهادی صادراتی خود را به میزان 565 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. سایر تولیدکنندگان نیز برنامه هایی برای کاهش قیمت محصولات تولیدی خود طی روزهای آتی ارائه داده اند. برخی قصد دارند قیمت پیشنهادی خود را تا میزان 550 دلار به ازای هر تن کاهش دهند.

قیمت پیشنهادی خریداران در مناقصات نیز به میزان 540-535 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت پیشنهادی قبلی ثابت باقی مانده است. فروشندگان معتقدند که قیمت کارآمد در بازار صادراتی این کشور به میزان 550 دلار به ازای هر تن می باشد که این قیمت همانند قیمت قبلی ارائه شده در روز جمعه هفته گذشته می باشد.

برخی خریداران به خرید میلگرد با قیمت 550 دلار به ازای هر تن رضایت داده و برخی نیز خواستار کاهش قیمت تا میزان 540 دلار به ازای هر تن می باشند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0