0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بهره برداری صنعت آهن آلات تركيه از انرژی خورشيدی

 • برق خورشيدی در جايگاه ششم
 • فولاد سازهای تركيه نيروگاه  خورشيدی می سازند.

به گزارش استیل پرایس توليد انرژی خورشيدی در تركيه در سال قبل افزايش چشمگيری داشته است و گامي رو به جلو در جهت  ايجاد تنوع در تركيب انرژی برداشته شده است. اين اقدام به نفع صنايع داخلی به خصوص صنعت آهن آلات اين كشور بوده است.

تركيه سال 2017 را با 175 درصد افزايش در توليد انرژي خورشيدی به ميزان 2.8 ميليون مگا وات ساعت به پايان برد. به اين ترتيب در بين روش های توليد انرژی الكتريكی، برق خورشيدی پس از نيروگاه های گازی در جايگاه ششم قرار دارد.

توسعه روش های توليد نوين انرژی الكتريكی باعث افزايش بازده  انرژی در تركيه خواهد شد. توليد فولاد تركيه كه عمدتا به روش قوس الكتريكی است، از اين  استراتژی در توليد انرژی بهره كافی را خواهد برد.

به طور خاص برخي از فولادسازها اقدام به سرمايه گذاری در توليد انرژی خورشيدی نموده اند. بزرگترين توليد كننده محصولات طويل تركيه ICDAS اولين نيروگاه خورشيدی  خود را در ابتدای سال 2018 راه اندازی كرده است.

آهن آلات انرژی خورشیدی

نياز به تحقيق و توسعه فولادسازها برای باقی ماندن در بازار

 • سيستمهای رفع عيب انلاين
 • اتوماسيون كامل خطوط توليد

به رغم اين كه برخی معتقدند صنعت آهن آلات در روند رشد آرامی قرار دارد، شركت آرسلور ميتال معتقد است در فولاد رهبر تغيير انقلاب صنعتی جديد خواهد بود.

احتياجات صنايع در حال تغيير است؛ خودروهای الكتريكی و هيبريدی به طور خاص به گريد های جديدی از آهن آلات نياز دارند و روش های نوين ساخت و ساز باعث كاهش مصرف ميلگرد در ساختمان ها خواهد شد.به اين ترتيب فولادسازها بايستی تحقيق و توسعه برای تامين نياز بازار را در اولويت قرار دهند.

سطح كنونی تكنولوژی فولادسازها بايستی به نحوی باشد كه بتوان فرايند اتوماسيون را بر روی آن ها اجرا كرد. از اين رو بسياری از خطوط توليدی بايد فرايند بهينه سازی عملكرد را ابتدا به اجرا در اورند.

افزایش قابلیت دسترسی تجهیزات با دیجیتالی شدن فولادسازها

در عين حال شركت های ارايه دهنده خدمات مهندسی در زنجيره آهن آلات مانند Primetals  هزينه ديجيتالی شدن فولاد سازها را 2 تا 3 درصد كل دارايی های آنها برآورد كرده اند.

با ديجيتالی شدن فرايند های توليد آهن آلات قابليت دسترسی تجهيزات و كيفيت توليد افزايش خواهد يافت كه  هزينه صرف شده را جبران خواهد كرد.

از جمله سيستم های جديدی كه برای فولادسازها اجرا خواهد شد شناسايی عيوب محصولات و رفع عيوب در ضمن فرايند توليد است. در صورتی كه نتوان عيب را برطرف نمود محصول معيوب به طور اتوماتيك به سفارش های ديگر با مشخصات منطبق بر محصول تخصيص داده می شود.

قیمت آهن آلات

ثبات بازار آهن آلات چین در آستانه فستیوال کشتی اژدها

به گزارش پلنر جمعه، بازار آهن آلات داخلی چین با ثبات همراه شد. با این حال، ۱۰ شرکت لیست جدید قیمت های خود را با افزایش بین ۱۰ تا ۵۰ یوان اعلام نمودند. با افزایش قیمت نهاده های تولید در دوره آتی، حمایت از قیمت آهن آلات همچنان ادامه دارد. با این حال، تشدید باران های موسمی و آب و هوای گرم می تواند تقاضا را تضعیف ساخته و خریداران را مجبور به احتیاط بیشتر سازد.

با نزدیک شدن به جشن کشتی اژدها، میزان نقدینگی در بازار کاهش یافته است. علی رغم این موضوع، کاهش موجودی انبارها ادامه دارد و بازرسی های فنی میزان عرضه به بازار را کاهش داده است. از این رو، انتظار می رود در کوتاه مدت عرضه به بازار کمتر از میزان تقاضا باشد.

قیمت روز میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین با ۱۰ یوان افزایش نسبت به روز قبل به ۴۲۴۵ یوان به ازای هر تن رسید. قیمت ها در مرکز و شمال شرق چین تنها کمی رشد داشت. در حال حاضر، میزان موجودی انبارها سطح پایینی دارد و فشار بر روی تجار برای فروش کم است.

تثبیت در بازار محصولات تخت چین

قیمت ورق گرم نیز در ۲۴ شهر مهم چین نسبت به روز قبل تثبیت شد. برخلاف میلگرد، موجودی انبارهای ورق گرم در مقایسه با هفته قبل کمی افزایش یافته و خریدار چندانی در بازار وجود ندارد.

بهای بیلت نیز که به بالاترین سطح از اوائل مارس رسیده، امروز در همان سطح ۳۷۲۰ یوان بدون تغییر ماند. این سطح ۴۰ یوان از جمعه گذشته بیشتر است. بهای ورق گرم در هفته آتی با نوساناتی همراه خواهد بود.

شرکت های چینی پروژه هایی را در خارج از خاک این کشور در قالب ابرپروژه جاده ابریشم و دیگر پروژه های توسعه ای انجام می دهند که نیاز به آهن آلات زیادی دارد. همین امر باعث شده تا بسیاری از تجار پس از خرید از بازار داخل نسبت به صادرات محصولات مبادرت نمایند. اکثر فعالان بازار نسبت به روند آتی بازار خوش بین بوده و انتظار کاهش قیمت در کوتاه مدت را ندارند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0