1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گزارش آخرین وضعیت بازار شمش صادراتی ایران در اسفند ماه

در هفته منتهی به ۱۳ مارس؛ صادرکنندگان شمش ایرانی در بازار آهن آلات ؛ متاثر از بهبود تقاضا در بخش های عمده ‌ای از بازار؛ نرخ محصول صادراتی خود برای مشتریان خارجی را افزایش دادند. گزارش شده که چندین محموله شمش فولادی فروخته شده با نرخ ۳۹۵ دلار به ازای هر تن فوب به آسیا؛ برای حمل از طریق دریا در ماه آوریل، [ نیمه دوم فروردین ‌ماه و نیمه اول اردیبهشت ماه] برنامه ‌ریزی شده است. همچنین، مطابق با همین زمان بندی، محموله هایی از شمش فولادی هم به شمال آفریقا و آسیا در محدوده قیمتی ۴۰۰ الی ۴۰۵ دلار به ازای هر تن فوب فروخته شده است. در چنین شرایطی، بنا بر اظهار نظر برخی منابع؛ محموله ‌هایی از شمش فولادی با نرخ حدود ۴۰۵ دلار به ازای هر تن فوب، به منظور زمان بندی برای تحویل ماه می، [ نیمه دوم اردیبهشت و نیمه اول خرداد] هم معلق و در انتظار معامله شنیده شد. یک شرکت بزرگ ایرانی به Fastmarkets عنوان نمود: “ما پیشنهاد خرید با نرخ ۴۰۰ دلار به ازای هر تن فوب را به دلیل وضعیت خوب تقاضا در داخل و خارج کشور رد کردیم.”

فروش آهن آلات

گزارش متال بولتن از آخرین تغییرات بازار شمش در تاریخ 5 فروردین 98

با توجه به فعالیت محدود؛ نرخ بیلت وارداتی آسیای جنوب شرقی توام با ثبات بود. نرخ شمش وارداتی در آسیای جنوب شرقی در روز جمعه، ۲۲ مارس به دلیل عمده پیشنهادات فروش و درخواست خرید در سطوح تقریبا ثابت؛ متاثر از ضعف فعالیت تجاری در هفته جاری، عمدتا بدون تغییر بود. ارزیابی نرخ روزانه فست‌ مارکت در خصوص نرخ بیلت وارداتی آسیای جنوب شرقی در روز جمعه ۲۲ مارس، در محدود ۴۸۵ الی ۴۹۵ دلار به ازای هر تن cfr بندر مانیل بود که نسبت به پنجشنبه ۱۴ مارس بدون تغییر بوده است.

برخی منابع عنوان کردند، پس از بهبود فعالیت های خرید در هفته گذشته؛ پیش خرید های اندکی در هفته جاری صورت گرفت. برخی از تجار عنوان کردند، محموله کوچکی از شمش فولادی ۱۳۰ میلی متری از یکی از کارخانجات بزرگ کشورهای مستقل مشترک المنافع ( CIS ) از طریق دریا در محدوده قیمتی ۴۸۵ الی ۴۹۰ دلار به ازای هر تن cfr مانیل به فیلیپین فروخته شد.

شمش تولیدی ایران با نرخ ۴۴۵ دلار به ازای هر تن cfr به اندونزی فروخته شده، در همین حال پیشنهاد ایران به تایلند در اوایل این هفته در محدوده نرخ ۴۴۵ الی ۴۵۰ دلار به ازای هر تن cfr شنیده شد؛ نرخ های پیشنهادی ایران تحت تاثیر تحریم های تجاری اعمال شده از سوی آمریکا؛ زیر نرخ محدوده اصلی قرار دارند و لذا از ارزیابی فست ‌مارکت حذف شده اند.

روز پنج شنبه یک شرکت تجاری مستقر در کره جنوبی عنوان کرد : ” این روزها با وجود دسترسی به شمش ارزان قیمت پیشنهادی ایران؛ به سختی می توان به اندونزی شمش فروخت.” پیشنهاد شمش از مالزی و منطقه CIS در فیلیپین در هفته جاری، حول و حوش ۴۸۸ الی ۵۰۵ دلار به ازای هر تن cfr مانیل بود. پیشنهاد شمش تولید شده ویتنام با روش قوس الکتریکی به فیلیپین در محدوده قیمتی ۴۹۰ الی ۵۰۰ دلار به ازای هر تن cfr بود؛ در همین حال پیشنهاد شمش القایی تولیدی همین کشور هم در محدوده ۴۸۵ الی ۴۹۰ دلار به ازای هر تن cfr مانیل در دسترس بوده است.

محموله اندکی از شمش ۱۵۰ میلی متر تولیدی یکی از کارخانجات مالزی در محدوده قیمتی ۴۹۰ الی ۵۰۰ دلار به ازای هر تن cfr مانیل، به منظور صادرات مجدد به خارج از ویتنام برای حمل سریع، پیشنهاد شد.

1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0