0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بررسی اثر سیل از دو منظر مختلف

اول؛ بازسازی؛ تخریب حاصل از سیل و رانش احتمالی زمین به خصوص در بخش زیرساخت ها، پل های ارتباطی، جاده ها و واحدهای مسکونی، در استان های درگیر که قطعا برای روشن شدن میزان تخریب و خسارت حاصل بایستی منتظر آمار دقیق نهادهای مسئول و گزارش احتمالی کمسیون تحقیق مجلس بود و تا عادی شدن اوضاع نمی توان در مورد حجم خسارت اطلاعات دقیقی استخراج کرد. دوم؛ نوسازی؛ ایجاد زیرساخت ها و امکانات احتمالی در پروژه های جدید به منظور کنترل حوادث آتی ، از قبیل پل ها و تونل های جدید، سیل بندها و موانع، زه کشی احتمالی تونل ها و…. که قطعا احتیاج به حجم زیادی آهن آلات خواهد داشت.

توجه به دو نکته مهم ضروری است

اولا با توجه به شرایط تحریم و انقباض اقتصادی و وصغیت نامساعد بودجه سال جاری و عدم تعریف ردیف بودجه برای این گونه حوادث، نمی توان حجم زیادی بودجه برای این پروژه ها (اعم از باز سازی و نوسازی) متصور بود.

ثانیا: در صورت تخصیص بودجه احتمالی؛ پرداخت این وجه نیاز به بروکراسی اداری و زمان دارد.

با توجه به جمیع جهات، به نظر می رسد، سیل و حوادث طبیعی فرودین امسال در کوتاه مدت، نمی تواند باعث تحریک تقاضا در بخش فولاد شود.

سیل خوزستان ، و تاثیر آن بر فولاد سازان

به گزارش فدک فلز از هفته گذشته پیگیر اخبار سیل احتمالی فولاد خوزستان و تاثیر احتمالی بر فولاد سازان بزرگ این منطقه به عنوان قطب دوم فولاد کشور و مشغول بررسی فاصله این کارخانجات از رودها و سواحل و ارتفاع آن ها از سطح دریا هستیم. آنچه در نقشه ها، لوکیشن ها و گوگل مپ می توان به آن رسید، فاصله مناسب فولادسازان بزرگ، اعم از فولاد خوزستان، فولاد اکسین، نورد لوله اهواز ، و بیشتر فولاد سازان از نواحی خطر و رودها و ساحل است. نزدیک ترین فاصله مربوط به فولاد اروند است که در حاشیه  مناسب از رود کارون می باشد پس به نظر نمی سد از این لحاظ خطر کلی، فولاد سازان بزرگ این منطقه را تهدید نمی کند.

مگر آن که شاهد بروز مشکلات موقت در زیر ساخت ها، مثل بنادر صادراتی، جاده ها و مسیرهای ارتباطی و یا خطوط انتقال آب و برق و گاز باشیم که باعث بروز مشکلات موقت در تولید شود. انشالله که مسئولین استان با مدیریت خوب، خطرات احتمالی این حادثه طبیعی را به حداقل برسانند. برای کلیه هم وطنان در این استان و برای فولاد سازان این منطقه آرزوی سلامتی داریم.

تحلیل بازار آهن

گزارش امروز متال بولتن : بازار صادراتی شمش و تختال ایران، در خلال تعطیلات آرام بود

همزمان با شروع تعطیلات ملی در کشور به منظور برگزاری جشن سال نوی ایرانی ‌ها در روز ۲۱ مارس؛ فعالیت تجاری ایران در هفته منتهی به روز چهارشنبه ۳ آوریل، کاهش پیدا کرد. برخی از منابع به فست ‌مارکت عنوان کردند؛ انتظار می رود که اکثر تولیدکنندگان در تاریخ ۳۰ مارس به بازار برگردند و علاوه بر این انتظار می رود که عمده بازارهای جهانی با روند نزولی قیمت ها همراه گردد.

محموله ‌ای از تختال ایران در تایلند در هفته گذشته با رقم ۴۴۰ دلار به ازای هر تن cfr پیش خرید شد که معادل با ۳۸۰ دلار به ازای هر تن فوب بنادر ایران بود‌. یک تولیدکننده تختال ایرانی، محموله ای از تختال را در اواخر ماه مارس، حول و حوش همین قیمت به چین فروخت. متعاقب این پیش خریدهای صورت گرفته همراه با کاهش‌ قیمت های اخیر بازار تختال صادراتی منطقه CIS، یک تولیدکننده ایرانی پیشنهادات نسبتا پایین تری را با نرخ ۳۸۵ الی ۳۹۰ دلار به ازای هر تن فوب، مطرح نمود که نسبت به هفته های اخیر با نرخ ۴۰۰ دلار به ازای هر تن فوب، کاهش را نشان می‌ دهد.

ارزیابی فست ‌مارکت در خصوص نرخ هفتگی تختال صادراتی ایران در تاریخ ۳ آوریل، ۳۸۰ الی ۳۹۰ دلار به ازای هر تن فوب بود که نسبت به هفته گذشته، روند کاهشی حدود ۱۰ دلار به ازای هر تن را نشان می‌ دهد. بازار شمش صادراتی ایران هم در این هفته آرام بود. پیشنهادات اندکی در دامنه قیمتی ۴۰۰ الی ۴۰۵ دلار به ازای هر تن فوب بنادر ایران شنیده شد. با این حال تامین‌کنندگان توافق کردند، به دلیل روند کاهشی منطقه CIS، تخفیف ۵ دلار به ازای هر تن برای این محصول را در نظر بگیرند.

ارزیابی فست ‌مارکت در خصوص نرخ هفتگی شمش صادراتی ایران در تاریخ ۳ آوریل، ۳۹۵ الی ۴۰۵ دلار به ازای هر تن فوب بود که نسبت به هفته قبل بدون تغییر بوده است. نرخ شمش و تختال CIS در اواخر ماه مارس متاثر از درخواست ‌های پایین‌ تر مشتریانی که به نظر می رسد به سختی از پس هزینه ‌های تولید محصول نهایی از محصولات نیمه ساخته شده در هر دو حوزه محصولات تخت و طویل فولادی برای مشتریان خود بر می‌ آیند؛ کاهش پیدا کرد.

کاهش نرخ قراضه آهن وارداتی در ترکیه، عامل مهم دیگری در پشت پرده کاهش نرخ شمش CIS

شاخص نرخ روزانه قراضه آهن با مبدا اروپای شمالی با ترکیب ۸۰ درصد درجه یک و ۲۰ درصد درجه دو؛ ۳۰۹.۰۶ دلار به ازای هر تن cfr ترکیه در روز سوم آوریل بود؛ که کاهش ۹.۱۱ دلار به ازای هر تن نسبت به هفته گذشته را نشان می دهد. در همین حال، شاخص روزانه کالای فوق با مبدا ایالات متحده در روز چهارشنبه، ۳۱۳.۱۳ دلار به ازای هر تن cfr بود که کاهش ۱۰.۳۹ دلار به ازای هر تن نسبت به هفته قبل را نشان می دهد. پرمیموم قراضه آهن درجه ۱ و ۲ با ترکیب (۸۰:۲۰) آمریکا در اروپا در روز چهارشنبه ۴.۰۷ دلار به ازای هر تن cfr بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری