2/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گریتینگ چیست و مزایای کاربرد آن چه می باشد؟

  عمده کاربرد گرتینگ در بخش پوشش های کف و پله ها می باشد که  روز به روز کاربرد فراوان تری در صنایع شهرسازی نیز پیدا می کند.

این صفحات مشبک در نتیجه اتصال و جوشکاری تسمه های باربر با  رابط که می تواند از نوع تسمه، میلگرد یا چهار پهلو باشد بوجود می اید که بعد از فرآیند جوشکاری یا پرس ،  صفحات تمیز شده و با پوشش گالوانیزه گرم آبکاری می شود.

تمامی انواع گریتینگ در داشتن تسمه های باربر با هم مشابه می باشند. این بخش در حقیقت  وظیفه تحمل بار را بر عهده داشته و بر روی رابط ها قرار می گیرند و بیشترین ضریب مقاومت در گریتینگ ها بسته به ضخامت، طول و ارتفاع  تسمه های باربر بکار برده شده در آن می باشد. وجه تمایز گریتینگ ها با یکدیگر در انواع رابط های به کار برده شده در آن ها می باشد که از انواع آن می توان به گریتینگ تسمه در تسمه، تسمه در میلگرد و تسمه در چهار پهلوی تابیده شده اشاره کرد، که در این بین گریتینگ تسمه در میلگرد بیشترین کاربرد را به دلیل وزن کم با مقاومت یکسان دارا می باشد.

سطح کاربرد گریتینگ فلزی به دلیل انعطاف پذیری در نحوه تولید آن ها  بسیار وسیع می باشد که از آن جمله می توان به کاربرد در انواع کف پوش ها ، انواع حصار، راهروها ، رمپ ها ، پلکان ها و پل ها اشاره نمود. انواع صنایع نفت، گاز پتروشیمی شهرسازی، عمران و راه سازی، نیروگاه های آبی و گازی ، صنایع غذایی و دارویی و فولادی و فلزی  از این محصول زنجیره فولاد در طیف وسیعی بسته به کاربرد آن درصنعت خود استفاده می نمایند.

از جمله مزایای استفاده از گریتینگ فلزی در صنایع گوناگون می توان به نصب آسان و سریع  و کم هزینه آن بدون نیاز به جوشکاری، دوام و استحکام بالا در شرایط مختلف جوی و عدم تغییر شکل در اثر استفاده های مکرر ، وزن کم ومقاومت بالا برای ایجاد سازه های مرتفع از جمله مزایای این محصول می باشد.

رابیتس چیست و مزایا و  کاربردهای آن چه می باشد؟

رابیتس ورق فولادی مشبکی است که  از ورق گالوانیزه گرم  تهیه می شود که ضخامت آن از 0/25 تا 0/5 می باشد و با استفاده از مفتولهای گالوانیزه آرماتور بندی به صورت یک لایه به شبکه فرعی متصل می شود. در فرآیند تولید رابیتس ورق های گالوانیزه تحت کشش عرضی و پرس قرار می گیرند .این ورق فولادی تور مانند به عنوان مواد پشتی برای گچ یا سیمان به کار می رود  و با برش دادن این ورق ها در گچ کاری های زینتی ، سقف های کاذب، تزئینات و دکورهای ساختمانی و آرک بندی ها کاربرد دارد. در این حالت ورق فلزی هم به عنوان یک اسکلت می باشد که گچ روی آن را پوشش می دهد و هم به عنوان یک سازه فلزی بنا را مستحکم می کند و از ترک خوردگی گچ و سیمان در سطوح ساختمانی و تاسیسات جلوگیری می کند.

رابیتس

توری پرسی یا فنس چیست و  مزایا و کاربردهای آن چه می باشد؟

توری پرسی از درهم تنیده شدن رشته های فولادی تهیه می شوند که کاربردهای فراوانی در مشاغل صنعتی دارند. این توری ها به شکل ریز با ابعاد 2.2 تا 5 میلیمتر و توری های درشت از 6-2 سانت تهیه می شوند.

در ساخت این توری ها ابتدا سیم ها پرس و سپس موج دار شده و بعد توسط دستگاه در هم تنیده می شوند. این توری های پرسی گالوانیزه شده و مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی وخوردگی دارا هستند و با وجود وزن پایین تر نسبت به ورق فلزی اصلی ولی مقاومت بالاتری دارند. توری های پرسی از یک ورق یکپارچه تولید می باشند و ونقاط اتصال بدون نیاز به جوش است که مقاومت مکانیکی آن را بالا می برد. فرآیند تولید آنها بدون ضایعات است که این امر سبب می شود در دسته محصولات سبزقرار بگیرد. از انواع کاربردهای توری های پرسی می توان در حفاظ های درب و پنجره، قفس حیوانات، حصار دور باغ و زمین کشاورزی، مصارف ساختمانی، ساخت مبل و تختخواب، فیلتراسیون و بسته بندی، سیستم های گرمایشی، صنایع نفت، متالوژی و پزشکی اشاره نمود.

توری فنس

توری  مش یا توری جوش چیست و  مزایا و کاربردهای آن چه می باشد؟

این نوع توری که با عنوان توری جوشی نیز شناخته می شود،  بصورت شبکه ای تولید و در طول و عرض بصورت نقطه ای جوش می گردد.  عمدتا توری های جوشی از میلگردها تهیه می شوند  و در انواع محصولات پیش ساخته  کامپوزیت کاربرد دارند. همچنین از دیگر کاربردهای توری های مش بری محافظت در مقابل فرکانس های رادیویی به عنوان مثال  در مایکرو ویو و در انواع حصارکشی و ساخت سدهای بتونی و تهیه انواع  لباسهای ورزشی و مدرن نیز از مش مشبک بافتنی استفاده می شود. این توری در صنعت پزشکی نیزمورد استفاده قرار می گیرد.

.

2/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0