0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

بازگشت قیمت ورق فولادی در بازار داخلی کشور چین

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین در تاریخ 24 می روند نزولی را در پیش گرفت. این در حالی است که میزان فعالیت در بازار این کشور افزایش یافته است.

قیمت ورق سیاه در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان 4200-4180 یوان (658-655 دلار) به ازای هر تن گزارش شد که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

قیمت این محصول در شمال چین (تیانجین) نیز به میزان 4080-4060 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

تاجران در کشور چین سعی کرده اند قیمت های پیشنهادی خود را در هفته جاری ثابت نگه دارند. با این حال فعالان بازار انتظار دارند که قیمت ها تا روز جمعه مجددا روند صعودی یابد.

چراکه در حال حاضر میزان موجودی این محصولات در بازار داخلی کاهش شدیدی یافته است. بازار لحظه ای در روز گذشته به میزان 2 میلیون تن ورق عرضه کرد که نسبت به میزان عرضه هفته قبل به میزان 135000 تن کاهش داشته است.

نوسانات قیمت ورق در بازار صادراتی

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه به میزان 586 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 21/0 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

کارخانجات فولادی در کشور چین قیمت های پیشنهادی خود را در محدوده 600-590 دلار به ازای هر تن ثابت باقی نگه داشته اند. با این حال تعداد کمی از کارخانجات محصولات تولیدی خود را در محدوده قیمت 590-585 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند.

همچنین قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن گزارش شد که نسبت به قیمت 588-580 دلار به ازای هر تن قبلی روند نزولی را طی کرده است.

به نظر نمی رسد که قیمت ورق سیاه در بازار داخلی این کشور به زودی افزایش یابد زیرا در حال حاضر میزان تقاضا به شدت افت کرده است و کارخانجات برای افزایش قیمت های پیشنهادی خود آزاد نمی باشند.

قیمت ورق سیاه

ثبات قیمت ورق سیاه بازار داخلی اروپا و رقابت کم تر در بازار وارداتی

انتظار می رود قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی در ماه می ثابت باشد زیرا میزان تقاضا در بازار این کشور بسیار پایین بوده و این کاهش میزان تقاضا در بازار وارداتی این کشور نیز مشاهده می گردد.

کمیسیون اروپا موارد امنیتی برای واردات 26 محصول فولادی صادر کرده است و به دنبال این امر بازار داخلی این کشور بهبود یافته است. در میان این محصولات ورق فولادی نیز مشاهده شده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت این محصول در بازار داخلی شمال اروپا به میزان 580-560 یورو (684-660 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن هم چنان ثابت می باشد.

این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد در بازار داخلی این کشورها بوده است. برخی از تولیدکنندگان فولاد در اروپا نیز قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 20 یورو به ازای هر تن افزایش داده اند.

تلاش کارخانجات در جهت نزدیک شدن به قیمت های وارداتی

برخی نیز معتقدند که در حال حاضر نباید افزایش قیمتی در بازار فولاد صورت گیرد. به گفته برخی منابع خبری تعدادی از کارخانجات در تلاشند قیمت های پیشنهادی خود را نسبت به قیمت محصولات وارداتی افزایش دهند.

به نظر می رسد در نتیجه ی تصمیمات جدید کمیسیون اروپا برای محدود کردن واردات محصولات فولادی خریداران نسبت به خرید ورق سیاه از بازار داخلی این کشورها تمایل بیشتری یافته اند و به همین دلیل کارخانجات نیز قیمت های پیشنهادی خود را افزایش داده اند.

ارزیابی ها از نرخ ورق سیاه وارداتی به این کشورها نیز به میزان 550-540 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 540-530 یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

نوسانات بازار جنوب اروپا

در کشورهای واقع در جنوب اروپا میزان فعالیت خرید اندکی بهبود یافته است و مصرف کنندگان نهایی قیمت های جدید را پذیرفته اند. برخی از منابع نیز ذکر کرده اند که بازار تحت فشار کاهش فعالیت ها در بازار می باشد.

به گفته فعالان بازار خریداران در حال بازگشت به بازار می باشند ولی این پروسه به آرامی پیش می رود. در نتیجه ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان 550-520 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت قبلی 550-520 یورو به ازای هر تن قبلی ثابت باقی مانده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0