0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت صادرات ورق سیاه چين به دليل قيمت های بالا

به گزارش متال اكسپرت ورق سیاه صادراتی چين در هفته منتهی به ۲۹ آگوست با ۵ تا ۱۵ دلار افزايش نسبت به يك هفته قبل به ۵۸۵ تا ۶۰۰ دلار FOB رسيد. تنها دليل افزايش قيمت ورق سیاه محدوديت های توليد داخلی چين عنوان شده است. به گفته كارشناسان تقاضا چندان بد نيست  اما به اندازه ای كه بتواند قيمت ها را افزايش دهد قوی نيست. فولاد سازهای چينی به دليل قيمت های بالای پيشنهادی ورق سیاه فعاليت چندانی در بازار ندارند و واحدهای صادرات آن ها نيز با قيمت های بالاي موجود كاری نمی توانند بكنند. به تازگی تركيه محموله ای از كلاف گرم بالای ۲ ميلی متر را به قيمت ۵۹۰ دلار CFR به شرق آسيا فروخته است. به علاوه روس ها هفته قبل كلاف گرم را ۵۸۵ دلار CFR عرضه كردند. در اين شرايط چينی ها با قيمت های ۶۰۰ تا ۶۰۵ دلار CFR شانسی برای فروش به اين منطقه ندارند.

به اين ترتيب كارشناسان معتقدند به رغم افزايش تقاضای داخلی، توليد ورق سیاه چين در ماه سپتامبر كاهش خواهد يافت. در اين شرايط تولیدکنندگان آهن آلات به عنوان بهترين راهكار قصد دارند در ماه سپتامبر تعميرات خطوط توليد را برنامه ريزی و اجرا كنند.

فروش قراضه اروپا به تركيه

مذاكرات خريد در بازار قراضه تركيه افزايش يافته است و فروش يك محموله از قراضه اروپا به تركيه گزارش شده است. يكی از فولاد سازهای تركيه محموله ای ۲۵,۰۰۰ تنی قراضه سنگين را به قيمت ۳۰۳ دلار CFR از اروپا خريداری كرد. در ارزيابی انجام شده از سوی متال اكسپرت شاخص قراضه وارداتی از آمريكا در محدوده ۳۰۵ تا ۳۱۰ دلار CFR قرار گرفت.

بيشتر تامين كننده های قراضه به دليل افزايش تقاضا در تركيه به روند قيمت قراضه خوشبين هستند. فولاد سازهای تركيه تناژ بالايی از محصولات فولادی را در ماه آگوست به فروش رساندند و در ماه سپتامبر به قراضه زيادی نياز خواهند داشت.

سقوط ارزش لير و قيمت های رقابتی ميلگرد صادراتی

در ابتدای هفته جاری ترک ها ميلگرد را ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار FOB تعيين كردند. فولاد سازها تلاش كردند قيمت ها را بالا نگه دارند اما محموله های تناژ متوسط و كوچک در محدوده ۵۱۰ تا ۵۱۵ دلار FOB رزرو شد. با تداوم كاهش ارزش لير صادر كننده های تركيه در تعيين قيمت فروش انعطاف بيشتری نشان می دهند. خريداران معتقدند فولاد سازها تا ۵۰۰ دلار FOB را خواهند پذيرفت.

كاهش ارزش لير توليد كننده های تركيه را در تجارت داخلی تحت فشار قرار داده است و چشم انداز بازار داخلی نيز چندان مثبت ارزيابی نمی شود. در كنار توافق با كانادا و مكزيک ، افزايش نرخ بهره در فدرال رزرو می تواند باعث تقويت بيش از پيش دلار و تداوم تضعيف لير گردد. خريداران معتقدند با تضعيف بازار داخلی، فولاد سازهای تركيه ميلگرد را با قيمت های پايين تری صادر خواهند كرد. برخی كاهش اندک توليد فولاد تركيه در سه ماهه چهارم را دور از انتظار نمی دانند.

برخی كارشناسان بر اين باورند بازگشت قيمت قراضه به روند افزايشی مي تواند از كاهش بيشتر قيمت ميلگرد جلوگيری كنند. به گفته منابع داخلی فولادسازها عجله چندانی براي فروش ندارند فروش های حال حاضر مربوط به سفارش های قبلی است. فولاد سازهای تركيه تلاش می كنند از كاهش بيشتر قيمت ها جلوگيری كنند و در جديدترين پيشنهادهای فروش خود ۵۳۰ دلار FOB را تعيين كنند.

قیمت ورق فولادی

ارزيابی قیمت ميلگرد داخلی و صادراتی چين

در بازار نقدی مورخ ۳۰ آگوست میلگرد در شرق چین (شانگهای) با كاهش ۲۰ يوان  نسبت به روز قبل در محدوده ۴۴۳۰ تا ۴۴۸۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) با كاهش ۳۰ يوان نسبت به روز قبل ۴۳۷۰ تا ۴۴۰۰ یوان معامله شد. به گفته يكی از تجار ذخاير ميلگرد در انبارهای فولادسازها در روز پنج شنبه ۳۰ آگوست ۱٫۸۱ ميليون تن بود و ۱۸۰,۰۰۰ تن افزايش هفتگی به ثبت رساند.

 • بازار صادرات

قیمت میلگرد صادراتی چين در ۳۰ آگوست بدون تغيير نسبت به روز قبل به ۵۶۷٫۵۰ دلار FOB رسید. چينی ها كه در بازار داخلی همچنان شرايط مناسبی دارند از كاهش قيمت های صادراتی خودداری می كنند. خريداران نيز به دليل كاهش تقاضا حتی به ميلگرد ارزان تركيه نيز تمايلی نشان نمی دهند.

حدود ۱۰۰,۰۰۰ تن ميلگرد صادراتی تركيه در ابتدای ماه جاری به يكی  از مشتريان در سنگاپور فروخته شد.

‍ ارزيابی قیمت ورق سیاه داخلی و صادراتی چين

در ۳۰ ماه آگوست ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهاي) با كاهش ۴۰ تا ۵۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۳۵۰ تا ۴۳۷۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با كاهش ۲۰ تا ۵۰ یوان نسبت به روز قبل به ۴۲۶۰ تا ۴۳۰۰ يوان رسيد. اعلام افزايش ۲۰,۱۰۰ تنی توليد ورق سیاه در بازار داخلی چين در هفته گذشته علت اصلی كاهش قيمت عنوان شده است.

با اين كه موجودی ورق سیاه در انبارهای چين ۸۵,۴۰۰ تن در هفته گذشته كاهش يافت، كارشناسان انتظار دارند به دليل افزايش توليد كلاف گرم عرضه اين محصول به بازار افزايش خواهد يافت. به علاوه هنوز به طور قطعی مشخص نيست محدوديت های توليد در تانگشان از ابتدای سپتامبر آغاز شود. هفته گذشته به دليل انتشار اين خبر در بازار قيمت ها افزايش يافته بود.

 • بازار صادرات

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين در ۳۰ آگوست با كاهش ۰٫۹۲ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۵٫۸۴ دلار FOB رسید. تجار معتقدند پيشنهادهای فروش صادراتی چينی ها همراستا با كاهش قيمت های داخلی نزولی خواهد شد. خريداران خارجی نيز با مشاهده روند كاهش در بازار داخلی چين از خريد خود داری می كنند.

افزايش قيمت ورق سیاه در اروپا

برخی از تولیدکنندگان آهن آلات داخلی اروپا اقدام به افزايش قيمت های پيشنهادی كلاف گرم نموده اند اما هنوز در معاملات، قيمت های جديد به ثبت نرسيده است. قيمت های داخلی فولاد در اروپا به دليل وضع تعرفه ۲۵ درصدی بر واردات افزايش می يابد. در مقابل به دليل نگرانی خريداران از اتمام سهميه های تعيين شده تمايل به واردات كاهش می يابد و در نتيجه قيمت های وارداتی كاهش خواهد يافت.

ترک ها به دليل كاهش ارزش لير با حضور فعال تری در بازارهای صادراتی دارند. قيمت های پيشنهادی ترک ها به بازار شمال اروپا كه قيمت های داخلی آن بالاتر از ديگر مناطق است رقابتی ارزيابی می شود. در هفته منتهی يه ۳۰ آگوست كلاف گرم در شمال اروپا با ۵ يورو افزايش نسبت به یک هفته قبل  به ۵۷۰ تا ۵۸۵ يورو EXW رسيد. در جنوب اروپا رشد قيمت ها بين ۱۰ تا ۱۵ يورو بوده و به ۵۴۰ تا ۵۵۵ يورو رسيد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری