0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

احتمال بازگشت اسلب CIS به روند افزايشی به دليل تحريم های ايران

به گزارش متال  اكسپرت به نقل از استیل پرایس در سه هفته اخير قیمت اسلب بازار آهن آلات CIS در روند كاهشي بود. كه به دليل شرايط منفي حاكم بر محصولات تخت در بازارهاي هدف بود.

با اين  وجود برخي از تامين كننده ها انتظار دارند. به دليل تضعيف موقعيت ايران در بازار صادراتي اسلب؛ قيمت ها در روند افزايشي قرار گيرند.

تامين كننده هاي بازار آهن آلات CIS اسلب صادراتي را در محدوده ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار FOB درياي سياه پيشنهاد مي دهند. كه ۱۵ تا ۲۰ دلار پايين تر از نيمه دوم ماه اوريل است.

به تازگي تامين كننده هاي اوكرايني محموله اي به قيمت ۵۵۵ دلار FOB به ايتاليا فروختند. علت اصلي كاهش قيمت اسلب تضعيف بازار محصولات تخت در تركيه و تضعيف يورو در برابر دلار بود. كه باعث شد خريداران پيشنهادهاي خود را كاهش دهند.

در عين حال برخي از تامين كنندگان CIS به دليل تجديد تحريم هاي امريكا عليه ايران در نظر دارند. قيمت هاي جديد خود را با افزايش اعلام كنند.

اخرين قيمتهاي اسلب ايران ۵۳۰ دلار FOB بوده است كه البته خريدي در اين سطح به تازگي گزارش نشده است.

تولیدکنندگان آهن آلات ترکیه هم چنان از واردات بیلت خود داری می کنند

تمایل تولیدکنندگان آهن آلات ترکیه به واردات بیلت پایین است. و ترجیح می دهند به دلیل سود با لاتر، همکاری بیشتری با تامین کننده های قراضه داشته باشند.

در عین حال فروشنده های بیلت CIS به فروش در مقاصد جایگزین تمرکز کرده اند. و تناژهای بالایی را با قیمت های بالاتر به این مقاصد به فروش رساندند.

در هفته گذشته بیلت صادراتی CIS به ترکیه در محدوده ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلارCFR  قرار داشت که اندکی بالاتر از هفته قبل بود. بر اساس گزارش های رسیده نورد کارها قبلا محموله های کوچکی به قیمت ۵۳۵ دلار CFR به صورت پرداخت با تاخیر خریداری نمودند.

در حالی که فولاد سازها به سختی به واردات بیلت روی می آورند. چرا که خرید قراضه با قیمت های کنونی برای آنها مزیت بیشتری به همراه دارد.

لازم به ذکر است تولیدکنندگان آهن آلات CIS که به فروش ۵۲۰ دلار FOB به حوزه دریای مدیترانه دست یافتند. به دنبال تقویت هرچه بیشتر موقعیت خود هستند.

تحریم آهن آلات

تاثیر منفی تحریم ها بر بازار ایران و رشد بازار CIS

انتظار می رود تاثیر منفی تحریم ها بر بیلت ایران عامل اصلی تقویت موقعیت بیلت CIS باشد. البته هنوز زود است که در مورد شرایط بیلت ایران تصمیم گیری کرد. اما شرایط منفی بر آن حاکم شده است.

هر گونه کاهشی در صادرات ایران عامل ایجاد فرصت های بیشتر برای بیلت و اسلب CIS خواهد بود.

بیلت داخلی ترکیه بدون تغییر در محدوده ۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار EXW بدون احتساب ۱۸ درصد مالیات پیشنهاد می شود. پس از این که ترک ها ذخایر انبارهای خود را تکمیل کردند، معامله جدیدی در بازار آهن آلات ترکیه گزارش نشده است.

علت اصلی سکوت خریداران اختلاف ناچیز بین قیمت بیلت و قیمت روز میلگرد است. که هم اکنون در سطح ۵۶۰ تا ۵۷۰ دلار EXW قرا دارد. به گفته یکی از تجار ممکن است. در آینده نزدیک دور جدیدی از خرید بیلت داخلی ترکیه با توجه به کوتاه تر بودن زمان تحویل نسبت به واردات آغاز شود.

رشد بازارهای سهام آسیا با افت تنش های تجاری میان پکن و واشنگتن

به گزارش پلنر بازارهای سهام آسیا با انتشار اخبار مثبت از تنش های تجاری میان چین و آمریکا امروز روند رو به رشدی را تجربه نمودند.

دونالد ترامپ که به نظر می رسد در تعاملات پیش روی خود با کره شمالی نیاز شدیدی به چین دارد. بالاخره از مواضع خود کوتاه آمده و تصمیم گرفته تا تحریم ها را از روی شرکت ZTE قطب تکنولوژی چین بردارد.

دو کشور در هفته جاری قصد دارند تا با حسن نیت امریکا دور جدید مذاکرات را برای پایان دادن به تنش های موجود آغاز نمایند. این در حالیست که چین هفته گذشته اعلام کرد که از مواضع خود کوتاه نخواهد آمد.

شاخص MSCI سهام های آسیا و اقیانوسیه خارج از ژاپن ۰/۵ درصد رشد نمود، در حالی که شاخص    Nikkeژاپن ۰/۳ درصد افزایش یافت.

سهام چین نیز پس از اظهار نظر ترامپ درباره ZTE رشد قابل توجهی را تجربه نمود. شاخص بورس شانگهای ۰/۶ درصد و بورس هنگ کنگ ۱/۲ درصد رشد داشته است.

تحریم آهن آلات

سناریوهای قابل پیش بینی برای آینده بازار

ترامپ برای دیدار ۱۲ ژوئن خود با کیم جونگ اون به چین نیاز ویژه ای دارد. و ترجیح می دهد در شرایط فعلی پکن را متحد خود نگه دارد. امریکا اعلام کرده در صورتی که پیونگ یانگ تاسیسات هسته ای خود را دمونتاژ سازد. تحریم های وضع شده علیه کره شمالی را برخواهد داشت.

علی رغم کاهش تنش های سیاسی در شبه جزیره کره، شرایط در خاور میانه چندان تعریفی ندارد. و بهای نفت تحت تاثیر بازگشت تحریم ها علیه ایران در حال افزایش است.

امروز، علی رغم حفاری های بی وقفه ایالات متحده برای جلوگیری از بالا رفتن قیمت، بهای نفت سبک امریکا با ۲۶ سنت افزایش به ۷۰/۴۶ دلار/بشکه رسید. در حالیکه نفت خام برنت با ۳۹ سنت افزایش به ۷۶/۷۳ دلار/بشکه صعود نمود.

دونالد ترامپ دیروز بر خلاف عزم دیگر اعضای برجام به حفظ توافقنامه، مجددا شرکت های اروپایی که با ایران همکاری دارند. را تهدید به تحریم نمود. دلار برای چهارمین روز متوالی در برابر ارزهای مهم دنیا تضعیف شد.

و فدرال رزرو را در برابر افزایش نرخ بهره در آینده کمی دودل نمود. آمار جدید اقتصادی امریکا حکایت از رشد نسبی داشته. و به نظر دو افزایش دیگر نرخ بهره طی سال جاری محتمل ترین سناریو باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری