0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار ورق سیاه ویتنام در اختیار روسیه و هند

 • قیمت بالای ورق سیاه چین
 • کاهش عرضه ورق سیاه ژاپن به دلیل آتش سوزی در نیپون استیل

به گزارش استیل مارکت به دلیل بالا بودن قیمت ورق سیاه صادراتی چین بازار شرق آسیا در اختیار روسیه و هند قرار گرفته است. در روزهای اخیر حداقل دو معامله شامل 25000 تن ورق سیاه هند به قیمت 610 تا 615 دلار CFR به ویتنام به فروش رسیده است. نوردکارها در حال تکمیل ذخایر انبارهای خود با محصولات روسها و هندی ها هستند.

فعالان بازار قیمت ورق سیاه مورد مذاکره در فروش مذكور را در محدوده 607 تا 620 دلار CFR براورد کردند. قیمت های پیشنهادی برای محصولات مشابه از سوی چینی ها در محدوده 620 تا 625 دلار CFR قرار گرفت.

به این ترتیب در ارزیابی 18 ژوئن متال بولتن قیمت ورق سیاه وارداتی به شرق آسیا در محدوده 607 تا 620 دلار CFR قرار گرفت و نسبت به یک هفته قبل بدون تغییر بود.

از 11 تا 15 ژوئن قیمت ورق سیاه صاداتی چین در محدوده 593.51 تا 595.25 دلار FOB قرار داشت. خریداران ویتنامی پیش بینی می کنند بازار ورق سیاه چین در روند افزایشی ادامه خواهد داد به همین دلیل در بازار خرید ورق سیاه همچنان حضور دارند.

ژاپنی ها که هفته قبل ورق سیاه را 650 دلار CFR جنوب شرق آسیا عرضه کردند، پیشنهاد فروشی در بازار نداشتند. به دلیل آتش سوزی اتفاق افتاده در ماشین ریخته گری اسلب در NAGOYA انتظار می رود شرکت نیپون استیل 100000 تن از عرضه ورق سیاه به بازار را کاهش دهد.

تحلیل شرکت RIO TINTO  از بازار سنگ آهن چین

 •  ️تقاضای زیاد سنگ آهن عیار بالا
 • افزایش مصرف قراضه در کوره های اکسیژنی
 • عدم كاهش توليد سنگ آهن  داخلي چين

شرکت RIO TINTO اهداف تعیین شده برای فروش سنگ آهن در سال 2018 را 330 تا 340 میلیون تن اعلام کرد و پیش بینی کرد تقاضای سنگ آهن عیار بالا در چین همچنان قوی خواهد بود.

قیمت ورق سیاه

این شرکت معدنی اعلام کرد مقیاس و محدوده زمانی به اجرا در آمدن برنامه کاهش ظرفیت تولید آهن آلات در چین غیر منتظره بود که با محدودیت های زیست محیطی همراه شد. تغییرات ساختاری در بازار سنگ آهن ایجاد شده است و فولادسازها بر افزایش بهره وری خطوط تولید تمرکز کرده اند و مصرف سنگ آهن عیار بالا را ترجیح می دهند.

به طور معمول دسترسی به کنسانتره ی سنگ آهن و گندله عیار بالا در بازار داخلی چین برای فولادسازهای چینی امکان مصرف سنگ آهن عیار پایین وارداتی را فراهم کرده است.

راه اندازی خطوط جدید تولید سنگ آهن چین، افزایش تقاضا

به دلیل راه اندازی خطوط جدید تولیدی و فولادسازی های بزرگ در جنوب و مناطق ساحلي چین، انتظار می رود تقاضای خرید سنگ آهن وارداتی همچنان زیاد باشد. همچنین به دلیل انعطاف پذیری تولید کننده ها در قیمت گذاری، تولید سنگ آهن 62 درصد داخلی چین درسال جاری تا کنون کاهش نیافته است.

شرکت RIO TINTO بر افزایش مصرف قراضه در کوره های اکسیژنی در چین صحه گذای کرد و مشکلات کیفی، حمل و نقل و جابجایی و مصرف برق بیشتر به عنوان گلوگاهي عنوان کرد كه مي تواند مصرف مواد اوليه را در فرايند توليد آهن آلات كاهش دهد.

مصرف قراضه در چين چندین ماه قبل از آغاز مجدد محدودیت های تولید در فصل زمستان افزایش یافته است. بر اساس بررسی تیم تحقیق متال بولتن افزایش مصرف قراضه در مقایسه فلز مذاب در کوره های اکسیژنی عمدتا یک مساله مرتبط با هزینه تولید است كه براي فولادسازها از اهميت ويژه اي برخوردار است.

اخبار مهم بازار آهن آلات چین در 19 ژوئن

گفته می شود شرکت HE STEEL  در شمال چین قیمت خرید کک را برای چندمین بار افزایش خواهد داد. از ماه می تا کنون در مجموع قیمت خرید کک این شرکت 600 یوان افزایش داشته و به 2470 یوان بر تن رسیده است.

شرکت RIZHAO در شرق چین قیمت خرید کک متالوژی را 100 یوان دیگر و  در مجموع از ماه می تا کنون 650 یوان افزایش داده و به 2350 یوان بر تن رسانده است.

در روز دوشنبه 18 ژوئن رییس جمهور آمریکا در پاسخ به افزایش تعرفه چین بر واردات 50 میلیارد دلاری از آمریکا، 10 درصد تعرفه بر مجموع واردات 200 میلیارد دلاری از چین وضع کرد. این اقدام باعث منفی شدن بورس شانگهای و کاهش میلگرد و ورق سیاه آتی در روز جاری شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0