0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

قیمت آهن آلات در چین به رشد خود ادامه خواهد داد

کاهش موجودی انبارها و افزایش تقاضای روزانه دو عامل پیشران قیمت آهن آلات در بازار چین هستند که از اواسط آوریل شروع به خود نمایی نموده و در ماه جدید نیز با قدرت از قیمت آهن آلات حمایت می کنند. از طرفی، محدودیت های زیست محیطی تولید فولاد در کوره بلندها از عرضه بیشتر فولاد به بازار جلوگیری نموده و روند افزایشی قیمت ها را سرعت بخشیده است.

پس از سال نو چینی، موجودی انبارهای فولادی به طرز چشمگیری افزایش یافت. در حالی که هر ساله و پس از تعطیلات عید شکوفه ها، با بازگشت کارگران به بازار کار تقاضا برای فولاد بهبود می یافت، اما امسال چنین اتفاقی رقم نخورد و تا 9 مارس، موجودی انبارهای محصولات فولادی کارخانه ها 1.840 میلیون تن نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

در میانه مارس، فولادسازان و تجار نگران غیبت تقاضا در بازار شدند و اعلام کاهش تزریقات مالی و سیاست انقباظی از سوی دولت باعث شد تا فعالان بازار نسبت به ظهور تقاضا بدبین شوند.

با انتشار داده های سه ماهه تولید در ماه مارس، مشخص شد که تمهیدات زیست محیطی طی فصل زمستان نه تنها باعث افت تولید فولاد خام  نشده، بلکه تولید در سه ماهه ابتدایی 2018 نسبت به مدت مشابه سال قبل حتی افزایش نیز داشته است. افزایش تولید، کاهش تقاضا و افزایش موجودی انبارها باعث افت قیمت آهن آلات در بازارهای فیوچرز و فیزیکی شد.

تثبیت بازارهای فیوچرز پس از تمهیدات زیست محیطی

با این حال، با رشد معاملات روزانه و افت موجودی انبارها، و البته تمهیدات جدید زیست محیطی، بازارهای فیوچرز از نیمه مارس به سوی تثبیت رفتند و انتظارات فعالان زنجیره فولاد تا حدودی بهبود یافت. میانگین خریدهای روزانه در بخش مقاطع ساختمانی از میانه مارس بنا به اعلام منابع پلنر نزدیک به 200 هزار تن بوده است.

طی دو سال گذشته، این میزان فروش تنها در آوریل 2016 و اکتبر 2017 اتفاق افتاده است. در مارس تا آوریل 2016، قیمت میلگرد شانگهای از 1940 یوان به ازای هر تن در ابتدای مارس، به 2950 یوان به ازای هر تن در اواسط آوریل رسید که 1010 یوان رشد را نشان می دهد. در فاصله اکتبر تا دسامبر 2017 نیز قیمت روز میلگرد این شهر از حد پایین 3900 یوان به ازای هر تن به حد بالای 4980 یوان به ازای هر تن یعنی 1080 یوان افزایش دست یافت.

از اواخر مارس امسال تا کنون، قیمت میلگرد امروز در شانگهای از 3510 یوان به ازای هر تن به 3810 یوان به ازای هر تن رسیده که رشد 310 یوانی را نشان می دهد. با استناد به حجم فعلی سنگین خریدها و افت بیش از انتظار در موجودی انبارها به نظر می رسد که رشد قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین هنوز متوقف نشده است.

بازار آهن آلات

کاهش بازگشت عرضه به بازار آهن آلات چین

از سوی دیگر، برخی منابع اعلام کرده اند که بازگشت عرضه به بازار داخلی چین بسیار کمتر از انتظارات بازار بوده است. دلیل اول اینکه تمهیدات زیست محیطی به توقف های زیادی در مناطق جیانگ سو، و آنهویی انجامیده که به طور مستقیم بر عرضه محصولات ساختمانی در شرق چین تاثیرگذار بوده است.

هم چنین، اکثر کوره بلندهای متوقف در زمستان هنوز مجوز ادامه فعالیت را دریافت نکرده اند و هم چنان تولید فولاد خام تحت محدودیت می باشد. به علاوه، اعلام توقف 80 درصد از فولادسازی های منطقه ژوژو که بیشتر تولید مقاطع ساختمانی را در دستور کار دارد، باعث شده تا سرعت کاهش موجودی انبارهای بیشتر شود.

در مجموع، می توان گفت که دو موتور محرکه افزایش قیمت آهن آلات یعنی کاهش موجودی انبارها و افزایش حجم فروش همچنان در بازار وجود دارند، در حالی که عرضه فولاد به بازار هنوز تحت فشار تمهیدات زیست محیطی، توقف ها و انجام تعمیرات کوره بلندها می باشد و انتظار می رود در دوره پیش رو افزایش قیمت آهن آلات به شکل با ثباتی ادامه یابد.

افزایش قیمت بیلت صادراتی CIS

با توجه به روند نزولی قیمت جهانی قراضه در طی هفته گذشته صادرکنندگان بیلت CIS قیمت خود را تنی 10 دلار برای حداقل قیمت و تنی 5 دلار برای حداکثر قیمت افزایش داده اند و در حال حاضر تنی 510 تا 515 دلار FOB به فروش می رسد.

به گفته منابع بازار تقاضای بیلت CIS بهبود یافته و این امر به افزایش قیمت آن کمک کرده است. به علاوه قیمت بیلت صادراتی CIS برای ترکیه و مصر در حال حاضر تنی 520 تا 530 دلار CFR به فروش می رسد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0