0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

بررسی تغییرات چشمگیر قیمت میلگرد پیشنهادی کارخانجات

در نخستین روز هفته گذشته به علت تغییرات شدید در قیمت میلگرد پیشنهادی بازار داخلی تعدادی از کارخانجات تولیدکننده این محصول قیمت های پیشنهادی خود را اعلام نکردند. در روز یک شنبه نیز قیمت این محصول به طور میانگین به میزان 34599 ریال برای اندازه های 32-8 میلی متر اعلام گردید. هم چنین در سومین روز هفته نیز قیمت روز میلگرد به طور میانگین به میزان 34980 ریال اعلام شد که نسبت به قیمت میانگین در روزهای قبل روند نزولی را در پیش گرفت.

این در حالی است که در روزهای پایانی هفته به علت کاهش میزان عرضه توسط برخی از کارخانجات تولیدی نرخ این محصول افزایش یافته و به میزان 35555 ریال افزایش یافت. همچنین برخی از کارخانجات همچنان با کاهش میزان موجودی روبرو می باشند.

طی هفته گذشته قیمت میلگرد نیشابور به طور واضح اعلام نگردید و عملا عرضه ای از سوی این کارخانه صورت نگرفت. پیش بینی اکثر تحلیل گران بازار فولاد از قیمت میلگرد در هفته جاری روند نزولی می باشد و به نظر می رسد نرخ این محصول در هفته جاری با افت زیادی روبرو گردد.

پیش بینی تحلیل گران از بازار میلگرد هفته جاری

علت پیش بینی صورت گرفته توسط تحلیل گران این حوزه برای روند نزولی قیمت این محصول این است که در روزهای پایانی هفته گذشته تعدادی از بنکداران موجودی های خود را به فروش رساندند و این اقدام در جهت آرامش بازار ارز بوده است. موجودی های ذکر شده با قیمت ده درصد بیشتر از میانگین نرخ بازار فولاد بوده است و در نتیجه ی این امر رقابت برای فروش از روز چهارشنبه آغاز گردید.

همچنین به دنبال روند نزولی نرخ شمش کارخانجات تولیدکننده این محصول با یکدیگر به رقابت پرداخته و همچنین ظرفیت انبارها نیز وارد بازار خواهد شد که به زیان کارخانجات می باشد. به همین دلیل برخی از تحلیل گران عقیده دارند که روند نزولی قیمت میلگرد در هفته جاری شتاب آمیز می باشد و نباید به سرعت صورت گیرد.

قیمت میلگرد

موضوع دیگری که در روزهای جاری در بازار فولاد مطرح گردیده است و سبب نگرانی فعالان این حوزه شده است کاهش و محدودیت در بازار صادراتی آهن آلات و بازار مواد اولیه از نیمه ماه آتی می باشد. بنابراین بازار فولاد در روزهای جاری شاهد دو فشار می باشد که شامل فشار دولت به کارخانجات برای کاهش قیمت محصولات فولادی و همچنین محدود شدن بازار صادراتی می باشد.

تشدید فشار بازار فولاد از هفته آتی

به نظر می رسد از هفته آتی فشارها بر بازار فولاد کشور تشدید گردیده و افزایش میزان ظرفیت در انبارها نیز سبب شدت گرفتن بیشتر تشدیدهای اخیر خواهد شد. قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان طی هفته گذشته در بورس کالا به میزان 29000 ریال در قیمت پایه اعلام شد و ظرفیت این عرضه نیز به میزان 25000 تن اعلام گردید.

بخشی از ظرفیت ارائه شده در بازار بورس به قیمت 31056 ریال به فروش رسید. قیمت تیرآهن نیز در نخستین روز هفته گذشته با نوسانات زیادی روبرو گردید. در روز دوشنبه با توجه به عرضه تیرآهن در بورس کالا قیمت این محصول دستخوش تغییراتی گردید.

قیمت تیرآهن در روز یک شنبه به میزان 33850 ریال اعلام گردیده بود در حالی که پس از عرضه این محصول توسط ذوب آهن اصفهان نرخ آن به 34933 ریال رسید. قیمت سایر مقاطع فولادی نیز روند مشابهی را در پیش گرفتند به طوری که قیمت سایر محصولات از جمله قیمت نبشی ناودانی و پروفیل نیز همانند میلگرد بودند.

مروری بر بازار خارجی میلگرد

طی هفته گذشته قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان 558 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی روند صعودی داشته است. این در حالی است که نرخ پیشنهادی این محصول توسط خریداران به میزان 545-540 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

همچنین نرخ این محصول در بازار داخلی کشور چین نیز به میزان 624-594 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. در بازار مقاطع فولادی CIS نیز میزان تقاضا کاهش یافته در حالی که میزان عرضه افزایش یافته است. نرخ میلگرد در روزهای ابتدایی هفته به میزان 550 دلار به ازای هر تن اعلام گردید در حالی که در روزهای پایانی هفته به میزان 10 دلار به ازای هر تن افزایش یافت.

همچنین قیمت میلگرد در کشور روسیه نیز به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است. همچنین در بازار اروپا نرخ این محصول به میزان 528 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یورو به ازای هر تن کاهش یافت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0