0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند صعودی قیمت آهن آلات چین ادامه دارد

با وجود کاهش تقاضا در چین تولیدکنندگان آهن آلات بر ارایه قیمت های بالاتر برای فروش محصولات خود پافشاری کردند. به گزارش متال بولتن ۱۷ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدی آهن آلات شرق چين (شانگهاي) با کاهش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۵۰ تا ۴۲۷۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزایش ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۷۰ تا ۴۱۸۰ يوان رسيد. تولیدکنندگان آهن آلات در شرایطی نیستند که مجبور به فروش زیر قیمت باشند چرا که حاشیه سود بالایی از فروش های قبلی داشته اند. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل به ۴۰۴۶ یوان رسید. امروز هر دلار برابر با ۶٫۷۰ یوان بود.

افزایش شاخص قیمت ورق سیاه بازار صادراتی چین

شاخص قیمت ورق سیاه بازار آهن آلات صادراتی چين امروز با افزایش  ۱٫۸ دلار نسبت به روز قبل به ۵۸۰٫۳۲  دلار FOB رسید. تولیدکنندگان آهن آلات چینی در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار پیشنهاد می دهند در حالی که کارشناسان معتقدند معاملات در قیمت ۵۸۰ دلار انجام خواهد شد. به طور كلی خرید و فروش ورق سیاه چین چندان قوی نیست که به دلیل ضعف تقاضا در شرق آسیا است.

افت بهای کنسانتره ی سنگ آهن

به رغم اقدامات محدود کننده تولید از سوی چینی ها برای حمایت از محیط زیست، در هفته منتهی به ۱۳ جولای بهای کنسانتره سنگ آهن با کاهش مواجه شد. ارزیابی هفتگی متال بولتن نشان می دهد شاخص کنسانتره ۶۶ درصد در هفته قبل با کاهش ۲٫۱۸ دلاری مواجه شد و به ۹۴٫۹۷ دلار CFR رسید. شاخص سنگ آهن ۶۵ درصد نیز به طور میانگین به ۹۱٫۱۸ دلار CFR رسید و ۰٫۳۸ دلار کمتر از یک هفته قبل بود.

فروش کنسانتره با سولفور بالا به دلیل اقدامات زیست محیطی در بازار آهن آلات چین مشکل شده است. برخی از کارشناسان از محدود شدن ۵۰ درصدی تولید واحدهای آگلومره و گندله در دوره ۱۰ جولای تا ۳۱ آگوست در تانگشان ابراز نگرانی کرده اند.

یک محموله ۵۵۰۰۰ تنی از گندله ۶۵ درصد هند  با ۱٫۷ درصد آلومینا به قیمت ۱۳۰٫۵۰ دلار بر تن CFR به چین فروخته شد. این نوع گندله بالاترین کیفیت را در بین محصولات هندی دارد و دیگر برندها حاوی ۲٫۶ تا ۳٫۲ درصد آلومینا هستند.

قیمت ورق سیاه

ثبات در بازار داخلی مقاطع فولادی کشور چین

قیمت میلگرد و قیمت ورق سیاه در بازار آهن آلات داخلی کشور چین طی هفته جاری روند ثابتی را طی کرده است و علت این امر را می توان کاهش شدید میزان تقاضا در بازار فولاد این کشور دانست. قیمت میلگرد در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۱۰۰-۴۰۶۰ یوان (۶۱۴-۶۰۸ دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. همچنین در شمال کشور چین قیمت روز میلگرد به میزان ۴۰۲۰-۳۹۸۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

فروشندگان در حال حاضر قیمت های پیشنهادی خود را ثابت نگه داشته اند و تا تغییر قیمت بیلت در هفته آتی اقدامی برای تغییر قیمت های خود نخواهند کرد. قیمت میلگرد در شرق چین به میزان ۱۲۰ یوان به ازای هر تن بالاتر از نرخ جمعه هفته گذشته بوده و این نرخ در شمال چین با افزایش ۱۱۰ یوانی نسبت به جمعه گذشته اعلام گردیده است.

ثبات در بازار میلگرد چین برخلاف بازار ورق فولادی

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۹۲/۵۵۲ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل به میزان ۸۳/۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. قیمت های پیشنهادی کارخانجات در بازار صادراتی این کشور ثابت بوده و در محدوده ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است و نرخ های پیشنهادی مناقصات به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده که از نرخ های پیشنهادی کارخانجات پایین تر بوده است.

فعالان بازار معتقدند به دلیل اختلاف بالای نرخ پیشنهادی کارخانجات و مناقصات معامله ای در این کشور طی هفته جاری صورت نخواهد گرفت. واردکنندگان در کشور سنگاپور پیشنهادات قیمت در محدوده ۵۵۰ دلار به ازای هر تن را از کشور چین دریافت کرده اند. همچنین فعالان بازار معتقدند که خریداران پیشنهادات قیمت بالاتر از محدوده ۵۵۰ دلار به ازای هر تن نخواهند پذیرفت.

قیمت بیلت در بازار داخلی کشور چین در حال حاضر به میزان ۳۷۲۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. بیشتر معاملات صورت گرفته برای میلگرد در بازار داخلی کشور چین نیز در محدوده قیمت ۳۹۵۹ یوان به ازای هر تن اعلام گردیده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری