0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

گزارش امروز متال اکسپرت در خصوص کریدور حمل و نقل جدید بین چین ، قزاقستان و ایران

به گفته منابع خبری در گزارش اخیر متال اکسپرت عنوان شده که ایران می تواند در صورت فشار تحریم ‌های ثانویه آمریکا و خودداری CIS از تامین آهن آلات مورد نیاز ایران [ به خصوص ورق های کلاف گرم و سرد که پیش از این از MMK  و Arcelormittal به ایران وارد می گردید ]؛ از طریق کریدور مرز زمینی شمال غرب چین – قزاقستان با خط ریلی به بندر اکتاو قزاقستان و سپس از آن جا از طریق دریای خزر با کشتی به بندر انزلی منتقل می شود؛

ظاهرا اولین محموله اواخر ژوئن از این طریق منتقل شده است. به نظر می رسد که به تدریج می بایست منتظر جایگزین شدن ورق های چینی به جای تولیدات روس در بازار داخلی آهن آلات باشیم.

مسئله دیگر تسلط نسبی آمریکا بر کشور قزاقستان است که اگر این موضوع ادامه پیدا کند ممکن است متأسفانه آمریکا این کریدور را با فشار به قزاقستان مسدود نماید.

محبوبيت فناوری ESP شركت Arvedi در چين

توليد ورق سیاه به روش ESP در چين به دليل مزايای ويژه آن رو به افزايش است. حداقل سه تولید کننده آهن آلات چينی در تانگشان قصد دارند خط توليد با اين روش را نصب و راه اندازی كنند. فناوری توليد ورق سیاه با نورد مستقيم پس از ريخته گری به نام Endless Strip Production توسط شركت Arvedi برای اولين بار استفاده شد.

شركت Rizhao steel در چين با داشتن ظرفيت 2.2 ميليون تنی دارای چهار خط توليد به اين روش است و در برنامه توسعه قصد رسيدن به 11 ميليون تن ورق سیاه با اين روش است.

يكی از برجسته ترين مزايای اين روش؛ توليد ورق سیاه با ضخامت پايين است. ورق سیاه توليد شده به اين روش را می توان به جای كلاف سرد در توليد خودرو و لوازم خانگی استفاده كرد. به اين ترتيب هم مصرف كننده و هم توليد كننده از مزايای آن بهره مند خواهند شد.

قیمت آهن آلات

از جمله محاسن ديگر اين روش هزينه پايين توليد نسبت به روش های ديگر توليد است و آن دسته از تولیدکنندگان آهن آلات كه به آن واقفند در نبود رقابت زياد در بازار در توليد با اين روش به خوبی از مزايای آن بهره برداری می كنند.

صادرات مفتول ترکیه به بازار آهن آلات آمریکا در ماه می به صفر رسید

به گزارش پلنر اگرچه صادرات سیم مفتولی ترکیه به یکی از عمده ترین مقاصد صادراتی اش یعنی آمریکا در ماه می به صفر رسیده اما در طی همان ماه کل صادرات مفتول  این کشور به رقم 870/ 164 تن رسید که 21 درصد بیش از ماه آوریل بوده و در مقایسه با ماه می سال قبل نیز رشد چشمگیری داشته است .

براساس آخرین آمار انتشار یافته توسط اداره آمار ترکیه ، بلژیک با حجم 250/ 41 تن در ماه می و برای دومین ماه پیاپی بزرگ ترین وارد کننده مفتول این کشور بوده و این در حالی است که در ماه می سال قبل ترکیه هیچ صادرات مفتولی  به بلژیک نداشته است.

هلند با واردات 24 هزار تن دومین کشور بزرگ واردکننده مفتول ترکیه بوده و صادرات این کشور  به اسرائیل و رومانی هم به ترتیب در ماه می به 800/ 19 تن و 690/ 17 تن رسیده که سومین و چهارمین مقصد صادراتی مفتول ترکیه بوده اند.

عمده دلایل کاهش شدید صادرات ترکیه

از عمده دلائل کاهش شدید صادرات ترکیه به بازار آهن آلات آمریکا در ماه می بند 232 تعرفه های فولاد و آلومینیوم عنوان شده که به هر حال به صادرات این کشور آسیب زده است.  در ماه می 2017 این کشور در کل 670/ 32 تن مفتول به آمریکا صادر کرده بود . البته در پی بررسی های اتحادیه اروپا در خصوص وضع تعرفه بر آهن آلات وارداتی به این اتحادیه ، احتمال این وجود دارد که صادرات ترکیه به این منطقه هم در ماه های پیش رو با مشکل مواجه شود .

دیگر مقاصد صادراتی مفتول ترکیه در ماه می هائیتی ، کانادا ، اسپانیا ، کلمبیا و تونس بوده اند. در روزهای اخیر هم فولادسازان ترک سعی داشته اند که پیشنهادهای خود را به دلیل افت تقاضا در سطوح فعلی حفظ نمایند. پیشنهاد داخلی این محصول 610 تا 620 دلار تحویل درب کارخانه بسته به منطقه و پیشنهادهای صادراتی 600 تا 610 دلار فوب گزارش شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0