0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق فولادی در بازار آهن آلات چین پیش از شروع تعطیلات

قیمت ورق گرم در بازار داخلی آهن آلات چین تا تاریخ 15 ماه ژوئن ثابت اعلام گردیده است و علت این امر نیز رکود بازار پیش از تعطیلات پیش رو اعلام شده است. قیمت ورق گرم در بازار داخلی آهن آلات شرق چین به میزان 4320-4310 یوان (675-674 دلار) به ازای هر تن اعلام گردید که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی حدود 10 دلار به ازای هر تن تغییر یافته است.

همچنین قیمت این محصول در شمال چین نیز به میزان 4250-4240 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت قبلی حدود 10 دلار به ازای هر تن تغییر یافته است. به طور کلی قیمت آهن آلات به دلیل نزدیک شدن به جشن پیش رو ثابت می باشد.

در حال حاضر خریداران برای خرید ورق فولادی سیاست صبر و پایش را در پیش گرفته و همین امر سبب اندکی تغییر در نرخ این محصولات شده است.

به نظر می رسد شاهد تغییرات زیادی در بازار آهن آلات کشور چین پس از پایان تعطیلات باشیم. تا پایان هفته گذشته نرخ ورق فولادی در شرق چین به میزان 10 یوان به ازای هر تن و در شمال چین به میزان 20-10 یوان به ازای هر تن تغییر یافت.

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی چین به میزان 56/593 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 05/0 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. در شرق چین نیز کارخانجات قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش دادند.

قیمت ورق فولاد مبارکه

بازارهای آسیایی تحت فشار جنگ تجاری قدرت های بزرگ

سهام های آسیایی در روز دوشنبه پس از اینکه ترامپ با اعلام لیست 50 میلیارد دلاری کالاهای چینی تحت تعرفه 25 درصدی آتش جنگ تجاری را مجددا افزون نمود افت یافتند. پکن بلافاصله تمهیدات تلافی جویانه خود را اعلام نمود و لیستی از کالاهای امریکایی وارداتی برای اعمال تعرفه را منتشر نمود.

از سوی دیگر، هند نیز اقداماتی را علیه آمریکا شروع نموده و لیستی شامل کالاهای امریکایی وارداتی به هند را تحت تعرفه ی 10 تا 50 درصدی قرار داد.

اقدامات این کشورها باعث شد تا شاخص دلار و بهای نفت خام هر دو تحت فشار قرار گیرند. شاخص MSCI آسیا و اقیانوسیه برای سهام های خارج از ژاپن 0.4 درصد کاهش داشت که کمترین میزان از 31 می می باشد. بازارهای مالی در چین و هنگ کنگ به دلیل برگزاری فستیوال قایق اژدها تعطیل هستند اما در ژاپن، شاخص Nikkei بیش از 0.9 درصد افت نمود.

اقتصادهای نوظهور آسیایی از احتمال ضربه خوردن در صورت کاهش سرعت رشد جهانی بسیار نگران هستند. اگرچه این جنگ در حال حاضر میان چین و امریکا شروع شده است اما اثرات آن در بلند مدت به سراسر جهان سرایت خواهد نمود.

سایه افزایش عرضه نفت خام و تداوم افت قیمت

در بخش ارزها، دلار باز هم افزایش داشت. این موضوع البته ممکن است در بلند مدت تداوم  نیابد و افزایش اخیر هنوز متاثر از رشد نرخ بهره در هفته گذشته می باشد. یورو اما با اعلام بانک مرکزی اروپا مبنی بر عدم رشد نرخ بهره تا تابستان سال آینده به دلیل کندی رشد اقتصادی مجددا در برابر دلار تضعیف شد و به 1.1587 رسید.

در بخش کامودیتی ها، سایه افزایش عرضه نفت خام از سوی روسیه و عربستان همچنان قیمت نفت خام را کاهش می دهد. انتظار می رود جلسه اوپک در تاریخ 22 و 23 ژوئن که در وین برگزار می شود با چالش های فراوانی میان اعضا همراه شود. از سوی دیگر، چین قصد دارد تا واردات نفت خام خود از ایالات متحده را کاهش دهد که باعث تاثیر منفی بر روی قیمت شده است.

بهای نفت سبک امریکا با بیش از 2 درصد کاهش به 63.76 دلار/بشکه رسید، در حالیکه نفت برنت 1 درصد افت نمود و در سطح 72.67 دلار/بشکه متوقف شد.

تقاضای فعلی و افزایش قیمت در بازار فولاد چین تنها تحت گمانه زنی های بازرسی های فنی و کاهش موجودی انبارها طی هفته های اخیر است. با کاهش حساسیت ها نسبت به بازرسی ها و افت سرعت کاهش موجودی انبارها که در طی دو هفته اخیر اتفاق افتاده است، تمایل خریداران به خرید های بیشتر مطمئنا تغییر خواهد یافت.

همچنین، شدت بارش ها از اوائل جولای افزایش خواهد داشت و گرما در شمال چین به اوج خواهد رسید. با کنار هم قرار دادن تکه های پازل، تیم تحلیلی پلنر معتقد است که بایستی منتظر افت قیمت در بازار فولاد چین در دوره پیش رو بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری