0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیش بینی شرکت Danieli از مصرف آهن آلات شرق آسيا

بسياری از شركت ها در جنوب شرق آسيا به دنبال نصب و راه اندازی خطوط بالادستی و پايين دستی توليد آهن آلات هستند. انتظار می رود مصرف آهن آلات در اين منطقه ۱۰ درصد افزايش يابد. به گفته مدير عامل شركت Danieli با وجود اين كه پروژه های فولادسازی زيادی در اين منطقه در حال اجرا است، شركت های به دنبال خطوط توليد جديد هستند. يكی  از بزرگترين پروژه های اين شركت در ويتنام است و شامل سه خط ريخته گری مداوم و دو خط نورد گرم برای يك مجتمع آهن آلات ۲ ميليون تنی خواهد بود. ظرفيت توليد محصولات تخت در ويتنام تا سال ۲۰۱۹ با ۸ ميليون تن افزايش همراه خواهد شد. ۱٫۸۵ ميليون تن ظرفيت گالوانيزه و ۳٫۵ ميليون تن ظرفيت جديد توليد كلاف گرم از اين جمله هستند. ظرفيت توليد محصولات طويل نيز تا سال ۲۰۱۹ حدود ۳٫۴ ميليون تن افزايش خواهد يافت.

اندونزی به عنوان يكی از بازار های جذاب منطقه طرحهایی برای افزايش توليد محصولات نهايی فولادی دارد. يكی از تولیدکنندگان آهن آلات اندونزی يك خط توليد ۲۰۰,۰۰۰ تني كلاف سرد و ۶۰۰,۰۰۰ تنی ورق اسيد شويی به شركت Danieli سفارش داده است. همچنين شركت Karakatau قصد دارد يك خط توليد ۱٫۲ ميليون تنی كلاف سرد نصب و راه اندازی كند.

بحرين سومين كشور حوزه خليج فارس در اعمال VAT

پس از عربستان و امارات، بحرين به عنوان سومين كشور حوزه خليج فارس ماليات بر ارزش افزوده بر  فروش محصولات وضع می كند. به اين ترتيب بخشی از كمبود بودجه اين كشور از محل درآمدهای غيرنفتی  جبران می شود. انتظار می رود از ابتدای سال ۲۰۱۹ بحرين ۵ درصد ماليات بر ارزش افزوده تعيين كند.

بر اساس شنيده ها عمان و قطر كشورهای بعدی در اين اقدام خواهند بود. انتظار مي رود قيمت مناسب نفت در بازارهاي جهاني در كنار ماليات جديد شرايط اقتصادي بحرين را بهبود بخشد. بحرين سياست ايجاد تنوع در فعاليت های اقتصادی برای كاهش وابستگی به درآمدهای نفتی را ادامه می دهد.

قیمت آهن آلات

کاهش شاخص سنگ آهن وارداتی به چين

به گزارش متال اكسپرت ۲۷ آگوست شاخص سنگ آهن وارداتی به چين با ۰٫۶۵ دلار كاهش به ۶۴٫۹ دلار CFR رسيد. سنگ آهن آتی تحويل ژانويه در بورس داليان ۱۱٫۵ يوان، ميلگرد آتی در بورس شانگهای ۱۳۲ يوان و بيلت تانگشان ۱۰ يوان نسبت به روز جمعه كاهش داشتند.

به گفته كارشناسان شرايط بازار آهن آلات تحت تاثير محدوديت های زمستانی زود هنگام از سوی مقامات تانگشان قرار گرفته است. تاثير محدوديت های مذكور بر توليد فولاد چندان زياد براورد نمی شود اما تقاضا در فصل زمستان كاهش خواهد يافت. به علاوه افزايش قيمت روزهای قبل به دليل شايعه اعمال محدوديت ها از ابتدای سپتامبر، نسبت به كاهش قيمت امروز بسيار بالاتر بود.

در عين حال كاهش توليد فولاد تقاضا و قيمت سنگ آهن را تحت فشار قرار می دهد زیرا سخت ترين محدوديت ها بر واحد های سينترينگ اعمال می شود. فعالان بازار معتقدند قيمت سنگ آهن باز هم كاهش خواهد يافت اما روند آن كند تر خواهد شد.

تامين كننده های قراضه به دنبال قيمت های بالاتر

پس از افزايش ۲٫۵ دلاری قيمت قراضه وارداتی از آمريكا در هفته گذشته، بازار قراضه وارداتی به تركيه در آرامش قرار دارد. شاخص قراضه وارداتی از امريكا در محدوده ۳۰۵ تا ۳۱۰ دلار CFR قرار دارد. تنها يك فولاد ساز تركيه در هفته گذشته قراضه خريداری كرد و توليد كننده های ديگر در هفته جاری اقدام به خريد خواهند كرد. تامين كننده های قراضه با مشاهده قيمت های بالاتر در تركيه پيش بينی می كنند تقاضای قراضه در تركيه افزايش يافته و انتظار دارند در معاملات جديد با قيمت بالاتری فروش داشته باشند.

به گفته يكی از تجار، فولاد سازهای تركيه حاضر به پرداخت ۳۱۰ تا ۳۱۵ دلار CFR برای قراضه خواهند بود. مذاكرات خريد قراضه روند كندی دارد و فروشنده ها ترجيح می دهند تا زمان همراهی ترك ها با قيمت های جديد صبر كنند.

افزايش مصرف ورق گالوانيزه در هند

دولت هند از خود و سازهاي اين كشور خواسته است مصرف ورق گالوانيزه برای توليد خودروهای مخصوص بازار داخلي اين كشور را افزايش دهند. به اين ترتيب انتظار می رود تقاضای گالوانيزه در هند افزايش يافته و عامل حمايت از فولادسازهای داخلی شود.

وزير راه و ترابری هند قوانين جديدی را وضع خواهد كرد كه بر اساس آن خودرو سازها مجبور هستند در بدنه خودروهای داخلی همانند خودروهای صادراتی، حداقل ۷۰ درصد ورق گالوانيزه مصرف كنند. اين اقدام برای استاندارد كردن خودروهای هندی و بهبود ايمنی در جاده ها انجام می دهد.

به اين ترتيب با افزايش مصرف گالوانيزه در بازار داخلی هند صادرات آن كاهش خواهد يافت. در سال ۲۰۱۷ هند ۱٫۴ ميليون تن گالوانيزه صادر كرد كه ۱۵٫۲ درصد كاهش نسبت به سال قبل دارد. بازارهای اصلی گالوانيزه هند شامل اروپا، آفريقا و خاور ميانه است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری