4/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

علی رغم فشار مشتریان؛ کارخانجات ایرانی نرخ صادراتی شمش فولادی خود را ثابت نگه داشته ‌اند‌

قیمت شمش فولادی صادراتی ایران؛ طی هفته منتهی به روز چهارشنبه ۱۶ اکتبر؛ علی رغم خواسته مشتریان در قیمت های پایین تر؛ به واسطه مقاومت فروشندگان این کالا، بدون تغییر باقی مانده است. علت اصلی این مقاومت هم عدم شتابزدگی کارخانجات ایرانی در فروش است. مطابق با گزارش منابع به فست ‌مارکت دو تولیدکننده بزرگ ایران؛ فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان؛ هفته گذشته تناژ قابل توجهی از شمش فولادی را در بازار داخلی و همچین آسیا و آسیای جنوب شرقی فروختند؛ به همین دلیل حاضر به پذیرش قیمت های پایین تر از ۳۵۰ دلار به ازای هر تن فوب نیستند.

تولیدکننده ‌ای عنوان کرد : ” یک مشتری در اندونزی درخواست خرید شمش با نرخ ۳۴۵ دلار به ازای هر تن فوب را مطرح کرده بود، اما خواسته او رد شد.” به طور کلی مشتریان واقع در اندونزی به انتظار خرید شمش با نرخ ۳۷۵ الی ۳۸۰ دلار به ازای هر تن با شرایط تحویل بندر خریدار ( cfr ) ( ۳۳۵ الی ۳۴۰ دلار به ازای هر تن فوب ) نشسته‌ اند. در زمان انتشار این گزارش، عنوان شده که یک مشتری هم در حال مذاکره در این خصوص است.

بازار صادرات آهن ایران

منابع عنوان کردند، اواخر هفته گذشته یک محموله بزرگ شمش ایرانی با نرخ ۳۷۵ دلار به ازای هر تن cfr معادل با ۳۳۵ الی ۳۴۰ دلار به ازای هر تن فوب به چین فروخته شده؛ هر چند که این قرارداد در ارزیابی نرخ فست ‌مارکت گنجانده نشد، چرا که تناژ آن خارج از مشخصات قیمت اعلامی قرار دارد. ارزیابی هفتگی فست‌ مارکت در تاریخ ۱۶ اکتبر در خصوص نرخ شمش صادراتی ایران در بنادر این کشور، ۳۴۰ الی ۳۵۰ دلار به ازای هر تن فوب بود که در مقایسه هفتگی ثابت دیده می شود. در همین حال، پیشنهاد تختال فولادی از ایران در این هفته هم به ندرت گزارش شده است.

مشتریان آسیای جنوب شرقی گزارش داده ‌اند، که تختال پیشنهادی ایران در محدوده قیمتی ۳۸۰ الی ۳۸۵ دلار به ازای هر تن cfr معادل با ۳۴۰ الی ۳۴۵ دلار به ازای هر تن فوب در دسترس بوده؛ اما اضافه کردند، از آن جایی که تختال فولادی پیشنهاد روسیه حول و حوش همین قیمت در دسترس است؛ لذا پیشنهاد تختال ایران حول این قیمت عملیاتی نیست؛ لذا از همین رو در زمان انتشار این گزارش، پیش ‌خرید تایید شده ‌ای هم گزارش نشده است.

ارزیابی فست ‌مارکت در تاریخ ۱۶ اکتبر، در خصوص تختال صادراتی ایران، از بنادر این کشور، ۳۴۰ دلار به ازای هر تن بود که کاهش ۵ دلاری را در مقایسه هفتگی نشان می ‌دهد.

قسمتی از گزارش آرگوس در خصوص بازار صادراتی فولاد ایران

یکی از خریداران عنوان نمود : [بازار] شورای همکاری خلیج فارس ( GCC ) ضعیف است و سطح [حجم] پیشنهادات CIS برای این بازار امروز خیلی زیاد است. کارخانجات GCC در حال حاضر به دلیل اشباع بازارهای داخلی، پیشنهادهای صادراتی ارائه می دهند و قطر و هند و ایران هم قیمت های تهاجمی [منظور حداقلی] دارند. حداقل ۵۰،۰۰۰ تن شمش فولادی ایران در بازارهای صادراتی در هفته جاری فروخته شده و هم اکنون پیشنهاد فروش شمش فولادی این کشور با نرخ ۳۴۵ الی ۳۵۰ دلار به ازای هر تن فوب بندرعباس برای تحویل ماه نوامبر ارائه می ‌شود.

4/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0