0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش تدریجی بهای قراضه وارداتی ترکیه و سنگ آهن وارداتی بازار آهن آلات چین

بهای قراضه سنگین ۸۰ درصد طی دو هفته قبل ۳۵۰ تا ۳۵۳ دلار به ازای هر تن سی اف آر بوده اما اخیرا همین گرید قراضه صادراتی از آمریکا ۳۵۷ دلار به ازای هر تن سی اف آر بسته شده است. اطلاعات رسیده به پلنر حکایت از این دارد که مذاکرات جدید در قیمت ۳۶۰ دلار به ازای هر تن و بالاتر برای فواصل دورتر و برای فواصل نزدیکتر ۳۳۹ تا ۳۴۴ دلار به ازای هر  تن سی اف آر بسته به کشور صادرکننده آهن آلات و محل تحویل در جریان است.

از سوی دیگر، در هفته منتهی به ۱۰ می بهای سنگ آهن وارداتی به چین به صورت تدریجی افزایش یافت، در حالی که سطح معاملات در هفته گذشته در حد متوسط و حتی پائین گزارش شد. پیشنهادها برای سنگ آهن داخلی در تانگشان و لیائوئینگ ثابت مانده و سطح معاملات برای آن هم مانند سنگ آهن وارداتی چندان تعریفی نداشت.

سنگ آهن فاین ۶۳ درصد هند در بندر کینگدائو ۷۱ دلار به ازای هر تن پیشنهاد شد و کنسانتره ۶۶ درصد در تانگشان ۸۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. قیمت ها برای همین محصول در استان های بیپیائو و لیائونینگ هم ۸۴ دلار به ازای هر تن بعلاوه مالیات بر ارزش افزوده بوده است.

تولیدکنندگان آهن آلات در اوایل هفته و بعد از تعطیلات روز آزادی  در صدد خرید سنگ آهن وارداتی بودند اما در ادامه این روند کند شد. عرضه سنگ آهن وارداتی در چین در روزهای اخیر ثابت بوده و موجودی آهن آلات در این کشور روبه کاهش است

و فولادسازان در تلاش برای افزایش ظرفیت تولید هستند که خود می تواند عاملی برای افزایش بهای سنگ آهن وارداتی باشد. البته امکان کاهش قیمت های سنگ آهن وارداتی به بازار چین هم وجود دارد.

برآوردها برای بیلت صادراتی سی آی اس

برآوردها برای بیلت صادراتی سی آی اس روز پنجشنبه ۵۰/ ۵۱۷ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بود که نسبت به روز چهارشنبه ۵ دلار افزایش داشت .

فروشی به الجزایر از یک تولیدکننده روس با قیمت ۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه گزارش شده که توسط چندین منبع موثق تائید هم شده است .

یک تولیدکننده اکراین هم محموله ای ۳۰ هزار تنی را با قیمت ۵۳۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر مصر معادل ۵۱۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه معامله کرده است .

قیمت آهن آلات

چین با مدیریت عرضه افزایش قیمت آهن آلات را تضمین می کند.

دیروز دولت محلی شهر هندان، قطب تولید آهن آلات در استان هبی اعلام کرد که به منظور کنترل ذرات آلاینده که به شکل چشمگیری افزایش یافته است، تمهیدات جدیدی را وضع خواهد نمود. منابع پلنر از توقف ۳۰۰ هزار تن ظرفیت فولادسازی و ۱/۵۱ میلیون تن ظرفیت تولید چدن از اواخر آگوست خبر داده اند.

اعلام این خبر کافی بود تا امروز قیمت آهن آلات در بازار فیوچرز و فیزیکی چین رشد چشمگیر را تجربه نماید. قیمت روز میلگرد در بازار فیوچرز شانگهای نسبت به روز گذشته ۶۰ یوان رشد یافت و بهای بیلت در تانگشان با ۳۰ یوان رشد روبرو شد.

این در حالی است که تقاضا در بازار آهن آلات این کشور از سلامت کافی برخوردار است و موجودی انبارها برای هفتمین هفته متوالی روند کاهشی خود را ادامه داد.

پیرو رشد قیمت آهن آلات ، بهای سنگ آهن در ادامه رشد دیروز، در روز جمعه نیز ۰/۵ دلار افزایش یافت و به ۶۷/۴ دلار به ازای هر تن سی اف آر رسید. در بازار فیوچرز دالیان هم قراردادهای سنگ با اقبال خریداران با ۱۲/۵ یوان رشد مواجه شد. از سوی دیگر، موجودی انبارهای بنادر تنها طی یک هفته ۱/۴ میلیون تن کاهش داشته که عامل حمایتی دیگر از بهای سنگ آهن بوده است.

فاکتور دیگری که در رشد بهای سنگ آهن باید مدنظر قرار داد، افت ارزش دلار با انتشار آمار شاخص بهای مصرف کننده آمریکا می باشد. با این حال، انتظار رشد چشمگیر قیمت این نهاده تولید در بلند مدت با توجه به کاهش ظرفیت های تولید چدن خام کمی بعید به نظر می رسد.

کاهش قیمت اسلب صادراتی برزیل

طبق ارزيابي متال بولتن در هفته منتهی به 11 ماه می اسلب صادراتی برزیل به محدوده 560 تا 580 دلار وارد شد در حالی که یک هفته قبل با شرایط بهتری در محدوده 560 تا 600 دلار FOB قرار داشت.

آمریکا بازار اصلی صادر کننده های اسلب برزیل است و سهمیه های فروش تولید کننده ها تا حد ممکن رزرو شده اند. در سهمیه بندی تعیین شده برای وارات به آمریکا برزیلی ها مجار خواهند بود 3.5 میلیون تن محصولات نیمه نهایی به آمریکا صادر کنند.

برزیلی ها در حال مذاکره برای تقسیم بندی سهمیه تعیین شده بین صادر کننده های اسلب هستند. با ادامه این مذاکرات کارشناسان معتقدند در صورت عدم توافق بین صادر کننده های اسلب برزیل، شاخص اسلب صادراتی این کشور کاهش خواهد یافت.

در هفته گذشته گزارشی مبنی بر فروش اسلب به مقاصد دیگر مانند جنوب شرق آسیا گزارش نشد که به دلیل قيمت هاي  بالای اسلب برزیل در مقایسه با قیمت اسلب پیشنهادی خریداران در این منطقه می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0