0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مروری بر بازار داخلی ورق فولادی در دومین هفته اردیبهشت

قیمت ورق سیاه به ضخامت ۲ میلی متر در نخستین روز هفته گذشته به میزان ۳۰۲۰۰ ریال گزارش شده است و قیمت این محصول تا روزهای میانی هفته افزایش یافته و به میزان ۳۰۶۰۰ ریال رسید.

این در حالی است که قیمت ورق سیاه در روز پایانی هفته قیمت این محصول مجددا افزایش یافته و به میزان ۳۱۳۰۰ ریال رسید. به گفته منابع خبری علت این امر روند صعودی نرخ ارز بوده و افزایش میزان تقاضا تاثیری بر نرخ محصولات تخت نداشته است.

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه برای ضخامت های ۱۵-۵/۲ میلی متر افزایش یافته و به میزان ۲۹۵۷۱ ریال رسید. این در حالی است که قیمت اعلام شده قبلی برای این محصول به میزان ۲۸۸۷۹ ریال بوده است.

با این حال میزان تقاضا برای خرید ورق فولاد مبارکه چندان بالا نبود. قیمت ورق اکسین نیز در روز شنبه به میزان ۲۹۱۶۳ ریال گزارش شد و تا روزهای پایانی هفته به میزان ۳۰۰۱۳ ریال رسید و روند افزایشی را طی کرد.

در واقع بازار ورق اکسین هفته پر رونقی را سپری کرد. برخی منابع اعلام کرده اند که قیمت ورق سیاه در ماه خرداد با توجه به روند صعودی قیمت اسلب افزایش خواهد یافت.

علل بهبود قیمت ورق اکسین برخلاف قیمت ورق کاویان

باید در نظر داشت که بهبود در بازار ورق اکسین بیشتر تحت تاثیر کاهش میزان عرضه در کارخانه فولاد کاویان بوده است. نکته حائز اهمیت این است که طبق دستور رئیس جمهور در روزهای پایانی سال گذشته نرخ محصولات باید تا پایان خرداد ماه ثابت بماند

و در روزهای ابتدایی سال مشاهده کردیم که این دستور نتوانست بر بازار فولاد تاثیر زیادی داشته باشد و قیمت محصولات فولادی دستخوش تغییرات سیاسی و اقتصادی کشور گشت. با این حال به نظر می رسد پس از پایان خرداد ماه روند تغییرات در بازار فولاد شدت بیشتری بگیرد.

بازار ورق سرد نیز طی هفته گذشته تحت تاثیر نوسانات بازار قرار گرفت. قیمت ورق سرد در نخستین روز هفته گذشته برای ضخامت های ۲-۴/۰ میلی متر به میزان ۳۴۸۹۵ ریال گزارش شد

ولی بازار این محصول چندان مورد استقبال فعالان بازار قرار نگرفت و میزان عرضه آن در بازار نیز با محدودیت روبرو شد. علت بی رونقی و کاهش میزان عرضه این محصول افت شدید بازار وارداتی عنوان شده است.

قیمت ورق سیاه

بررسی نوسانات بازار ورق سرد در هفته ای که گذشت

میزان عرضه ورق سرد توسط فولاد مبارکه نیز طی هفته گذشته با کاهش شدیدی روبرو شد ولی پیش بینی شده است که این روند در ماه آینده بهبود یابد. ورق سرد در دومین و سومین روز هفته گذشته به علت تغییرات شدید در بازار ارز در بازار پیشنهاد نشد و قیمت این محصول نیز روند صعودی را در پیش گرفت.

با این حال پس از مشخص شدن سیاست دولت راجع به محصولاتی که پیش از مصوبه جدید ارزی ثبت سفارش شده اند بازار آرامش خود را مجددا به دست آورده و نرخ محصولات در بازار اعلام گردید.

در روزهای پایانی هفته گذشته نرخ ورق سرد در بازار داخلی به میزان ۳۵۶۷۸ ریال اعلام گردید. با این حال هم چنان برخی از محصولات به میزان کمی در بازار عرضه می شوند.

قیمت ورق گالوانیزه نیز طی هفته گذشته دستخوش تغییراتی گشت و با افزایش روبرو شد. با این حال میزان معاملات صورت گرفته در بازار ورق گالوانیزه با کاهش روبرو شد.

بازار جهانی ورق فولادی در هفته دوم اردیبهشت

قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی چین طی هفته گذشته به میزان ۱۰-۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافت. به گفته منابع خبری علت این امر این است که طی هفته گذشته روند بازار فولاد چین مثبت بوده است.

هم چنین در بازار وارداتی جنوب شرق آسیا نیز قیمت ورق سیاه وارد شده از کشور چین به میزان ۱۰-۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافت و به میزان ۶۱۵-۵۸۵ دلار به ازای هر تن رسید.

هم چنین در بازار ورق فولادی روسیه نیز قیمت ورق سیاه وارداتی به آسیا به میزان ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام شد. قیمت این محصول در بازار آمریکا به میزان ۸۸۱ دلار به ازای هر تن اعلام شد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی با کاهش مواجه گردید.

هم چنین قیمت گزارش شده در بازار اروپا نیز به میزان ۵۷۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱ یورو تنها افزایش داشته است.

بیلت در بازار صادراتی CIS  نیز به میزان ۵۲۰-۵۱۵ دلار به ازای هر تن اعلام شد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی با رشد قیمت مواجه گردید.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری