0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

مروری بر بازار داخلی ورق فولادی در دومین هفته اردیبهشت

قیمت ورق سیاه به ضخامت 2 میلی متر در نخستین روز هفته گذشته به میزان 30200 ریال گزارش شده است و قیمت این محصول تا روزهای میانی هفته افزایش یافته و به میزان 30600 ریال رسید.

این در حالی است که قیمت ورق سیاه در روز پایانی هفته قیمت این محصول مجددا افزایش یافته و به میزان 31300 ریال رسید. به گفته منابع خبری علت این امر روند صعودی نرخ ارز بوده و افزایش میزان تقاضا تاثیری بر نرخ محصولات تخت نداشته است.

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه برای ضخامت های 15-5/2 میلی متر افزایش یافته و به میزان 29571 ریال رسید. این در حالی است که قیمت اعلام شده قبلی برای این محصول به میزان 28879 ریال بوده است.

با این حال میزان تقاضا برای خرید ورق فولاد مبارکه چندان بالا نبود. قیمت ورق اکسین نیز در روز شنبه به میزان 29163 ریال گزارش شد و تا روزهای پایانی هفته به میزان 30013 ریال رسید و روند افزایشی را طی کرد.

در واقع بازار ورق اکسین هفته پر رونقی را سپری کرد. برخی منابع اعلام کرده اند که قیمت ورق سیاه در ماه خرداد با توجه به روند صعودی قیمت اسلب افزایش خواهد یافت.

علل بهبود قیمت ورق اکسین برخلاف قیمت ورق کاویان

باید در نظر داشت که بهبود در بازار ورق اکسین بیشتر تحت تاثیر کاهش میزان عرضه در کارخانه فولاد کاویان بوده است. نکته حائز اهمیت این است که طبق دستور رئیس جمهور در روزهای پایانی سال گذشته نرخ محصولات باید تا پایان خرداد ماه ثابت بماند

و در روزهای ابتدایی سال مشاهده کردیم که این دستور نتوانست بر بازار فولاد تاثیر زیادی داشته باشد و قیمت محصولات فولادی دستخوش تغییرات سیاسی و اقتصادی کشور گشت. با این حال به نظر می رسد پس از پایان خرداد ماه روند تغییرات در بازار فولاد شدت بیشتری بگیرد.

بازار ورق سرد نیز طی هفته گذشته تحت تاثیر نوسانات بازار قرار گرفت. قیمت ورق سرد در نخستین روز هفته گذشته برای ضخامت های 2-4/0 میلی متر به میزان 34895 ریال گزارش شد

ولی بازار این محصول چندان مورد استقبال فعالان بازار قرار نگرفت و میزان عرضه آن در بازار نیز با محدودیت روبرو شد. علت بی رونقی و کاهش میزان عرضه این محصول افت شدید بازار وارداتی عنوان شده است.

قیمت ورق سیاه

بررسی نوسانات بازار ورق سرد در هفته ای که گذشت

میزان عرضه ورق سرد توسط فولاد مبارکه نیز طی هفته گذشته با کاهش شدیدی روبرو شد ولی پیش بینی شده است که این روند در ماه آینده بهبود یابد. ورق سرد در دومین و سومین روز هفته گذشته به علت تغییرات شدید در بازار ارز در بازار پیشنهاد نشد و قیمت این محصول نیز روند صعودی را در پیش گرفت.

با این حال پس از مشخص شدن سیاست دولت راجع به محصولاتی که پیش از مصوبه جدید ارزی ثبت سفارش شده اند بازار آرامش خود را مجددا به دست آورده و نرخ محصولات در بازار اعلام گردید.

در روزهای پایانی هفته گذشته نرخ ورق سرد در بازار داخلی به میزان 35678 ریال اعلام گردید. با این حال هم چنان برخی از محصولات به میزان کمی در بازار عرضه می شوند.

قیمت ورق گالوانیزه نیز طی هفته گذشته دستخوش تغییراتی گشت و با افزایش روبرو شد. با این حال میزان معاملات صورت گرفته در بازار ورق گالوانیزه با کاهش روبرو شد.

بازار جهانی ورق فولادی در هفته دوم اردیبهشت

قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی چین طی هفته گذشته به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن افزایش یافت. به گفته منابع خبری علت این امر این است که طی هفته گذشته روند بازار فولاد چین مثبت بوده است.

هم چنین در بازار وارداتی جنوب شرق آسیا نیز قیمت ورق سیاه وارد شده از کشور چین به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن افزایش یافت و به میزان 615-585 دلار به ازای هر تن رسید.

هم چنین در بازار ورق فولادی روسیه نیز قیمت ورق سیاه وارداتی به آسیا به میزان 610-600 دلار به ازای هر تن اعلام شد. قیمت این محصول در بازار آمریکا به میزان 881 دلار به ازای هر تن اعلام شد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی با کاهش مواجه گردید.

هم چنین قیمت گزارش شده در بازار اروپا نیز به میزان 570 یورو به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 1 یورو تنها افزایش داشته است.

بیلت در بازار صادراتی CIS  نیز به میزان 520-515 دلار به ازای هر تن اعلام شد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی با رشد قیمت مواجه گردید.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0