0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بررسی بازار میلگرد در روزهای پایانی آبان ماه

طی هفته گذشته همان طور که پیش بینی می شد قیمت میلگرد و سایر مقاطع فولادی روندی نزولی را در پیش گرفت و به طور متوسط قیمت این محصول در روز شنبه برای اندازه های ۳۲-۸ میلی متر به میزان ۴۳۲۲۷ ریال گزارش شد و در روزهای پایانی هفته به ۴۲۷۴۰ ریال رسید. کارخانجات عرضه کننده مقاطع فولادی طی هفته گذشته قیمت پایه محصول خود را به طور میانگین در محدوده ۳۷۱۶۴ ریال عرضه کردند و قیمت تمام شده آن به میزان ۴۰۵۰۹ ریال گزارش شد. در حال حاضر سیاست محدودیت میزان عرضه در بورس پیش گرفته شده است و این روند می تواند بازارگردان ها را از بورس به تدریج خارج گرداند.

همچنین روند پیش گرفته شده در بورس کالا می تواند در ماه جاری سبب نزدیک شدن قیمت روز میلگرد و سایر محصولات فولادی به کف قیمت خود شود. کاهش شدید قیمت ها در نهایت سبب کاهش میزان تقاضا و زیان تولیدکنندگان می گردد. ممکن است کاهش شدید میزان تقاضا در ماه های آتی با کاهش عرضه برخی کارخانجات جبران گردد ولی در نهایت سبب خروج واحدهای تولیدی از مدار تولید خواهد شد.

روند مشابه در بازار تیرآهن

طی هفته گذشته قیمت تیرآهن اصفهان نیز روند نزولی را در پیش گرفت به طوری که برای اندازه های ۱۸-۱۴ از میزان ۴۵۳۳۳ ریال در روز شنبه به ۴۵۰۱۷ ریال در روزهای پایانی هفته رسید. مانند بازار میلگرد ، کاهش عرضه های بازار بورس بر روی قیمت تیرآهن نیز تاثیرگذار بوده است. به این صورت که با کاهش توقف عرضه یک سایز مشخص در بورس کالا، قیمت آن در بازار داخلی افزایش یافته و سبب تغییر در بازار فولاد می گردد.

همچنین بازار ناودانی و نبشی نیز روند کاهشی را طی هفته گذشته در پیش گرفت به طوری که به میزان ۷۰۰ ریال به ازای هر کیلو کاهش یافت. با این حال طبق گزارش خبرگذاری ها به نظر می رسد که قیمت مقاطع فولادی به کف خود رسیده است و روند قیمت ها یا ثابت و یا کاهشی می باشد. ممکن است این روند در ماه جاری نیز ادامه داشته باشد و برای تغییر آن به محرکی غیر از فضای فولاد نیاز است.

قیمت میلگرد

پیش بینی بازار ورق فولادی روزهای پیش رو

قیمت ورق سیاه فولاد سبا در نخستین روز هفته گذشته برای ضخامت ۲ میلی متر به میزان ۵۷۵۰۰ ریال اعلام گردید. این در حالی است که در روزهای پایانی هفته نرخ این محصول به میزان ۵۸۷۰۰ ریال رسید. همچنین ورق های فولادی لوله و نورد برای ضخامت ۲ میلی متر به میزان ۵۵۰۰۰ ریال در بورس کالا عرضه شد. این در حالی است که تقاضای این محصول در بازار چندان جدی نبود. همچنین قیمت ورق فولاد مبارکه برای ضخامت های ۲٫۵ تا ۱۵ میلی متر در نخستین روز هفته گذشته به میزان ۴۴۱۲۹ ریال به ازای هر کیلو اعلام گردید در حالی که در روزهای پایانی هفته این رقم به ۴۴۰۵۷ ریال رسید.

قیمت ورق اکسین نیز در سایز ۴۰-۱۰ میلی متر در ابتدای هفته به میزان ۴۱۲۰۰ ریال اعلام گردید در حالی که تا پایان یافتن هفته قیمت این محصول به ۴۱۴۰۰ رسیده و روند صعودی داشت. به گفته منابع خبری علت افزایش قیمت ورق اکسین اهواز محدودیت موجودی ورق های این کارخانه می باشد. همچنین شایعاتی از افزایش نرخ اسلب نیز به این روند کمک کرده است. همچنین ورق فولاد کاویان نیز در هفته گذشته عرضه خوبی در بورس کالا داشت.

قیمت ورق کاویان برای ضخامت های ۳۰-۱۵ میلی متر روند ثابتی را طی کرد و محدوده قیمت این محصول به میزان ۴۰۳۸۰-۴۰۳۶۰ ریال اعلام گردید. به طور کلی کارخانه اکسین اهواز طی هفته گذشته نتوانست به خوبی در بازار مانور دهد که علت آن را می توان عرضه های فولاد کاویان و همچنین مشکلات درونی این کارخانه اعلام کرد.

قیمت ورق سرد نیز در هفته پایانی آبان ماه با روند نزولی همراه بود و به طور متوسط برای ضخامت های ۴ تا ۵٫۲ میلی متر فولاد مبارکه ، از میزان ۷۴۷۸۶ ریال به ۷۳۸۷۹ ریال رسید. علت روند نزولی قیمت ها را می توان کاهش شدید میزان تقاضا دانست. در حال حاضر کارخانه های تولید ورق فولادی میزان تولید خود را کاهش داده اند.

قیمت ورق گالوانیزه نیز به دنبال روند نزولی نرخ ارز و ورق سرد، روند نزولی را در پیش گرفته است و میانگین نرخ این محصول در محدوده ۹۲۳۳۳ ریال در روز شنبه به ۹۰۴۰۰ ریال در روزهای پایانی هفته کاهش یافت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری