0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزيابی ورق سیاه در بازار هند

تضعيف روپيه در برابر دلار عاملی است كه از كاهش قیمت ورق سیاه در بازار داخلی هند جلوگيری كرده و احتمالا قيمت های ماه جولای همانند ماه ژوئن تكرار خواهد شد. در روز پنج شنبه هفته گذشته ۲۸ ژوئن هر دلار به  ۶۹٫۰۸ روپيه رسيد. كاهش ارزش روپيه به واسطه افزايش بهای نفت و ازدياد تنش تجاری بين اقتصادهای جهان است.

با اين وجود كارشناسان كه احتمال می دهند تقاضای كاموديتی ها كاهش يابد بر كم كردن قيمت های فروش توليد كننده ها تاكيد دارند. قیمت ورق سیاه در بازار نقدی هند ۱۳۰۰ روپيه پايين تر از قيمت های پيشنهادی فولادسازها است و در ارزيابی متال بولتن به ۴۶,۳۰۰ تا ۴۵,۸۰۰ روپيه رسيد.

ورق سیاه  وارداتی به هند از كشورهای كره جنوبی و ژاپن ۶۴۵ تا ۶۵۰ دلار CFR است و خريداران در همين محدوده قيمت به رزرو سفارش ها اقدام می كنند.

در بازار صادراتی به دليل تيويت ارزش دلار فولادسازهای هندی اقدام به افزايش فروش كرده اند و در محدوده ۵۹۰ تا ۵۹۵ دلار FOB پيشنهاد می دهند.

افزايش واردات ورق سیاه به اروپا

بر اساس آمار يورو متال در پنج ماه ابتدای  سال ۲۰۱۸ واردات ورق سیاه به اتحاديه اروپا ۵٫۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش يافت و به ۳٫۵۲ ميليون تن رسيد. صادرات روسيه از ۱۴۷,۰۰۰ تن در  دوره مذكور در سال ۲۰۱۷ به ۷۴۹,۰۰۰ تن در سال ۲۰۱۸ رسيد.

اين تناژ صادر شده به رغم وجود تعرفه ضد دامپينگ برای شركت های روسی بود كه در اكتبر سال ۲۰۱۷ وضع شد. ترك ها نيز با ۱۷ درصد افزايش صادرات تناژ فروش رفته به اين بازار را در دوره فوق به ۱٫۱۶ ميليون تن رساندند.

با اين وجود كل واردات محصولات تخت به اروپا در پنج ماه ابتدای سال كاهشی بوده و با افت ۳٫۷ درصدی نسبت به سال قبل  به ۹٫۱۸ ميليون تن رسيده است.

قیمت ورق گالوانیزه

افزايش ظرفيت توليد كلاف سرد در پاكستان

در ۲۱ ژوئن شركت پاكستان استيل خط توليد نورد سرد دو قفسه ای به ظرفيت ۴۵۰,۰۰۰ تن در سال را بر توان توليد ضخامت ۰٫۱۵ در عرض ۱۲۵۰ ميليمتر را راه اندازی كرد. در نتيجه ظرفيت توليد ورق سرد اين كارخانه به ۱٫۱ ميليون تن افزايش يافت.

شركت پاكستان استيل در كنار اين ظرفيت نورد سرد ۴۰۰,۰۰۰ تن كلاف ‏گالوانيزه و ۸۰۰,۰۰۰ تن ورق رنگی  توليد می كند. درصد عمده ای از اين محصولات نهايی در بازار داخلی پاكستان به فروش می رسد.

کم رونقی خرید و فروش ورق سیاه در بازار داخلی چین و کاهش بهای داخلی و صادراتی آن

به گزارش متال بولتن ۲ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش ۲۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۴۰ تا ۴۲۷۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با کاهش ۴۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۳۰ تا ۴۱۸۰ يوان رسيد. به دلیل اینکه حاشیه سود صنایع پایین دستی فولاد کم شده، تقاضای فولاد در بازار داخلی چین کاهش یافته است. ادامه تنش تجاری بین چین و آمریکا نیز مزید بر علت است.

با این وجود کارشناسان معتقدند قیمت ورق سیاه نسبتا بالا خواهد ماند چرا که عرضه محصول به بازار محدود شده است. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۶۵ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۶۱ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۶۷ یوان بود.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش   ۰٫۲۱ دلارنسبت به روز قبل به ۵۹۱٫۲۵  دلار FOB رسید. با کاهش ارزش یوان در برابر دلار فولاد سازها تمایل بیشتری به بازار صادرات نشان می دهند. به علاوه عدم فعالیت در بازار باعث می شود قیمت های صادراتی خود را تعدیل نمایند تا جایی که یکی از فولادسازهای شرق چین با ۵ تا ۱۰ دلار کاهش قیمت پیشنهاد فروش خود را به ۵۹۵ دلار FOB رساند. در مقابل خریداران با تمایل کم به خرید از چین پیشنهاد ۵۸۰ دلاری مطرح می کنند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری