0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت بیلت در ساعات اولیه روز باعث کاهش قیمت میلگرد در بازار نقدی چین گردید

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی ۲۰ ژوئن قیمت میلگرد در شرق چین (شانگهای) با کاهش۱۰ تا ۲۰ يوان نسبت به روز قبل در محدوده ۴۱۰۰ تا ۴۱۵۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) با کاهش ۲۰ تا ۳۰ يوان نسبت به روز قبل ۳۸۸۰ تا ۳۹۲۰ یوان معامله شد.

با کاهش قیمت میلگرد آتی در ساعات اولیه روز باعث بر هم خوردن بازار نقدی شد و خریداران میزان خرید خود را بسیار کاهش دادند. برخی فروشنده های میلگرد که افزایش دوباره قیمت ها در بورس را شاهد بودند قیمت های فروش را در بعد از ظهر روز جاری ۱۰ تا ۲۰ یوان افزایش دادند اما  موفق به فروش نشدند.

بیلت تانگشان تا ساعت ۱۵٫۰۰ امروز با کاهش ۴۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۶۵۰ يوان معامله رسید. در بورس شانگهای میلگرد با افزایش ۴۸ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۸۱۷ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۴۷ یوان می باشد.

نوسانات مشابه در بازار صادراتی چین

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد با افزایش ۰٫۵۸ دلار نسبت به روز قبل به ۵۵۴٫۵۸ دلارFOB  رسید. پیشنهادهای فروش برخی فولاد سازها ۵۶۵ تا ۵۷۰ دلار FOB است، در مقابل خریداران ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار پیشنهاد می دهند.کارشناسان معتقدند قیمت های فروش فولادسازها در معاملات در حدود ۵۵۵ دلار  FOB  خواهد بود

ترکیه هم بر روی کالاهای آمریکایی تعرفه بست

وزیر اقتصاد ترکیه امروز اعلام کرد که در پاسخ به تعرفه های آمریکا بر فولاد و آلومینیوم وارداتی، از امروز شماری از کالاهای آمریکایی را تحت تعرفه های تلافی جویانه خود قرار خواهد داد. این محصولات شامل زغالسنگ، کاغذ، بادام، تنباکو، نوشیدنی ها، اتومبیل، لوازم آرایشی، ماشین آلات و تجهیزات و تعدادی محصولات پتروشیمی به ارزش ۱/۸ میلیارد دلار می باشند.

از سوی دیگر، وزارت تجارت امریکا امروز برخی فولادهای خاص وارداتی از کشورهای ژاپن، سوئد، بلژیک و آلمان را از تعرفه ۲۵ درصدی واردات معاف نمود.

قیمت میلگرد

این امر پس از آن رخ داد که ۷ شرکت امریکایی شکایاتی را در خصوص عدم وجود محصول مشابه با کیفیت و مقدار وارداتی به این وزارتخانه ارائه نمودند. این اولین باری است که کاخ سفید معافیت موردی را بر اساس محصول برای واردات پس از اعمال تعرفه ۲۵ درصدی قائل می شود. این شکایات بیشتر از کارخانجات ساخت تیغ، و ابزارهای برنده وصول شده است.

ابهام در تجارت میان چین و آمریکا، همچنان عامل افت بازارهای آسیایی

علیرغم افزایش در اکثر شاخص های بازارهای آسیایی، بازار سهم چین هنوز نگرانی های خود را دارد و از این رو عامل افت در بازارهای آسیا شده است. بهای نفت نیز در آستانه نشست فردای اوپک کمی کاهش یافت. وزیر نفت کشورمان به طور ضمنی دیروز موافقت ایران را با کمی افزایش تولید اعلام کرد و گفت با توجه به تحقق بیش از برنامه اوپک برخی کشورها می توانند تولید روزانه خود را افزایش دهند. همین امر باعث انتظار خریداران به عرضه بیشتر و افت قیمت نفت گردید.

بازارهای سهام در اروپا اکثرا افزایشی بوده اند و شاخص ها در انگلیس و فرانسه هر کدام ۰/۳ درصد رشد داشته اند. شاخص ها در بازارهای آسیایی اما پس رشد اول وقت امروز در ادامه روندی کاهشی در پیش گرفتند. بازارهای جهانی چنان به تعاملات میان چین و آمریکا حساس هستند که غیبت اخبار جدید در خصوص تعرفه های بیشتر باعث خوش بینی سرمایه گذاران شده است.

شاخص دلار امروز هم با ۰/۲۳ درصد افزایش به ۹۵/۳۲۳، اوج ۱۱ ماه اخیر رسید، در حالیکه یورو باز هم تضعیف شد. با ادامه تلاشهای عربستان برای متقاعد نمودن سایر اعضا به افزایش تولید، بهای نفت برنت با ۴۳ سنت کاهش به ۷۴/۳۱ دلار به ازای هر تن رسید و نفت سبک آمریکا کاهش ۲۳ سنت را تجربه نمود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری