0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق سیاه بازار داخلی اروپا برخلاف جو روانی منفی بازار

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته گذشته روند ثابتی را طی کرد. با این حال جو روانی ایجاد شده در بازار فولاد این کشور منفی بوده و این روند در جنوب و مرکز اروپا مشاهده گردید.

این امر در نتیجه فعالیت خرید محدود و رقابت از سوی بازارهای وارداتی بوده است. در شمال اروپا هرچند قیمت این محصول با ثبات اعلام گردید ولی میزان فعالیت خرید نسبت به سایر مناطق روند بهتری را در پیش گرفت.

کمیسیون اروپا تعرفه های جدیدی را برای واردات 26 محصول فولادی صادر کرد و علت این امر تلاش در جهت بهبود بازار داخلی این کشور عنوان گردید.

بررسی نوسانات بازار ورق شمال اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا طی هفته گذشته به میزان 580-560 یورو (689-666 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است.

این ارزیابی ها براساس قیمت های معاملاتی و پیشنهادات شنیده شده گزارش شد. در حال حاضر بازگشت خریداران به بازار کند بوده و از قیمت های فعلی استقبال شده است.

هم چنین فعالیت در بازار وارداتی نیز محدود بوده است و برخی گمان می کنند اتحادیه اروپا مجددا تعرفه های جدیدی را علیه واردات کالاهای فولادی تنظم نماید.

بنابراین در حال حاضر خریداران تمایلی برای پذیرش ریسک های ناشی از خرید کالای وارداتی ندارند. برخی از خریداران بیان کرده اند که بیشتر تمایل دارند ورق سیاه مورد نیاز خود را از بازار داخلی اروپا فراهم کرده و فعالیت کمی در بازار وارداتی داشته باشند.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به شمال اروپا به میزان 540-530 یورو به ازای هر تن ثابت بوده است.

در حال حاضر هیچ پیشنهادی برای خرید ورق سیاه وارداتی به اروپا اعلام نگردیده است هرچند بررسی ها ناشی از آن است که قیمت های پیشنهادی در بازار کارآمد بوده است.

قیمت ورق سیاه

بررسی نوسانات بازار ورق جنوب اروپا

در هفته جاری جو روانی ایجاد شده در این منطقه از اروپا منفی بوده که علت این امر کاهش شدید میزان تقاضا خرید عنوان شده است. خریداران در حال صبر و نظاره بازار فولاد می باشند چراکه از نتایج نهایی تصمیم کمیسیون اروپا اطلاعی ندارند.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در جنوب اروپا به میزان 560-520 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است.

تولیدکنندگان آهن آلات ایتالیایی این محصول را با قیمت 520 یورو به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که سایر فولادسازان این کشور قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان 530 یورو به ازای هر تن پیشنهاد دادند.

قیمت پیشنهادی برای محصول مشابه در کشور اسپانیا به میزان 560-550 یورو به ازای هر تن اعلام گردید.

در حال حاضر تلاش کارخانجات برای ثابت نگه داشتن سطح قیمت های پیشنهادی می باشد ولی با افزایش میزان عرضه در نتیجه ی کاهش میزان تقاضا به زودی کارخانجات ناچار به کاهش سطح قیمت های پیشنهادی خود می باشند.

ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب اروپا به میزان 535-530 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 540-530 یورو به ازای هر تن قبلی اندکی کاهش یافته است. این ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی کشور ترکیه عنوان شده است.

بررسی نوسانات بازار ورق هفته جاری اروپای مرکزی

قیمت ها در بازار داخلی اروپا نیز تحت فشار قیمت های پیشنهادی ارزان وارداتی از سوی CIS بوده است. در نتیجه پیش بینی می شود که تولیدکنندگان قیمت های پیشنهادی خود را در روزهای آتی کاهش دهند.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی اروپای مرکزی طی هفته جاری به میزان 560-540 دلار به ازای هر تن اعلام گردید. محدوده بالای قیمت طبق آخرین قیمت های پیشنهادی بوده است در حالی که حد پایین قیمت ها براساس نرخ های مورد انتظار پیشنهادی بوده است.

قیمت های پیشنهادی در اوکراین به میزان 510 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به سایر مناطق پایین تر می باشد.

افزایش قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین بنابر افزایش نرخ در بازار آتی

نرخ ورق سیاه در بازار داخلی چین در هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است. در شرق چین (شانگهای) قیمت این محصول به میزان 4270-4250 (670-667 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 20 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

در شمال چین نرخ این محصول به میزان 4410-4090 یوان به ازای هر تن اعلام گردید که نسبت به قیمت قبلی به میزان 10 یوان افزایش داشته است.

هم چنین در بازار صادراتی این محصول شاخص نرخ به میزان 591 دلار به ازای هر تن بوده و نسبت به شاخص قبلی افزایش 2 دلاری داشته است.

قیمت های پیشنهادی شنیده شده در بازار صادراتی این کشور نیز به میزان 605-595 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که نرخ قبلی در محدوده 605-590 دلار به ازای هر تن گزارش شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0