0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق سیاه بازار داخلی اروپا برخلاف جو روانی منفی بازار

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته گذشته روند ثابتی را طی کرد. با این حال جو روانی ایجاد شده در بازار فولاد این کشور منفی بوده و این روند در جنوب و مرکز اروپا مشاهده گردید.

این امر در نتیجه فعالیت خرید محدود و رقابت از سوی بازارهای وارداتی بوده است. در شمال اروپا هرچند قیمت این محصول با ثبات اعلام گردید ولی میزان فعالیت خرید نسبت به سایر مناطق روند بهتری را در پیش گرفت.

کمیسیون اروپا تعرفه های جدیدی را برای واردات ۲۶ محصول فولادی صادر کرد و علت این امر تلاش در جهت بهبود بازار داخلی این کشور عنوان گردید.

بررسی نوسانات بازار ورق شمال اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا طی هفته گذشته به میزان ۵۸۰-۵۶۰ یورو (۶۸۹-۶۶۶ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است.

این ارزیابی ها براساس قیمت های معاملاتی و پیشنهادات شنیده شده گزارش شد. در حال حاضر بازگشت خریداران به بازار کند بوده و از قیمت های فعلی استقبال شده است.

هم چنین فعالیت در بازار وارداتی نیز محدود بوده است و برخی گمان می کنند اتحادیه اروپا مجددا تعرفه های جدیدی را علیه واردات کالاهای فولادی تنظم نماید.

بنابراین در حال حاضر خریداران تمایلی برای پذیرش ریسک های ناشی از خرید کالای وارداتی ندارند. برخی از خریداران بیان کرده اند که بیشتر تمایل دارند ورق سیاه مورد نیاز خود را از بازار داخلی اروپا فراهم کرده و فعالیت کمی در بازار وارداتی داشته باشند.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به شمال اروپا به میزان ۵۴۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن ثابت بوده است.

در حال حاضر هیچ پیشنهادی برای خرید ورق سیاه وارداتی به اروپا اعلام نگردیده است هرچند بررسی ها ناشی از آن است که قیمت های پیشنهادی در بازار کارآمد بوده است.

قیمت ورق سیاه

بررسی نوسانات بازار ورق جنوب اروپا

در هفته جاری جو روانی ایجاد شده در این منطقه از اروپا منفی بوده که علت این امر کاهش شدید میزان تقاضا خرید عنوان شده است. خریداران در حال صبر و نظاره بازار فولاد می باشند چراکه از نتایج نهایی تصمیم کمیسیون اروپا اطلاعی ندارند.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در جنوب اروپا به میزان ۵۶۰-۵۲۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است.

تولیدکنندگان آهن آلات ایتالیایی این محصول را با قیمت ۵۲۰ یورو به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که سایر فولادسازان این کشور قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان ۵۳۰ یورو به ازای هر تن پیشنهاد دادند.

قیمت پیشنهادی برای محصول مشابه در کشور اسپانیا به میزان ۵۶۰-۵۵۰ یورو به ازای هر تن اعلام گردید.

در حال حاضر تلاش کارخانجات برای ثابت نگه داشتن سطح قیمت های پیشنهادی می باشد ولی با افزایش میزان عرضه در نتیجه ی کاهش میزان تقاضا به زودی کارخانجات ناچار به کاهش سطح قیمت های پیشنهادی خود می باشند.

ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب اروپا به میزان ۵۳۵-۵۳۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۴۰-۵۳۰ یورو به ازای هر تن قبلی اندکی کاهش یافته است. این ارزیابی ها براساس قیمت های پیشنهادی کشور ترکیه عنوان شده است.

بررسی نوسانات بازار ورق هفته جاری اروپای مرکزی

قیمت ها در بازار داخلی اروپا نیز تحت فشار قیمت های پیشنهادی ارزان وارداتی از سوی CIS بوده است. در نتیجه پیش بینی می شود که تولیدکنندگان قیمت های پیشنهادی خود را در روزهای آتی کاهش دهند.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی اروپای مرکزی طی هفته جاری به میزان ۵۶۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام گردید. محدوده بالای قیمت طبق آخرین قیمت های پیشنهادی بوده است در حالی که حد پایین قیمت ها براساس نرخ های مورد انتظار پیشنهادی بوده است.

قیمت های پیشنهادی در اوکراین به میزان ۵۱۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به سایر مناطق پایین تر می باشد.

افزایش قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین بنابر افزایش نرخ در بازار آتی

نرخ ورق سیاه در بازار داخلی چین در هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است. در شرق چین (شانگهای) قیمت این محصول به میزان ۴۲۷۰-۴۲۵۰ (۶۷۰-۶۶۷ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

در شمال چین نرخ این محصول به میزان ۴۴۱۰-۴۰۹۰ یوان به ازای هر تن اعلام گردید که نسبت به قیمت قبلی به میزان ۱۰ یوان افزایش داشته است.

هم چنین در بازار صادراتی این محصول شاخص نرخ به میزان ۵۹۱ دلار به ازای هر تن بوده و نسبت به شاخص قبلی افزایش ۲ دلاری داشته است.

قیمت های پیشنهادی شنیده شده در بازار صادراتی این کشور نیز به میزان ۶۰۵-۵۹۵ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که نرخ قبلی در محدوده ۶۰۵-۵۹۰ دلار به ازای هر تن گزارش شد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری