0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

موج تازه افزایش قیمت در راه است؟!

در روز گذشته بورس کالا شاهد عرضه میلگرد و تیرآهن ذوب آهن و همچنین آهن اسفنجی فولاد سیرجان بود. به گزارش شهر فولاد عرضه ها در شرایطی انجام شد که پس از چند روز کاهش قیمت در بازار مقاطع فولادی اعم از قیمت تیرآهن اصفهان و میلگرد از روز یک شنبه و به دنبال موج تازه افزایش قیمت در بازار ارز و طلا ، قیمت ها در بازار فولاد نیز مجددا روندی افزایشی در پیش گرفت و کاملا قابل انتظار بود که سبدهای عرضه شده روز گذشته با توجه به ترکیب جذاب خود با استقبال خریداران مواجه شود. در این میان سبد میلگرد ۴۹۰۰ تنی ذوب آهن که با قیمت پایه ۲۹۶۰ تومان عرضه شده بود با رقابت ۱۰ درصدی در قیمت ۳۲۵۰ تومان معامله شد تا از هم اکنون کف قیمتی ۳۵۰۰ تومانی را  در بازار میلگرد تثبیت شده بدانیم. نکته ای که تحولات بازار ارز ، نیز بر آن صحه خواهد گذاشت.

نیاز رویکرد واقع گرایانه در بورس کالا

از طرفی سبد قیمت تیرآهن بال پهن ذوبی نیز با توجه به تقاضای وارده با رقابت همراه و به میزان ۳۲۰۹ تومان ( ۱۰۹تومان افزایش نسبت به قیمت پایه ) معامله گردید ؛ در این خصوص به نظر می رسد تیرآهن بال پهن نیز به مرور مورد توجه فعالان بازار و همچنین طراحان ساختمان واقع شده و احتمالا به تدریج شاهد روند رو به رشد استفاده از آن ( به عنوان مقاطع نورد شده استاندارد و در مقابل مقاطع ساخته شده از ورق! ) خواهیم بود البته به شرطی که شرکت ذوب آهن ترکیب سایزهای متنوع این نوع محصول را به بازار عرضه نماید.

به نظر می رسد با توجه به معاملات صورت گرفته روز گذشته در بورس کالا ، شاهد موج تازه ای از افزایش قیمت به خصوص در بخش قیمت میلگرد و قیمت تیرآهن هم در بازار و هم توسط سایر تولیدکنندگان باشیم. هر چند پیشنهاد می کنیم کلیه فعالان بازار از موج دهی غیر منطقی پرهیز نموده و رویکردی واقع گرایانه به شرایط بازار داشته باشند.

همچنین آهن اسفنجی فولاد سیرجان نیز با قیمت رقابتی ۱۳۱۴ تومان (۱۱۹تومان افزایش نسبت به قیمت پایه) معامله گردید که در مطلبی جداگانه به آن خواهیم پرداخت.

قیمت میلگرد

مچینگ ورق فولاد مبارکه

همچنین روز دوشنبه در بورس کالا ، فولاد مبارکه فقط مچینگ ورق داشته و از ۳۸۹۲۵ تن محصول عرضه شده به تفکیک

ورق گرم B به مقدار ۱۴۲۵۳ تن

ورق گرم C به مقدار ۵۰۰۹ تن

ورق سرد B به مقدار ۱۵۸۶۶ تن

ورق گالوانیزه به مقدار ۱۷۳۷ تن

ورق قلع اندود به مقدار ۲۰۶۰ تن

مچینگ شد.

در ضمن آهن اسفنجی سیرجان و سبد میلگرد و تیر آهن ذوبی نیز در روز جاری در بورس کالا عرضه شد.

مروری بر بورس آهن در روز یک شنبه

فولاد خوزستان در روز یک شنبه ۳۰۰۰۰ تن تختال C با قیمت پایه ۲۳,۴۰۰ ریال ( برابر با پایه قبلی ) به ازای هر کیلو در بورس کالا عرضه کرد، که در نهایت پس از شکل گیری رقابت در سقف قیمت ۲۵,۷۴۰ (۱۰ درصد بالاتر از پایه ) معامله گردید.

شرکت ملی صنایع مس ایران، در روز یک شنبه ۱۰۰۰ تن مس مفتول با قیمت پایه ۲۷۸,۰۹۰ ریال (۷٫۲۸ درصد کمتر از پایه قبلی ) به ازای هر کیلو عرضه کرد ، که این معامله در سقف قیمت ۳۰۵,۸۹۹ ریال ( ۱۰ درصد بالاتر از پایه ) انجام شد. همچنین این شرکت ۲۰۰۰ تن مس کاتد با قیمت پایه ۲۶۸,۶۲۳ ریال (۷٫۵۶ درصد کمتر از پایه قبلی) به ازای هر کیلو عرضه کرد ، که این معامله در سقف قیمت ۲۹۵,۴۸۵ ریال ( ۱ درصد بالاتر از پایه ) انجام شد.

فولاد سیرجان  نیز در روز گذشته ۵۰۰۰ تن آهن اسفنجی با قیمت پایه ۱۱,۹۵۰ ریال ( برابر با پایه قبلی ) به ازای هر کیلو در بورس کالا عرضه کرد، که پس از شکل گیری رقابت ۵۰۰۰ تن حجم  عرضه شده در سقف قیمت ۱۳,۱۴۵ ریال (۱۰ درصد بالاتر از قیمت پایه ) معامله گردید.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری