0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

به دنبال ثبات در تقاضاقيمت ورق سیاه در بازار داخلي چين بدون تغيير باقي ماند.

به گزارش متال بولتن ۸ ماه May قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) بدون تغيير نسبت به روز قبل ۴۲۰۰ تا ۴۲۲۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) بدون تغيير نسبت به روز گذشته به ۴۰۵۰ تا  ۴۰۷۰ يوان رسيد.

در بازار آتي ورق سیاه تحويل ماه اكتبر با كاهش ۱۱ يوان نسبت به روز قبل به ۳۷۳۴ يوان رسيد. امروز هر دلار ۶٫۳۷ يوان است. شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۱٫۲۹ دلارنسبت به روز قبل به ۵۸۸٫۵۰ دلار FOB رسید.

پيشنهاد فروش  فولادسازها در محدوده ۵۹۰ تا ۶۰۵ دلار بر تن بود. پيشنهادهاي خريد دريافت شده از سوي مشتريان  ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار FOB بوده است .

كاهش صادرات محصولات نهايي فولادي چين در چهار ماه اول سال

به گزارش متال بولتن در ماه اوريل صادرات محصولات نهايي فولادي چين ۶٫۴۸ ميليون تن بود كه نسبت به سال قبل بدون تعيير بود اما نسبت به ماه قبل ۱۴٫۶۹ درصد افزايش يافت.

صادرات محصولات  فولادي چين نسبت به ديگر رقبا در بازار جنوب شرق اسيا داراي مزيت تحويل زودتر و نرخ كرايه پايين تر  است و از اين رو توانستند سهم بهتري نسبت به رقباي ديگر در اين بازار داشته باشند.

در چهار ماه ابتداي سال چيني ها ۲۱٫۶۲ ميليون تن آهن آلات صادر كردند كه نسبت به چهار ماه اول سال قبل ۲۰٫۱ درصد كمتر است.

 

ثبات قیمت میلگرد بازار داخلی مصر

علی رغم بهتر شدن هوا و فعالیت های ساخت و سازی در حال انجام خریداران قیمت ارائه شده را بالا می دانند و خریدهای خود را به تعویق انداخته اند. در همین حال تولیدکنندگان میلگرد مصری به دلیل افزایش تولید که برای سفارش های قبلی دارند تمایلی به کاهش قیمت ها ندارند. تحت این شرایط قیمت میلگرد بازار داخلی مصر نسبت به هفته گذشته ثابت بوده و در حال حاضر تنی ۷۱۰ تا ۷۳۶ دلار درب کارخانه به فروش می رسد.

ثبات قیمت ورق سرد و ورق گالوانیزه بازار صادراتی چین

قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد بازار صادراتی کشور چین طی هفته جاری ثابت باقی مانده است که علت این امر به گفته منابع خبری کاهش میزان فعالیت های تجاری در این کشور بیان شده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد بازار چین طی هفته جاری به میزان ۶۲۵-۶۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی حدودا به میزان ۵ دلار به ازای هر تن افزایش داشته است. معاملات منعقد شده در این کشور در هفته جاری برای ورق سرد حدودا به میزان ۶۲۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

به گفته منابع خبری معاملات صورت گرفته در این کشور طی هفته جاری کم بوده است و علت این امر غیاب صادرکنندگان این کشور در روز کارگر بوده است. بنابراین در طی این هفته کارخانجات بیشتر به اعلام قیمت های پیشنهادی خود پرداخته و و معامله ای صورت نگرفت. به گفته متال بولتن در نتیجه این امر قیمت ورق گالوانیزه و انواع ورق سرد در بازار چین ثابت باقی ماند.

با این حال قیمت های پیشنهادی کارخانجات در چین در حال حاضر هم چنان بسیار بالا بوده و اکثر خریداران در خارج از چین حاضر به قبول این قیمت های بالا نمی باشند.

برخی از کارخانجات صادرکننده این کشور قیمت ورق فولادی خود را به میزان ۶۲۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد دادند ولی برخی از کارخانجات قیمت های خود را اعلام نکرده و این امر را به هفته آتی موکول نمایند. قیمت ورق سرد در بازار داخلی چین به میزان ۴۵۷۰-۴۴۴۰ یوان (۷۱۸-۶۹۸ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به محدوده قیمت ۴۵۵۰-۴۴۸۰ یوان به ازای هر تن قبلی اندکی افزایش یافته است.

نوسانات قیمت ورق گالوانیزه در روزهای اخیر

در بازار ورق گالوانیزه نیز طی هفته جاری معاملات اندکی صورت گرفت. شنیده شده است که معامله ای برای خرید این محصول به قیمت ۶۸۵ دلار به ازای هر تن صورت گرفت و این قیمت به قیمت معاملات قبلی صورت گرفته در این کشور نزدیک بوده است.

این قیمت برای پیشنهادات به جنوب آسیا به میزان ۶۹۰-۶۸۵ دلار به ازای هر تن بوده و نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. بازار این محصول نیز همزمان با روز کارگر تعطیل شده و افت کرده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری