0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

به دنبال ثبات در تقاضاقيمت ورق سیاه در بازار داخلي چين بدون تغيير باقي ماند.

به گزارش متال بولتن 8 ماه May قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) بدون تغيير نسبت به روز قبل 4200 تا 4220 يوان و در شمال چين ( تيانجین) بدون تغيير نسبت به روز گذشته به 4050 تا  4070 يوان رسيد.

در بازار آتي ورق سیاه تحويل ماه اكتبر با كاهش 11 يوان نسبت به روز قبل به 3734 يوان رسيد. امروز هر دلار 6.37 يوان است. شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش 1.29 دلارنسبت به روز قبل به 588.50 دلار FOB رسید.

پيشنهاد فروش  فولادسازها در محدوده 590 تا 605 دلار بر تن بود. پيشنهادهاي خريد دريافت شده از سوي مشتريان  580 تا 585 دلار FOB بوده است .

كاهش صادرات محصولات نهايي فولادي چين در چهار ماه اول سال

به گزارش متال بولتن در ماه اوريل صادرات محصولات نهايي فولادي چين 6.48 ميليون تن بود كه نسبت به سال قبل بدون تعيير بود اما نسبت به ماه قبل 14.69 درصد افزايش يافت.

صادرات محصولات  فولادي چين نسبت به ديگر رقبا در بازار جنوب شرق اسيا داراي مزيت تحويل زودتر و نرخ كرايه پايين تر  است و از اين رو توانستند سهم بهتري نسبت به رقباي ديگر در اين بازار داشته باشند.

در چهار ماه ابتداي سال چيني ها 21.62 ميليون تن آهن آلات صادر كردند كه نسبت به چهار ماه اول سال قبل 20.1 درصد كمتر است.

 

ثبات قیمت میلگرد بازار داخلی مصر

علی رغم بهتر شدن هوا و فعالیت های ساخت و سازی در حال انجام خریداران قیمت ارائه شده را بالا می دانند و خریدهای خود را به تعویق انداخته اند. در همین حال تولیدکنندگان میلگرد مصری به دلیل افزایش تولید که برای سفارش های قبلی دارند تمایلی به کاهش قیمت ها ندارند. تحت این شرایط قیمت میلگرد بازار داخلی مصر نسبت به هفته گذشته ثابت بوده و در حال حاضر تنی 710 تا 736 دلار درب کارخانه به فروش می رسد.

ثبات قیمت ورق سرد و ورق گالوانیزه بازار صادراتی چین

قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد بازار صادراتی کشور چین طی هفته جاری ثابت باقی مانده است که علت این امر به گفته منابع خبری کاهش میزان فعالیت های تجاری در این کشور بیان شده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد بازار چین طی هفته جاری به میزان 625-610 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی حدودا به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش داشته است. معاملات منعقد شده در این کشور در هفته جاری برای ورق سرد حدودا به میزان 625-620 دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

به گفته منابع خبری معاملات صورت گرفته در این کشور طی هفته جاری کم بوده است و علت این امر غیاب صادرکنندگان این کشور در روز کارگر بوده است. بنابراین در طی این هفته کارخانجات بیشتر به اعلام قیمت های پیشنهادی خود پرداخته و و معامله ای صورت نگرفت. به گفته متال بولتن در نتیجه این امر قیمت ورق گالوانیزه و انواع ورق سرد در بازار چین ثابت باقی ماند.

با این حال قیمت های پیشنهادی کارخانجات در چین در حال حاضر هم چنان بسیار بالا بوده و اکثر خریداران در خارج از چین حاضر به قبول این قیمت های بالا نمی باشند.

برخی از کارخانجات صادرکننده این کشور قیمت ورق فولادی خود را به میزان 625 دلار به ازای هر تن پیشنهاد دادند ولی برخی از کارخانجات قیمت های خود را اعلام نکرده و این امر را به هفته آتی موکول نمایند. قیمت ورق سرد در بازار داخلی چین به میزان 4570-4440 یوان (718-698 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به محدوده قیمت 4550-4480 یوان به ازای هر تن قبلی اندکی افزایش یافته است.

نوسانات قیمت ورق گالوانیزه در روزهای اخیر

در بازار ورق گالوانیزه نیز طی هفته جاری معاملات اندکی صورت گرفت. شنیده شده است که معامله ای برای خرید این محصول به قیمت 685 دلار به ازای هر تن صورت گرفت و این قیمت به قیمت معاملات قبلی صورت گرفته در این کشور نزدیک بوده است.

این قیمت برای پیشنهادات به جنوب آسیا به میزان 690-685 دلار به ازای هر تن بوده و نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. بازار این محصول نیز همزمان با روز کارگر تعطیل شده و افت کرده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0