0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نکات قابل تامل در خصوص ورق ضخامت ۲ میل

شنیدیم که کف قیمت ورق فولادی ۲ میلی متر تولید داخلی با مشخصات عرض ۱.۲۵ متر؛ از سوی برخی از بنکداران حول و حوش ۴۸۵۰ تومان در برخی از مبادی اعلام شده و از طرفی گفته می شود که نرخ کف عرض ۱ متر آن به دلیل کمبود عرضه تا ۵۱۵۰ تومان هم در بازار پیشنهاد می شود. جالب توجه این که کف نرخ محصول نهایی یا قیمت قوطی پروفیل حاصل از ورق ۲ میلی متر؛ دیروز حول حوش ۴۸۵۰ تا ۵۰۵۰ تومان به بازار پیشنهاد می گردید؛ به عبارت دقیق تر یعنی نرخ محصول نهایی برابر یا کمتر از نرخ محصول اولیه آن در بازار … ! به گفته برخی عزیزان در گزارشگر فولاد قيمت پروفيل تنها با ورق فولاد مباركه قيمت گذاری نمی شود؛ قيمت ورق گيلان و اهواز به مراتب مناسب تر از مبارکه برای تولید پروفیل می باشد.”

ظاهرا علت این موضوع با توضیح این بزرگواران تا حدودی روشن شد …

شنیده های بازار قوطی و پروفیل در هفته جاری بنا بر شنیده ها از برخی بنکداران در خصوص محصول بر مبنای قیمت ورق فولادی ضخامت ۲ میلی متر؛ نرخ اسمی در بازه قیمتی ۵۰۰۰ تا ۵۱۰۰ تومان توام با کاهش ۵۰ تا ۱۰۰ تومان شنیده شد؛ اما گفته می شود که نرخ موثر و تخفیف داده شده در معاملات؛ زیر این قیمت های اسمی صورت می گیرد.

قیمت قوطی پروفیل

توضیحات تکمیلی در خصوص بازار حوزه قوطی و پروفیل و مواد اولیه آن

به گفته دبیر محترم سندیکا جناب آقای مهندس کاوه بر اساس دستورالعمل های صادره قیمت پروفیل بایستی حداقل ۱۵ درصد بالاتر از قیمت مواد اولیه خود یعنی ورق استاندارد فولادی HB فولاد مبارکه کشف شده  بورس کالا باشد تا کفاف هزینه های تولید و سود حداقلی را بدهد.

ولی متاسفانه به علت رکود حاکم در بازار و خوشبختانه به علت عدم انحصار در تولید لوله و پروفیل بعضا دیده می شود به علت رقابت منفی قیمت پروفیل گاها زیر ۱۰ درصد تفاوت قیمت مواد اولیه کشف شده در بورس کالا فروخته شده و علت آن عدم نقدینگی مناسب و انجام کار بهتر از بیکاری می باشد و به عبارتی نوعی از این ستون به آن ستون کردن به امید رسیدن فرجی در کار است.

اما در خصوص ورق های کم کیفیت موجود در بازار؛ آن ورق های فولادی با عرض کمتر معمول که بسیار بسیار  کم در داخل تولید می شود، بعضا دیده شده دارای تلرانس ضخامتی زیاد و ضایعات زیادتر است که ضرر مصرف کننده را در پی داشته مثلا مصرف کننده ای که پروفیل با ورق ۲ سفارش داده آن ورق های ارزان تر گاها  ضخامت از ۲ و ۲٫۲ تا ۲٫۵ هم تلرانس دارد یعنی ارزانی ظاهری و پرداخت وجه بیشتر به علت وزن بالاتر ! و با توجه به میزان کم تولید و سخت بودن تولید به علت خشکی ورق  آن که آسیب به دستگاه ها می زند به هیچ وجه ملاک قیمت پروفیل نمی باشد.

به هر حال مثبت ۱۵ درصد قیمت ورق گرم فولادی HB فولاد مبارکه بعلاوه ارزش افزوده در تابلوی بورس کالا؛ قیمتی متعادل برای  پروفیل بوده است.

اوضاع کنونی بازار فولاد

فعلا برخی مبادی؛ به خصوص آن هایی که هنوز تغییر قیمت نداده اند یا تغییرات آن ها در حد اندک صورت گرفته و نرخ پیشنهادی آن ها نزدیک تر به نرخ متوسط یا کف بازار است؛ در حال جمع کردن آدرس ها هستند. تقاضا معمولا در مواجه با جریانات افزایشی، طبیعی است که به لحاظ تاثیرات روانی؛ بیشتر تمایل به خرید با حداقل نوسان نسبت به آخرین نرخ شنیده شده قبل دارد تا افزایش های جهنده …

در این میان به دلیل بازه زمانی بسیار محدود در پروسه کف زنی های بازار و کمانه قیمت ها در شرایط ملتهب؛ مبادی که تا حد ممکن از بستن فروش خودداری نموده و آدرس های مشتاق خرید را جمع می کنند از بقیه موفق تر و جلوتر خواهند بود چرا که روشن است حجم کلی تقاضای بازار ضعیف و محدود است و لذا بازیگری که در لحظات ابتدایی باز شدن جریان تقاضای مشتاق پشت سد؛ اقدام به ماهیگیری می کند؛ در این پروسه ها موفق تر و یک قدم جلوتر از بقیه خواهد بود؛ چرا که ضمانتی برای وجود ادامه تقاضای این دقایق برای روزهای آتی وجود ندارد و جریان پشت سد مجددا و بنا بر شواهد موجود، به یک جریان ضعیف جویبار تغییر وضعیت خواهد داد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری