0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش مجدد قیمت میلگرد داخلی ترکیه

شرکت ایکداس امروز و در پی نوسانات نرخ ارز مجددا قیمت میلگرد داخلی خود را نست به لیست منتشر شده در ۷ می افزایش داد.

بنا بر اعلام این شرکت، نرخ های جدید نسبت به لیست قبلی برای میلگردهای ۱۲ تا ۳۲ بین ۲۵ تا ۲۶ لیر افزایش داشته و به ۲۴۴۱ لیر به ازای هر تن رسیده اند، در حالیکه در مقیاس ارزی قیمت ها ۲ دلار کاهش داشته و به ۵۶۵ دلار به ازای هر تن نزول یافته اند.

همین طور، شرکت باشتوگ متالورژی نیز در ۱۴ می لیست جدید قیمت خود را اصلاح نمود و نرخ ها را با ۸ تا ۹ دلار افزایش همراه نمود. از این رو، قیمت میلگرد ۱۲ تا ۳۲ به ۲۴۲۴ لیر به ازای هر تن (۵۶۱ دلار به ازای هر تن بدون احتساب VAT ) رسید اما به دلیل نوسانات نرخ دلار، قیمت در مقیاس ارزی ۶ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

احتمال می رود با توجه به تحولات اخیر بازار قراضه در ترکیه و شمش در منطقه سی آی اس، در صورت عدم تضعیف دلار، این دو شرکت باز هم لیست قیمت های خود را طی دوره پیش رو افزایش دهند.

ثبات قیمت میلگرد وارداتی به سنگاپور و پیشنهادات ثابت فروشندگان چینی

قیمت های وارداتی برای میلگرد در سنگاپور طی هفته گذشته روند ثابتی را در پیش گرفت که علت این امر قیمت های پایین پیشنهادی از سوی صادرکنندگان چینی اعلام شد.

این امر سبب شد که سایر تولیدکنندگان نیز قیمت های پیشنهادی خود را در بازار صادراتی ثابت اعلام نمایند. کارخانجات اصلی در کشور چین قیمت میلگرد صادراتی خود را به میزان ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد دادند.

این در حالی است که تولیدکنندگان واقع در کشور ترکیه قیمت های پیشنهادی خود به سنگاپور را به میزان ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند.

قیمت سیم مفتولی
به گفته منابع خبری این کشور قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

هم چنین برخی از خریداران هم چنان قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن ثابت نگه داشته اند. در حال حاضر خریداران عجله ای برای خرید این کالا نداشته و به همین دلیل حاضر نیستند قیمت های پیشنهادی خود را در مناقصات افزایش دهند.

با این حال تعدادی از خریداران قیمت های پیشنهادی خود را اندکی افزایش داده و به ۵۵۵ دلار به ازای هر تن رسانده اند ولی هیچ تاییده ای برای خرید با این قیمت صادر نشده است.

بازار سیم مفتولی و میلگرد در راه اصلاح

برخی از منابع نیز عنوان کرده اند که قیمت روز میلگرد به میزان ۵۶۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن قیمتی منطقی برای این محصول می باشد. ثبات در لیست قیمت های این کشور در نتیجه ی تغییرات جزئی در قیمت های صادراتی بازار چین بوده است.

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به شاخص اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۳ دلار افزایش یافته است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا که شامل محموله های فروخته شده به سنگاپور بوده است به میزان ۵۶۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی تغییری نداشته است.

هم چنین قیمت سیم مفتولی در بازار این کشور نیز به دلایل زیادی به شدت تحت تاثیر ثبات بازار میلگرد بوده است. در حال حاضر کارخانجات هم چنان قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۶۰۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن به کشورهای جنوب شرقی آسیا اعلام کرده اند.

قیمت سیم آرماتوربندی صادر شده از کشور چین هم چنان به میزان ۵۸۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. برخی از تجار بیان کرده اند که محموله های از سیم مفتولی غیر آلیاژی به قیمت ۵۶۵ دلار به ازای هر تن به جنوب شرقی آسیا پیشنهاد شده است

که برابر با قیمت سیم مفتولی آلیاژی به میزان ۵۸۰-۵۷۵ دلار به ازای هر تن می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم آرماتور در جنوب شرقی آسیا که اکثرا براساس محموله های صادراتی به فیلیپین و ویتنام می باشد به میزان ۵۹۵-۵۷۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری