0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش مجدد قیمت میلگرد داخلی ترکیه

شرکت ایکداس امروز و در پی نوسانات نرخ ارز مجددا قیمت میلگرد داخلی خود را نست به لیست منتشر شده در 7 می افزایش داد.

بنا بر اعلام این شرکت، نرخ های جدید نسبت به لیست قبلی برای میلگردهای 12 تا 32 بین 25 تا 26 لیر افزایش داشته و به 2441 لیر به ازای هر تن رسیده اند، در حالیکه در مقیاس ارزی قیمت ها 2 دلار کاهش داشته و به 565 دلار به ازای هر تن نزول یافته اند.

همین طور، شرکت باشتوگ متالورژی نیز در 14 می لیست جدید قیمت خود را اصلاح نمود و نرخ ها را با 8 تا 9 دلار افزایش همراه نمود. از این رو، قیمت میلگرد 12 تا 32 به 2424 لیر به ازای هر تن (561 دلار به ازای هر تن بدون احتساب VAT ) رسید اما به دلیل نوسانات نرخ دلار، قیمت در مقیاس ارزی 6 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

احتمال می رود با توجه به تحولات اخیر بازار قراضه در ترکیه و شمش در منطقه سی آی اس، در صورت عدم تضعیف دلار، این دو شرکت باز هم لیست قیمت های خود را طی دوره پیش رو افزایش دهند.

ثبات قیمت میلگرد وارداتی به سنگاپور و پیشنهادات ثابت فروشندگان چینی

قیمت های وارداتی برای میلگرد در سنگاپور طی هفته گذشته روند ثابتی را در پیش گرفت که علت این امر قیمت های پایین پیشنهادی از سوی صادرکنندگان چینی اعلام شد.

این امر سبب شد که سایر تولیدکنندگان نیز قیمت های پیشنهادی خود را در بازار صادراتی ثابت اعلام نمایند. کارخانجات اصلی در کشور چین قیمت میلگرد صادراتی خود را به میزان 575-570 دلار به ازای هر تن پیشنهاد دادند.

این در حالی است که تولیدکنندگان واقع در کشور ترکیه قیمت های پیشنهادی خود به سنگاپور را به میزان 565-560 دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند.

قیمت سیم مفتولی
به گفته منابع خبری این کشور قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان 550 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

هم چنین برخی از خریداران هم چنان قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 550 دلار به ازای هر تن ثابت نگه داشته اند. در حال حاضر خریداران عجله ای برای خرید این کالا نداشته و به همین دلیل حاضر نیستند قیمت های پیشنهادی خود را در مناقصات افزایش دهند.

با این حال تعدادی از خریداران قیمت های پیشنهادی خود را اندکی افزایش داده و به 555 دلار به ازای هر تن رسانده اند ولی هیچ تاییده ای برای خرید با این قیمت صادر نشده است.

بازار سیم مفتولی و میلگرد در راه اصلاح

برخی از منابع نیز عنوان کرده اند که قیمت روز میلگرد به میزان 565-550 دلار به ازای هر تن قیمتی منطقی برای این محصول می باشد. ثبات در لیست قیمت های این کشور در نتیجه ی تغییرات جزئی در قیمت های صادراتی بازار چین بوده است.

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد به میزان 550 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به شاخص اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 3 دلار افزایش یافته است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا که شامل محموله های فروخته شده به سنگاپور بوده است به میزان 565-550 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی تغییری نداشته است.

هم چنین قیمت سیم مفتولی در بازار این کشور نیز به دلایل زیادی به شدت تحت تاثیر ثبات بازار میلگرد بوده است. در حال حاضر کارخانجات هم چنان قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 600-595 دلار به ازای هر تن به کشورهای جنوب شرقی آسیا اعلام کرده اند.

قیمت سیم آرماتوربندی صادر شده از کشور چین هم چنان به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. برخی از تجار بیان کرده اند که محموله های از سیم مفتولی غیر آلیاژی به قیمت 565 دلار به ازای هر تن به جنوب شرقی آسیا پیشنهاد شده است

که برابر با قیمت سیم مفتولی آلیاژی به میزان 580-575 دلار به ازای هر تن می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم آرماتور در جنوب شرقی آسیا که اکثرا براساس محموله های صادراتی به فیلیپین و ویتنام می باشد به میزان 595-575 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0