0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

محدودیت های زیست محیطی عامل افزایش قیمت آهن آلات

قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین روز گذشته منطبق با بازار فیوچرز افزایش داشت. میزان خریدها در بازار همچنان قابل قبول بوده و بهای بیلت تانگشان با ۲۰ یوان افزایش به ۳۶۹۰ یوان به ازای هر تن رسید. در حالی که هنوز هم موجودی انبارها در حال کاهش است، با شروع فصل افت تقاضا، به تدریج از تقاضای موثر در بازار کاسته می شود.

قیمت روز میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین با ۱۴ یوان افزایش به ۴۱۸۰ یوان به ازای هر تن رسید. محدودیت های زیست محیطی باعث شده تا تولیدکنندگان آهن آلات بیشتری به توقف و تعمیرات اساسی بپردازند که باعث شده تا عرضه در دوره پیش رو افت بیشتری را تجربه کند.

در همین حال، عزم تولیدکنندگان برای افزایش قیمت جدی تر شده است. احتمال می رود در کوتاه مدت روند افزایشی قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین ادامه داشته باشد.

بهای ورق گرم نیز در ۲۴ شهر مهم چین با ۶ یوان افزایش نسبت به روز قبل به ۴۳۱۵ یوان به ازای هر تن رسید. تقاضای فعلی بازار در حد معمول بوده و افزایش چشمگیری مشاهده نمی شود. سطح موجودی انبارها پایین بوده که عامل حمایت از قیمت می شود. انتظار می رود بهای ورق گرم در محدوده فعلی نوسان داشته باشد.

نوسانات چشمگیر در بازار سنگ آهن چین

بهای سنگ آهن داخلی چین نیز امروز با ۵ یوان کاهش نسبت به روز قبل به ۴۶۰ یوان به ازای هر تن رسید. در حالی که تقاضا طی وقت صبح قابل قبول بود، در طول روز به تدریج از حجم معاملات کاسته شد و در نهایت قیمت سنگ آهن با افت همراه شد.

در مجموع می توان گفت افت فصلی تقاضای آهن آلات چین با تمهیدات شدید زیست محیطی آفست شده و از سقوط قیمت آهن آلات در چین جلوگیری نموده است.

به علاوه، بر طبق لیست قیمت های منتشره شاگانگ، فولادساز بخش خصوصی چین، به نظر می رسد این فولادسازان چینی چشم انداز مثبتی را برای آینده قیمت آهن آلات در این کشور ترسیم نموده اند. با ادامه بازرسی های فنی انتظار می رود روند افزایشی قیمت آهن چین ادامه داشته باشد.

قیمت آهن آلات

افزایش مجدد نرخ بهره در آمریکا، فشار بر بازار کامودیتی ها

با احتمال قطع به یقین افزایش نرخ بهره در نشست فردای فدرال رزرو، سرمایه گذاران توجه خود را معطوف سیاست های آتی پولی آمریکا نموده اند. اقتصاد آمریکا در حال حاضر شرایط مناسبی را تجربه می نماید که منجر به رشد نرخ بهره و در نتیجه هزینه های دریافت وام توسط شرکت ها می باشد.

در چنین شرایطی، به نظر می رسد فدرال رزرو به این نتیجه رسیده که دوره بحران مالی ۲۰۰۸ را پشت سر گذاشته و بایستی از پول پاشی بیشتر در اقتصاد خودداری نماید. از این رو، سیاست های آتی این نهاد بیشتر انقباضی دنبال خواهند شد. فدرال رزرو اعلام کرده که زنجیره ای از افزایش نرخ بهره را در سال جاری پیش رو خواهد داشت.

تا آن جایی که این دفعات از ۴ بار تجاوز ننماید، می توان به اعتماد سرمایه گذاران اطمینان داشت، این در حالی است که پنجمین بار افزایش نرخ در محاسبات آن ها لحاظ نشده و ممکن است نوسان چشمگیری را در بازار ایجاد نماید.

در صورتی که نرخ بهره در نشست فردا از ۱/۷۵ به ۲ افزایش یابد، به سطح نرخ سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۴ خواهد رسید. بحرانی که پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ اتفاق افتاد، آمریکا را بازیاب مجدد توان شرکت ها به کاهش نرخ بهره مجبور نمود. سیاست های جدید پولی آمریکا قرار است در روز چهارشنبه و پس از نشست فدرال رزرو اعلام شود.

افزایش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو تقویت نرخ دلار را به دنبال خواهد داشت که این مسئله می تواند خرید کامودیتی ها در سایر کشورها را تحت تاثیر قرار دهد. از سوی دیگر، افزایش هزینه های دریافت وام توسط شرکت ها باعث کاهش سودآوری آنها شده و تاثیر منفی خود را بر بازارهای سرمایه در دنیا اعمال خواهد نمود.

قیمت میلگرد

بازگشت قیمت میلگرد در بازار داخلی چین

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین طی هفته جاری و در تاریخ 12 ژوئن به دنبال بهبود میزان تقاضا به حالت قبل بازگشت قیمت میلگرد در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان 4100-4050 یوان (640-633 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 50-30 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

در شمال چین نیز نرخ میلگرد به میزان 3940-3900 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 20 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

افزایش میزان تقاضا در هفته جاری رشد قیمت این محصول را به همراه داشته است. قیمت بیلت نیز در بازار داخلی این کشور همچنان به دنبال افزایش میزان تقاضا و کاهش میزان موجودی روند صعودی را در پیش گرفته است.

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد در بازار صادراتی چین به میزان 88/551 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 25/1 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. پیشنهادات در محدوده قیمت 565-560 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 565 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0