0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گزارش سه شنبه، پنجم ژوئن بازارهای جهانی بیلت متال بولتن :

نرخ شمش فولادی در فاصله زمانی روز دوشنبه ۲۸ ماه می تا یکم ژوئیه در بیشتر بخش های آهن آلات دنیا توام با ثبات بوده و یا در برخی از مبادی به روند کاهشی خود ادامه داد و این امر بر قیمت میلگرد مناطق مختلف نیز تاثیرگذار بوده است؛ علت این موضوع کاهش فعالیت ‌های تجاری، کاهش نرخ قراضه آهن و بلاتکلیفی در خصوص تجدید تحریم ‌های ایالات متحده علیه ایران بوده است. چین اما به دلیل کاهش عرضه، از این موضوع مستثنی بوده، به طوری که نرخ بیلت داخلی آن بهبود داشته است.

آسیا :

به گفته گزارشگر فولاد بیلت وارداتی بازار آهن آلات آسیای جنوب شرقی مجددا تحت تاثیر تقاضای ضعیف قرار گرفته و لذا عرضه‌ های کمی گزارش شده است. آخرین عرضه های صورت گرفته در آسیای شرقی برای فیلیپین و با نرخ پایین ۵۴۷ دلار به ازای هر تن cfr بوده است؛ در حالی که انتظار تامین کنندگان CIS نرخ ۵۶۰ دلار به ازای هر تن cfr بوده است.

به دلیل بهبود قیمت آهن آلات بازار داخلی چین در اوایل هفته، هیچگونه پیشنهاد صادراتی از این کشور شنیده نشد؛ در حالی که پیش از این، در خلال هفته منتهی به ۲۸ ماه می؛ محصولات ارزان قیمت چینی؛ باعث کمی کاهش قیمت در بازار آسیای جنوب شرقی شده بود.

در خصوص بیلت آسیای مرکزی؛ شنیده شد که این محصول با نرخی حول و حوش ۵۵۰ الی ۵۵۵ دلار به ازای هر تن cfr به فیلیپین فروخته شده است.

خریداران فیلیپینی به دلیل شرایط بارانی این کشور، هنوز از خرید خودداری می نمایند؛ در همین حال خریداران اندونزی هم به دلیل کاهش فعالیت ‌های اقتصادی نشات گرفته از ماه مبارک رمضان؛ فعلا از بازار فاصله‌ گرفته اند. ماه رمضان در این کشور، اواسط ماه ژوئن به پایان می رسد.

قیمت بیلت آسیا

بررسی بازار میلگرد آسیا

تاجری در ویتنام و در روز پنجشنبه عنوان نمود :” قیمت میلگرد و مواد اولیه داخلی چین کمی در حال بازگشت است و این موضوع به زودی می تواند باعث ثبات [نرخ های وارداتی آسیای جنوب شرقی] گردد. پس از پشت سر گذاشتن روند نزولی حوزه بازار داخلی بیلت چین در هفته گذشته؛ از روز پنجشنبه این بازار به طور پیوسته روندی رو به بهبود داشت.

بازار میلگرد آجدار این کشور نیز در طول هفته به کمک کاهش ذخایر موجودی روند افزایشی پیدا کرد. قیمت میلگرد آجدار این کشور در روز جمعه ۳۶۷۰ یوان ( ۵۷۳) دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته گذشته ۵۰ یوان به ازای هر تن کاهش را نشان می دهد. برخی منابع عنوان کردند که کاهش سطوح موجودی ممکن است باعث افزایش قیمت های بیلت گردد.

به اذعان یکی از تجار بیلت تانگشان چین، مجموع موجودی محصولات نیمه ساخته شده بازار آهن آلات تانگشان چین در روز جمعه ۲۸۰،۰۰۰ تن بوده که ۷۰،۰۰۰ تن کاهش نسبت به هفته گذشته را نشان می دهد. برنامه‌ ریزی کارخانجات؛ برنامه ‌ریزی به منظور صادرات بیلت نبوده است؛ چراکه قیمت ها در حال حاضر در بازار داخلی بالاتر است…

قیمت میلگرد اصفهان

منطقه CIS و ترکیه

به دلیل ضعف فعالیت تجاری و فشار ناشی از قراضه آهن ارزان وارداتی ترکیه؛ نرخ بیلت صادراتی بازار آهن آلات کشورهای مستقل مشترک المنافع ( CIS )؛ در خلال هفته کاهشی بود. به دلیل گستره وسیع پیشنهادات، تعداد کمی از معاملات به نتیجه رسید.

پیشنهادات بازار آهن آلات CIS در روز جمعه؛ عمدتا در محدوده قیمتی ۵۱۰-۵۱۵ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بود که نسبت به نرخ قبلی روز سه‌ شنبه در محدوده قیمتی ۵۱۲-۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب، با کاهش قیمت همراه بوده است. در همین حال خریداران اعلام کردند که نرخ قابل قبول نزدیک به محدوده قیمتی ۴۹۵-۵۰۵ دلار به ازای هر تن فوب می باشد.

گفته شده یک محموله ۱۰،۰۰۰ تنی بیلت کارخانه فولادسازی روستوف روسیه به تاجری در حدود قیمت ۴۹۸ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه فروخته شده است. اما قیمت های این کارخانه شامل ارزیابی متال بولتن نگردید چرا که این کارخانه عرضه‌ های منظم نداشته و قیمت های پیشنهادی آن پایین تر از سطوح بازار است و در نهایت بر قیمت میلگرد منطقه تاثیرگذار بوده است.

قیمت قراضه آهن

تضعیف نرخ بیلت صادراتی ترکیه به دنبال کاهش قراضه آهن

پس از آخرین ارزیابی صورت گرفته روز چهارشنبه، منابع اعلام کردند یک محموله ۱۵،۰۰۰ تنی بیلت با نرخ ۵۰۲ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه، توسط کارخانه فولادسازی  Novolipetsk به مصر فروخته شده است. شایعاتی مبنی بر پیش خرید برای ترکیه با نرخ ۵۰۰ دلار به ازای هر تن فوب وجود داشت هرچند که منابع نمی توانند آن را تایید نمایند.

در ترکیه نرخ بیلت وارداتی؛ در هفته منتهی به روز پنجشنبه؛ پیرو روند کاهشی قراضه آهن وارداتی؛ همچنان کاهشی بود. تامین کنندگان CIS نرخ بیلت پیشنهادی خود به ترکیه را تا حد ۵۳۰ الی ۵۳۵ دلار به ازای هر تن cfr کاهش دادند؛ در حالی که خریداران ترک تمایل خود به خرید را در محدوده ۵۱۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن ابراز نمودند.

در هفته های اخیر معاملات قابل توجهی گزارش نشده است. در همین حال نرخ صادراتی بیلت ترکیه به دلیل کاهش ارزش قراضه آهن تضعیف گردید. یک منبع ترکیه ای عنوان نمود :” در حالی که بازار صادرات میلگرد کم رمق است و قیمت میلگرد ثابت می باشد؛ برخی از کارخانجات ترکیه شروع به تمرکز بر روی صادرات بیلت نموده اند. این منابع افزودند؛ مقداری بیلت صادراتی ترکیه با نرخ  ۵۲۰ الی ۵۲۵ دلار به ازای هر تن فوب به مقصد مصر پیش خرید شده است.

قیمت شمش بیلت

خاورمیانه؛ آفریقای شمالی

در امارات متحده عربی؛ بلاتکلیفی در خصوص احتمال آغاز مجدد تحریم ‌های تجاری ایالات متحده آمریکا بر روی ایران؛ موجب شد تا نرخ بیلت وارداتی امارات متحده عربی در خلال هفته منتهی به ۲۹ ماه می، بدون تغییر باقی بماند. بیلت پیشنهادی ایران به امارات متحده عربی، در محدوده ۵۲۰ الی ۵۳۰ دلار به ازای هر تن cfr ایستاد؛

اما درخواست ‌ها در محدوده ۴۹۵ – ۵۰۰ دلار به ازای هر تن cfr بوده است. همانند بازار میلگرد آجدار در امارات متحده عربی؛ قیمت میلگرد داخلی؛ با کمک خوشبینی نسبت به افزایش تقاضا برای محصولات طویل فولادی؛ افزایش پیدا کرد. نرخ صادراتی بیلت ایران، به دلیل تاثیر موضوع تحریم‌ های ایالات متحده، در هفته منتهی به روز پنجشنبه کاهشی بود.

مقدار کمی عرضه از سوی کارخانجات ایران در محدوده نرخ ۵۱۰-۵۱۵ دلار به ازای هر تن فوب شنیده شد. اما معاملاتی در بازار در خصوص این کالا و در این محدوده قیمتی شنیده نشد؛ انتظار نرخ قابل قبول در محدوده ۵۰۰-۵۰۵ دلار به ازای هر تن فوب است. نرخ وارداتی بیلت مصر هم در خلال هفته منتهی به روز پنجشنبه به دلیل تقاضای ضعیف و فعالیت ‌های تجاری کم رمق در خلال ماه مبارک رمضان؛ کاهشی بود.

معاملات در محدوده ۵۲۲-۵۳۵ دلار به ازای هر تن cfr شنیده شد؛ در همین حال بیلت تولیدی و پیشنهادی CIS به مصر با نرخ ۵۳۵ دلار به ازای هر تن cfr شنیده شد. قیمت میلگرد در بازار داخلی و ساکت مصر، بدون تغییر بود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری