0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گزارش سه شنبه، پنجم ژوئن بازارهای جهانی بیلت متال بولتن :

نرخ شمش فولادی در فاصله زمانی روز دوشنبه 28 ماه می تا یکم ژوئیه در بیشتر بخش های آهن آلات دنیا توام با ثبات بوده و یا در برخی از مبادی به روند کاهشی خود ادامه داد و این امر بر قیمت میلگرد مناطق مختلف نیز تاثیرگذار بوده است؛ علت این موضوع کاهش فعالیت ‌های تجاری، کاهش نرخ قراضه آهن و بلاتکلیفی در خصوص تجدید تحریم ‌های ایالات متحده علیه ایران بوده است. چین اما به دلیل کاهش عرضه، از این موضوع مستثنی بوده، به طوری که نرخ بیلت داخلی آن بهبود داشته است.

آسیا :

به گفته گزارشگر فولاد بیلت وارداتی بازار آهن آلات آسیای جنوب شرقی مجددا تحت تاثیر تقاضای ضعیف قرار گرفته و لذا عرضه‌ های کمی گزارش شده است. آخرین عرضه های صورت گرفته در آسیای شرقی برای فیلیپین و با نرخ پایین 547 دلار به ازای هر تن cfr بوده است؛ در حالی که انتظار تامین کنندگان CIS نرخ 560 دلار به ازای هر تن cfr بوده است.

به دلیل بهبود قیمت آهن آلات بازار داخلی چین در اوایل هفته، هیچگونه پیشنهاد صادراتی از این کشور شنیده نشد؛ در حالی که پیش از این، در خلال هفته منتهی به 28 ماه می؛ محصولات ارزان قیمت چینی؛ باعث کمی کاهش قیمت در بازار آسیای جنوب شرقی شده بود.

در خصوص بیلت آسیای مرکزی؛ شنیده شد که این محصول با نرخی حول و حوش 550 الی 555 دلار به ازای هر تن cfr به فیلیپین فروخته شده است.

خریداران فیلیپینی به دلیل شرایط بارانی این کشور، هنوز از خرید خودداری می نمایند؛ در همین حال خریداران اندونزی هم به دلیل کاهش فعالیت ‌های اقتصادی نشات گرفته از ماه مبارک رمضان؛ فعلا از بازار فاصله‌ گرفته اند. ماه رمضان در این کشور، اواسط ماه ژوئن به پایان می رسد.

قیمت بیلت آسیا

بررسی بازار میلگرد آسیا

تاجری در ویتنام و در روز پنجشنبه عنوان نمود :” قیمت میلگرد و مواد اولیه داخلی چین کمی در حال بازگشت است و این موضوع به زودی می تواند باعث ثبات [نرخ های وارداتی آسیای جنوب شرقی] گردد. پس از پشت سر گذاشتن روند نزولی حوزه بازار داخلی بیلت چین در هفته گذشته؛ از روز پنجشنبه این بازار به طور پیوسته روندی رو به بهبود داشت.

بازار میلگرد آجدار این کشور نیز در طول هفته به کمک کاهش ذخایر موجودی روند افزایشی پیدا کرد. قیمت میلگرد آجدار این کشور در روز جمعه 3670 یوان ( 573) دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته گذشته 50 یوان به ازای هر تن کاهش را نشان می دهد. برخی منابع عنوان کردند که کاهش سطوح موجودی ممکن است باعث افزایش قیمت های بیلت گردد.

به اذعان یکی از تجار بیلت تانگشان چین، مجموع موجودی محصولات نیمه ساخته شده بازار آهن آلات تانگشان چین در روز جمعه 280،000 تن بوده که 70،000 تن کاهش نسبت به هفته گذشته را نشان می دهد. برنامه‌ ریزی کارخانجات؛ برنامه ‌ریزی به منظور صادرات بیلت نبوده است؛ چراکه قیمت ها در حال حاضر در بازار داخلی بالاتر است…

قیمت میلگرد اصفهان

منطقه CIS و ترکیه

به دلیل ضعف فعالیت تجاری و فشار ناشی از قراضه آهن ارزان وارداتی ترکیه؛ نرخ بیلت صادراتی بازار آهن آلات کشورهای مستقل مشترک المنافع ( CIS )؛ در خلال هفته کاهشی بود. به دلیل گستره وسیع پیشنهادات، تعداد کمی از معاملات به نتیجه رسید.

پیشنهادات بازار آهن آلات CIS در روز جمعه؛ عمدتا در محدوده قیمتی 510-515 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بود که نسبت به نرخ قبلی روز سه‌ شنبه در محدوده قیمتی 512-520 دلار به ازای هر تن فوب، با کاهش قیمت همراه بوده است. در همین حال خریداران اعلام کردند که نرخ قابل قبول نزدیک به محدوده قیمتی 495-505 دلار به ازای هر تن فوب می باشد.

گفته شده یک محموله 10،000 تنی بیلت کارخانه فولادسازی روستوف روسیه به تاجری در حدود قیمت 498 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه فروخته شده است. اما قیمت های این کارخانه شامل ارزیابی متال بولتن نگردید چرا که این کارخانه عرضه‌ های منظم نداشته و قیمت های پیشنهادی آن پایین تر از سطوح بازار است و در نهایت بر قیمت میلگرد منطقه تاثیرگذار بوده است.

قیمت قراضه آهن

تضعیف نرخ بیلت صادراتی ترکیه به دنبال کاهش قراضه آهن

پس از آخرین ارزیابی صورت گرفته روز چهارشنبه، منابع اعلام کردند یک محموله 15،000 تنی بیلت با نرخ 502 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه، توسط کارخانه فولادسازی  Novolipetsk به مصر فروخته شده است. شایعاتی مبنی بر پیش خرید برای ترکیه با نرخ 500 دلار به ازای هر تن فوب وجود داشت هرچند که منابع نمی توانند آن را تایید نمایند.

در ترکیه نرخ بیلت وارداتی؛ در هفته منتهی به روز پنجشنبه؛ پیرو روند کاهشی قراضه آهن وارداتی؛ همچنان کاهشی بود. تامین کنندگان CIS نرخ بیلت پیشنهادی خود به ترکیه را تا حد 530 الی 535 دلار به ازای هر تن cfr کاهش دادند؛ در حالی که خریداران ترک تمایل خود به خرید را در محدوده 515-520 دلار به ازای هر تن ابراز نمودند.

در هفته های اخیر معاملات قابل توجهی گزارش نشده است. در همین حال نرخ صادراتی بیلت ترکیه به دلیل کاهش ارزش قراضه آهن تضعیف گردید. یک منبع ترکیه ای عنوان نمود :” در حالی که بازار صادرات میلگرد کم رمق است و قیمت میلگرد ثابت می باشد؛ برخی از کارخانجات ترکیه شروع به تمرکز بر روی صادرات بیلت نموده اند. این منابع افزودند؛ مقداری بیلت صادراتی ترکیه با نرخ  520 الی 525 دلار به ازای هر تن فوب به مقصد مصر پیش خرید شده است.

قیمت شمش بیلت

خاورمیانه؛ آفریقای شمالی

در امارات متحده عربی؛ بلاتکلیفی در خصوص احتمال آغاز مجدد تحریم ‌های تجاری ایالات متحده آمریکا بر روی ایران؛ موجب شد تا نرخ بیلت وارداتی امارات متحده عربی در خلال هفته منتهی به 29 ماه می، بدون تغییر باقی بماند. بیلت پیشنهادی ایران به امارات متحده عربی، در محدوده 520 الی 530 دلار به ازای هر تن cfr ایستاد؛

اما درخواست ‌ها در محدوده 495 – 500 دلار به ازای هر تن cfr بوده است. همانند بازار میلگرد آجدار در امارات متحده عربی؛ قیمت میلگرد داخلی؛ با کمک خوشبینی نسبت به افزایش تقاضا برای محصولات طویل فولادی؛ افزایش پیدا کرد. نرخ صادراتی بیلت ایران، به دلیل تاثیر موضوع تحریم‌ های ایالات متحده، در هفته منتهی به روز پنجشنبه کاهشی بود.

مقدار کمی عرضه از سوی کارخانجات ایران در محدوده نرخ 510-515 دلار به ازای هر تن فوب شنیده شد. اما معاملاتی در بازار در خصوص این کالا و در این محدوده قیمتی شنیده نشد؛ انتظار نرخ قابل قبول در محدوده 500-505 دلار به ازای هر تن فوب است. نرخ وارداتی بیلت مصر هم در خلال هفته منتهی به روز پنجشنبه به دلیل تقاضای ضعیف و فعالیت ‌های تجاری کم رمق در خلال ماه مبارک رمضان؛ کاهشی بود.

معاملات در محدوده 522-535 دلار به ازای هر تن cfr شنیده شد؛ در همین حال بیلت تولیدی و پیشنهادی CIS به مصر با نرخ 535 دلار به ازای هر تن cfr شنیده شد. قیمت میلگرد در بازار داخلی و ساکت مصر، بدون تغییر بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0