0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار جهانی بيلت در هفته گذشته

در هفته منتهی به ۲۵ مي بيلت در بازار آهن آلات جهانی بيشتر در روند كاهشی قرار داشت كه به دليل تضعيف بازار قراضه و كاهش فعاليت در بازار به واسطه ماه مبارك رمضان در كشورهای اسلامی بود.

در چين قيمت بيلت تانگشان در روز جمعه به ۳۶۲۰ يوان رسيد و ۱۰ يوان پايين تر از بك هفته قبل قرا گرفت. در اواسط هفته بيلت چين به دليل افت قيمت ميلگرد با كاهش همراه شد و به ۳۶۰۰ يوان رسيد اما در اواخر هفته بهبود بازار آتی عامل رشد مجدد آن را فراهم كرد.

به گفته يكی از تجار در روز جمعه ذخاير بيلت بازار آهن آلات تانگشان با كاهش ۷۰,۰۰۰ تن نسبت به يك ماه قبل به ۳۵۰,۰۰۰ تن رسيد. پيشنهاد فروش صادراتی چينی ها برای بيلت ۱۵۰ ميليمتر ۵۲۵ تا ۵۳۰ دلار FOB بود و بيلت ۱۳۰ ميلی متر ۵۳۰ دلار FOB تعيين قيمت شد كه ۱۰ دلار پايين تر از هفته قبل قرار گرفت.

مشتريان اين سطوح قيمت آهن آلات چينی ها را به دليل دريافت پيشنهادهای جذاب تر از ديگر كشورها نپذيرفتند.

بازگشت قیمت میلگرد کشور چین در بازار داخلی

قیمت روز میلگرد در بازار آهن آلات کشور چین در تاریخ ۲۵ ماه می به دنبال افزایش قیمت ها در بازار آتی مجددا روند قبل را در پیش گرفت. قیمت میلگرد در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان ۳۸۸۰-۳۸۳۰ یوان (۶۰۸-۶۰۰ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵۰-۴۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

در بازار اهن آلات شمال چین قیمت روز میلگرد به میزان ۳۸۷۰-۳۸۵۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

هم چنین شاخص قیمت این محصول در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲ یوان به ازای هر تن افزایش داشته است. هم چنین قیمت پیشنهادی کارخانجات نیز به میزان ۵۷۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شد.

تحلیل آهن آلات

افت بهای نفت و خیز سهام های آسیایی در روز کاهش تنش های سیاسی

به گزارش پلنر اعلام سه کشور تولیدکننده عمده نفت دنیا مبنی بر افزایش تولید باعث شد تا بهای نفت در روز دوشنبه تحت فشار بیشتری قرار گیرد، در حالی که سهام های آسیایی با بروز نشانه های بیشتر از احتمال دیدار کیم جونگ اون و ترامپ طبق برنامه قبلی جان تازه ای گرفتند.

اما یورو که طی هفته های گذشته تحت فشارهای سیاسی و اقتصادی در ایتالیا همواره تضعیف شده بود، امروز با عدم انتصاب کاندید مخالف یورو به سمت وزیر اقتصاد این کشور کمی از افت هفته پیش را جبران نمود. این در حالی است که این حرکت ممکن است به گسترش بحران در ایتالیا و شکنندگی بیشتر یورو دامن بزند.

اعضای عضو و غیر عضو اوپک در مارس امسال از احتمال ادامه توافق کاهش تولید تا پایان ۲۰۱۸ خبر داده بودند، اما با اعلام ترامپ مبنی بر خروج از برجام و کاهش عرضه از سوی ایران، حتی روسیه نیز از افزایش تولید زودتر از موعد مقرر خبر داده است.

جلسه مهم اوپک برای تبیین روند آتی در ماه آینده در وین برگزار خواهد شد. پیرو خبر افزایش عرضه از سوی امارات، عربستان و روسیه، بهای نفت خام برنت با ۶٫۲ درصد کاهش تا ۷۴٫۵ دلار/بشکه نیز پایین آمد اما در پایان معاملات در عدد ۷۵ متوقف شد.

سهام های آسیا با رشد همراه شد

بهای نفت سبک امریکا نیز به کمترین سطح شش هفته ای خود یعنی ۶۵٫۸۰ دلار/بشکه تنزل یافت. از فاکتورهای دیگر کاهش قیمت نفت بایستی به افزایش ۱۵ حلقه ای تعداد چاه های نفت شیل امریکا اشاره نمود.

اما با کاهش ریسک های سیاسی در شبه جزیره کره و دیدار برنامه ریزی نشده رهبران دو کشور، شاخص بورس کره جنوبی امروز ۰٫۷ درصد رشد یافت. شاخص MSCI برای سهام های آسیا و اقیانوسیه خارج از ژاپن با ۰٫۲ درصد رشد همراه شد و شاخص Nikkei ژاپن ثابت ماند.

امروز ترامپ از ورود تیم سیاسی امریکا به کره شمالی برای زمینه سازی در خصوص دیدار آتی وی با رهبر کره شمالی خبر داد. فعالان بازارهای سرمایه معتقدند ۱۲ ژوئن در صورت تحقق آغاز راهی بلند مدت برای رسیدن به توافق میان دو کشور می باشد و نمی توان به خروجی نتایج مناسب در نشست اول خوش بین بود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری