0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار جهانی بيلت در هفته گذشته

در هفته منتهی به 25 مي بيلت در بازار آهن آلات جهانی بيشتر در روند كاهشی قرار داشت كه به دليل تضعيف بازار قراضه و كاهش فعاليت در بازار به واسطه ماه مبارك رمضان در كشورهای اسلامی بود.

در چين قيمت بيلت تانگشان در روز جمعه به 3620 يوان رسيد و 10 يوان پايين تر از بك هفته قبل قرا گرفت. در اواسط هفته بيلت چين به دليل افت قيمت ميلگرد با كاهش همراه شد و به 3600 يوان رسيد اما در اواخر هفته بهبود بازار آتی عامل رشد مجدد آن را فراهم كرد.

به گفته يكی از تجار در روز جمعه ذخاير بيلت بازار آهن آلات تانگشان با كاهش 70,000 تن نسبت به يك ماه قبل به 350,000 تن رسيد. پيشنهاد فروش صادراتی چينی ها برای بيلت 150 ميليمتر 525 تا 530 دلار FOB بود و بيلت 130 ميلی متر 530 دلار FOB تعيين قيمت شد كه 10 دلار پايين تر از هفته قبل قرار گرفت.

مشتريان اين سطوح قيمت آهن آلات چينی ها را به دليل دريافت پيشنهادهای جذاب تر از ديگر كشورها نپذيرفتند.

بازگشت قیمت میلگرد کشور چین در بازار داخلی

قیمت روز میلگرد در بازار آهن آلات کشور چین در تاریخ 25 ماه می به دنبال افزایش قیمت ها در بازار آتی مجددا روند قبل را در پیش گرفت. قیمت میلگرد در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان 3880-3830 یوان (608-600 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 50-40 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

در بازار اهن آلات شمال چین قیمت روز میلگرد به میزان 3870-3850 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 20 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

هم چنین شاخص قیمت این محصول در بازار صادراتی کشور چین به میزان 545 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 2 یوان به ازای هر تن افزایش داشته است. هم چنین قیمت پیشنهادی کارخانجات نیز به میزان 570-550 دلار به ازای هر تن اعلام شد.

تحلیل آهن آلات

افت بهای نفت و خیز سهام های آسیایی در روز کاهش تنش های سیاسی

به گزارش پلنر اعلام سه کشور تولیدکننده عمده نفت دنیا مبنی بر افزایش تولید باعث شد تا بهای نفت در روز دوشنبه تحت فشار بیشتری قرار گیرد، در حالی که سهام های آسیایی با بروز نشانه های بیشتر از احتمال دیدار کیم جونگ اون و ترامپ طبق برنامه قبلی جان تازه ای گرفتند.

اما یورو که طی هفته های گذشته تحت فشارهای سیاسی و اقتصادی در ایتالیا همواره تضعیف شده بود، امروز با عدم انتصاب کاندید مخالف یورو به سمت وزیر اقتصاد این کشور کمی از افت هفته پیش را جبران نمود. این در حالی است که این حرکت ممکن است به گسترش بحران در ایتالیا و شکنندگی بیشتر یورو دامن بزند.

اعضای عضو و غیر عضو اوپک در مارس امسال از احتمال ادامه توافق کاهش تولید تا پایان 2018 خبر داده بودند، اما با اعلام ترامپ مبنی بر خروج از برجام و کاهش عرضه از سوی ایران، حتی روسیه نیز از افزایش تولید زودتر از موعد مقرر خبر داده است.

جلسه مهم اوپک برای تبیین روند آتی در ماه آینده در وین برگزار خواهد شد. پیرو خبر افزایش عرضه از سوی امارات، عربستان و روسیه، بهای نفت خام برنت با 6.2 درصد کاهش تا 74.5 دلار/بشکه نیز پایین آمد اما در پایان معاملات در عدد 75 متوقف شد.

سهام های آسیا با رشد همراه شد

بهای نفت سبک امریکا نیز به کمترین سطح شش هفته ای خود یعنی 65.80 دلار/بشکه تنزل یافت. از فاکتورهای دیگر کاهش قیمت نفت بایستی به افزایش 15 حلقه ای تعداد چاه های نفت شیل امریکا اشاره نمود.

اما با کاهش ریسک های سیاسی در شبه جزیره کره و دیدار برنامه ریزی نشده رهبران دو کشور، شاخص بورس کره جنوبی امروز 0.7 درصد رشد یافت. شاخص MSCI برای سهام های آسیا و اقیانوسیه خارج از ژاپن با 0.2 درصد رشد همراه شد و شاخص Nikkei ژاپن ثابت ماند.

امروز ترامپ از ورود تیم سیاسی امریکا به کره شمالی برای زمینه سازی در خصوص دیدار آتی وی با رهبر کره شمالی خبر داد. فعالان بازارهای سرمایه معتقدند 12 ژوئن در صورت تحقق آغاز راهی بلند مدت برای رسیدن به توافق میان دو کشور می باشد و نمی توان به خروجی نتایج مناسب در نشست اول خوش بین بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0