0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

كاهش خريد و فروش عامل ثبات بهای شاخص های ورق سیاه چين

به گزارش متال بولتن 13 ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهای) بدون تغيير نسبت به روز قبل 4260 تا 4280 يوان و در شمال چين ( تيانجین) بدون تغيير نسبت به روز گذشته به 4150 تا 4160 يوان رسيد. در مقايسه هفتگی در شمال چين كلاف گرم 60 تا 70 و در شرق 70 تا 80 يوان افزايش يافت. معاملات کلاف گرم تحویل ماه اکتبر با افزايش 2 یوان نسبت به روز قبل به 4025 یوان رسید امروز هر دلار برابر با 6.70 یوان بود. شاخص کلاف گرم صادراتی چين امروز با کاهش  0.63 دلار نسبت به روز قبل به 580 دلار FOB رسید. پيشنهادهای خريداران و فروشنده ها حدود 580 دلار FOB است .مشتريان مالزی حاضر به پرداخت 600 دلار CFR برای گريد SS400 بودند و ويتنامی ها قيمت منطقی را 588 تا 590 دلار CFR می دانند.

به دليل فصل بارندگی در شرق آسيا تقاضا در شرايط چندان مطلوبی قرار ندارد. در مالزی به دليل انتخابات جديد دولت و كنسل شدن و يا تاخير در بسياری از پروژه های زير بنايی، انتظار می رود تا سه ماه آينده تقاضا همچنان پايين باشد.

قیمت ورق فولادی

عقب نشینی مجدد بازار ورق اروپا به دنبال تصمیمات اخیر کمیسیون

طی هفته گذشته میزان فعالیت در بازار ورق سیاه اروپا همچنان پایین گزارش شده است و خریداران در انتظار تصمیمات نهایی کمیسیون در خصوص تعرفه های وارداتی می باشند. انتظار می رود که کمیسیون اروپا در روزهای آتی تصمیمات نهایی خود را در خصوص تعرفه های وارداتی فولاد به این کشور مطرح کند. تاکنون این تعرفه های برای 28 محصول فولادی تعیین شده است.

در حال حاضر هیچ یک از تاجران ریسک واردات به اروپا را نمی پذیرند و در انتظار تصویب نهایی کمیسیون اروپا برای واردات می باشند. اگرچه خریداران ورق فولادی به افزایش میزان واردات این محصولات به کشورهای اروپایی پس از تصویب نهایی تعرفه ها علاقه مند می باشند و معتقدند این روند بر بازار داخلی این کشور تاثیری نخواهد داشت.

در حال حاضر کارخانجات آهن آلات قیمت ورق سیاه تولیدی خود را بالا نگه داشته اند این در حالی است که میزان فعالیت تجاری به شدت کاهش یافته است. آن ها دلیلی برای کاهش قیمت ها در روزهای جاری ندارند چراکه رزروهای صورت گرفته مناسب بوده و حتی می توانند در روزهای آتی قیمت های پیشنهادی خود را به میزان بیشتری نیز افزایش دهند ولی باید تا تصمیم نهایی کمیسیون اروپا منتظر بمانند.

قیمت ورق فولادی

نوسانات بازار ورق جنوب اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان 550-535 یورو (645-628 دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت 545-520 یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. تولیدکنندگان آهن آلات در کشور ایتالیا قیمت های پیشنهادی خود را در محدوده 545-535 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

این در حالی است که بزرگ ترین تولیدکننده فولاد این کشور Ilva طی هفته گذشته در بازار ورق سیاه کشور فعالیتی نداشته است چراکه طی هفته های قبل از آن حجم قابل ملاحظه ای از ورق فولادی را با قیمت پایین به فروش رساند. همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب اروپا در محدوده 550-535 یورو به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت 550-540 دلار به ازای هر تن قبلی تقریبا ثابت باقی مانده است.

حد پایین قیمت این محصول در ارزیابی ها روند نزولی داشته و علت این امر نیز معاملات صورت گرفته در ایتالیا بوده است. برای برخی دلایل کارخانه JSW واقع در ایتالیا قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را به نرخ پایین تری از بازار رسانده است ولی حجم عرضه این کارخانه محدود بوده است. سایر تامین کنندگان در بازار داخلی این کشور چندان فعال نمی باشند و در انتظار مصوبات جدید کمیسیون اروپا هستند.

نوسانات بازار ورق شمال اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا به میزان 565-555 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 565-550 یورو به ازای هر تن قبلی نسبتا افزایش یافته است. این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات شنیده شده در بازار پیش از افزایش 20 یورویی قیمت ها توسط عرضه کنندگان این کشور بوده است. همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی شمال اروپا به میزان 560-550 یورو به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

ثبات در بازار ورق اروپای مرکزی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی اروپا به میزان 535-520 یورو به ازای هر تن بوده که این نرخ نیز نسبت به قیمت های اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد بازار ارائه شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0