0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

كاهش خريد و فروش عامل ثبات بهای شاخص های ورق سیاه چين

به گزارش متال بولتن ۱۳ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهای) بدون تغيير نسبت به روز قبل ۴۲۶۰ تا ۴۲۸۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) بدون تغيير نسبت به روز گذشته به ۴۱۵۰ تا ۴۱۶۰ يوان رسيد. در مقايسه هفتگی در شمال چين كلاف گرم ۶۰ تا ۷۰ و در شرق ۷۰ تا ۸۰ يوان افزايش يافت. معاملات کلاف گرم تحویل ماه اکتبر با افزايش ۲ یوان نسبت به روز قبل به ۴۰۲۵ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۷۰ یوان بود. شاخص کلاف گرم صادراتی چين امروز با کاهش  ۰٫۶۳ دلار نسبت به روز قبل به ۵۸۰ دلار FOB رسید. پيشنهادهای خريداران و فروشنده ها حدود ۵۸۰ دلار FOB است .مشتريان مالزی حاضر به پرداخت ۶۰۰ دلار CFR برای گريد SS400 بودند و ويتنامی ها قيمت منطقی را ۵۸۸ تا ۵۹۰ دلار CFR می دانند.

به دليل فصل بارندگی در شرق آسيا تقاضا در شرايط چندان مطلوبی قرار ندارد. در مالزی به دليل انتخابات جديد دولت و كنسل شدن و يا تاخير در بسياری از پروژه های زير بنايی، انتظار می رود تا سه ماه آينده تقاضا همچنان پايين باشد.

قیمت ورق فولادی

عقب نشینی مجدد بازار ورق اروپا به دنبال تصمیمات اخیر کمیسیون

طی هفته گذشته میزان فعالیت در بازار ورق سیاه اروپا همچنان پایین گزارش شده است و خریداران در انتظار تصمیمات نهایی کمیسیون در خصوص تعرفه های وارداتی می باشند. انتظار می رود که کمیسیون اروپا در روزهای آتی تصمیمات نهایی خود را در خصوص تعرفه های وارداتی فولاد به این کشور مطرح کند. تاکنون این تعرفه های برای ۲۸ محصول فولادی تعیین شده است.

در حال حاضر هیچ یک از تاجران ریسک واردات به اروپا را نمی پذیرند و در انتظار تصویب نهایی کمیسیون اروپا برای واردات می باشند. اگرچه خریداران ورق فولادی به افزایش میزان واردات این محصولات به کشورهای اروپایی پس از تصویب نهایی تعرفه ها علاقه مند می باشند و معتقدند این روند بر بازار داخلی این کشور تاثیری نخواهد داشت.

در حال حاضر کارخانجات آهن آلات قیمت ورق سیاه تولیدی خود را بالا نگه داشته اند این در حالی است که میزان فعالیت تجاری به شدت کاهش یافته است. آن ها دلیلی برای کاهش قیمت ها در روزهای جاری ندارند چراکه رزروهای صورت گرفته مناسب بوده و حتی می توانند در روزهای آتی قیمت های پیشنهادی خود را به میزان بیشتری نیز افزایش دهند ولی باید تا تصمیم نهایی کمیسیون اروپا منتظر بمانند.

قیمت ورق فولادی

نوسانات بازار ورق جنوب اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۵۵۰-۵۳۵ یورو (۶۴۵-۶۲۸ دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت ۵۴۵-۵۲۰ یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. تولیدکنندگان آهن آلات در کشور ایتالیا قیمت های پیشنهادی خود را در محدوده ۵۴۵-۵۳۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

این در حالی است که بزرگ ترین تولیدکننده فولاد این کشور Ilva طی هفته گذشته در بازار ورق سیاه کشور فعالیتی نداشته است چراکه طی هفته های قبل از آن حجم قابل ملاحظه ای از ورق فولادی را با قیمت پایین به فروش رساند. همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب اروپا در محدوده ۵۵۰-۵۳۵ یورو به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن قبلی تقریبا ثابت باقی مانده است.

حد پایین قیمت این محصول در ارزیابی ها روند نزولی داشته و علت این امر نیز معاملات صورت گرفته در ایتالیا بوده است. برای برخی دلایل کارخانه JSW واقع در ایتالیا قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را به نرخ پایین تری از بازار رسانده است ولی حجم عرضه این کارخانه محدود بوده است. سایر تامین کنندگان در بازار داخلی این کشور چندان فعال نمی باشند و در انتظار مصوبات جدید کمیسیون اروپا هستند.

نوسانات بازار ورق شمال اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۵۶۵-۵۵۵ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۶۵-۵۵۰ یورو به ازای هر تن قبلی نسبتا افزایش یافته است. این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات شنیده شده در بازار پیش از افزایش ۲۰ یورویی قیمت ها توسط عرضه کنندگان این کشور بوده است. همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی شمال اروپا به میزان ۵۶۰-۵۵۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

ثبات در بازار ورق اروپای مرکزی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی اروپا به میزان ۵۳۵-۵۲۰ یورو به ازای هر تن بوده که این نرخ نیز نسبت به قیمت های اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد بازار ارائه شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری