تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

بریده ای از گزارشات متال بولتن در خصوص بازار بیلت و اسلب مرتبط با ایران

قیمت آهن آلات

گزارش متال بولتن از بازار بیلت و اسلب ایران

اخبار مبتنی بر احتمال اعمال مجدد تحریم ‌های تجاری ایالات متحده بر علیه ایران، بر پروسه خرید مشتریان شمش و تختال بازار آهن آلات اندونزی و تایلند که اغلب نیاز خود را از کشورهای خاورمیانه تامین می کنند؛ اثرگذار خواهد بود.

نوردکاران متعددی عنوان کردند که در خصوص خرید اجناس تولیدی ایران مردد هستند چرا که در حال حاضر ریسک آن بالاست.

اما در عین حال تعداد کمی از تجاری که در اندونزی مستقر هستند هم عنوان کردند که در خصوص وضع تحریم ‌های احتمالی ایالات متحده بر علیه ایران نگرانی ندارند؛ چرا که منافع تجاری در ایالات متحده نداشته و هم چنان علاقه به خرید محصولات ایرانی در بازار آهن آلات در میان آنها وجود دارد.

کاهش چشمگیر بهای قراضه در بازار وارداتی آهن آلات ترکیه؟

هفته جاری یک معامله عجیب در بازار قراضه وارداتی ترکیه به ثبت رسید که فعالان این بازار را کمی سردرگم نموده است. بر اساس اخبار رسیده به پلنر، یک محموله قراضه متشکل از ۴۴ هزار تن قراضه ۸۰ درصد به قیمت ۳۴۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر و ۲۲ هزار تن قراضه شرد به قیمت ۳۶۶ دلار به ازای هر تن سی اف آر از انگلستان نهایی شده است.

این محموله از آن لحاظ عجیب به نظر می رسد که اختلاف قیمت قراضه ۸۰ درصد و شرد را به ۲۱ دلار می رساند. هنوز از شرایط خریدار و فروشنده اطلاعات دقیقی منتشر نشده است. در صورتی که چنین معامله ای صحت داشته باشد، بهای قراضه ۸۰ درصد را با ۹ دلار کاهش همراه خواهد ساخت.

حتما بخوانید :  اخبار ضد و نقیض در خصوص ورق سیاه چینی

اطلاعات بیشتر در روزهای آتی منتشر می گردد.

کاهش قیمت ورق فولادی وارداتی کشورهای عرب زبان حوزه خلیج فارس با رسیدن رمضان

قیمت محصولات فولاد تخت بازار وارداتی آهن آلات در امارات متحده عربی و عربستان سعودی طی هفته جاری روند نزولی را در پیش گرفته است که علت این امر کاهش شدید میزان تقاضا با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان می باشد.

خریداران ترجیح می دهند که خریدهای خود را تا پایان ماه رمضان به تعویق بیندازند و این امر موجب کاهش شدید فعالیت خرید در بازار آهن آلات شده است. هم چنین ساعت کاری نیز در عربستان سعودی کاهش خواهد یافت و در این ماه عملا فعالیت خرید چندانی در بازار مشاهده نمی شود.

آهن آلات متال بولتن

تحلیل بازار وارداتی امارات متحده عربی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق  سیاه بازار وارداتی آهن آلات امارات متحده عربی به میزان ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۵ ماه می اعلام شده است که نسبت به قیمت ۶۲۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن قبلی با کاهش مواجه شده است.

قیمت پیشنهادی هند به امارات متحده عربی به میزان ۶۲۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است در حالی که پیشنهاد خریداران در مناقصات به میزان ۵۹۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است و با قیمت های پیشنهادی عرضه کنندگان تفاوت داشته است.

کشور چین در حال حاضر فعالیت چندانی در بازار آهن آلات نداشته ولی میزان تقاضا به شدت کاهش یافته و بازار در سکوت به سر می برد.

برخی از خریداران اعلام کرده اند که با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و هم چنین ماه رمضان به طور قطع قیمت ها کاهش خواهد یافت و ترجیح می دهند تا پایان این وضعیت و کاهش قیمت ها برای خرید کالا منتظر بمانند.

حتما بخوانید :  موج افزایش قیمت فولاد در بازار ایران

ارزیابی هفتگی از قیمت ورق سرد وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۷۰۰-۶۷۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

هم چنین قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی از کشور هند به میزان ۸۹۰-۸۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که پیشنهاد خریداران در مناقصات به میزان ۸۴۰ دلار به ازای هر تن گزارش شد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۸۴۰-۷۸۰ دلار به ازای هر تن ثابت بود و حد پایین این نرخ متعلق به قیمت های پیشنهادی چین بوده است و حد بالا نیز متعلق به نرخ های پیشنهادی کشور هند به امارات متحده عربی بوده است.

تحلیل بازار وارداتی عربستان سعودی

بازار وارداتی آهن آلات عربستان سعودی نیز در هفته جاری با ورود به ماه رمضان در آرامش به سر می برد. قیمت ورق سیاه ضخامت ۲ میلی متر پیشنهادی از کشور هند به عربستان سعودی به میزان ۶۳۰-۶۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است و هیچ پیشنهادی از کشور چین شنیده نشده است.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button