0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گزارش متال بولتن از بازار بیلت و اسلب ایران

اخبار مبتنی بر احتمال اعمال مجدد تحریم ‌های تجاری ایالات متحده بر علیه ایران، بر پروسه خرید مشتریان شمش و تختال بازار آهن آلات اندونزی و تایلند که اغلب نیاز خود را از کشورهای خاورمیانه تامین می کنند؛ اثرگذار خواهد بود.

نوردکاران متعددی عنوان کردند که در خصوص خرید اجناس تولیدی ایران مردد هستند چرا که در حال حاضر ریسک آن بالاست.

اما در عین حال تعداد کمی از تجاری که در اندونزی مستقر هستند هم عنوان کردند که در خصوص وضع تحریم ‌های احتمالی ایالات متحده بر علیه ایران نگرانی ندارند؛ چرا که منافع تجاری در ایالات متحده نداشته و هم چنان علاقه به خرید محصولات ایرانی در بازار آهن آلات در میان آنها وجود دارد.

کاهش چشمگیر بهای قراضه در بازار وارداتی آهن آلات ترکیه؟

هفته جاری یک معامله عجیب در بازار قراضه وارداتی ترکیه به ثبت رسید که فعالان این بازار را کمی سردرگم نموده است. بر اساس اخبار رسیده به پلنر، یک محموله قراضه متشکل از 44 هزار تن قراضه 80 درصد به قیمت 345 دلار به ازای هر تن سی اف آر و 22 هزار تن قراضه شرد به قیمت 366 دلار به ازای هر تن سی اف آر از انگلستان نهایی شده است.

این محموله از آن لحاظ عجیب به نظر می رسد که اختلاف قیمت قراضه 80 درصد و شرد را به 21 دلار می رساند. هنوز از شرایط خریدار و فروشنده اطلاعات دقیقی منتشر نشده است. در صورتی که چنین معامله ای صحت داشته باشد، بهای قراضه 80 درصد را با 9 دلار کاهش همراه خواهد ساخت.

اطلاعات بیشتر در روزهای آتی منتشر می گردد.

کاهش قیمت ورق فولادی وارداتی کشورهای عرب زبان حوزه خلیج فارس با رسیدن رمضان

قیمت محصولات فولاد تخت بازار وارداتی آهن آلات در امارات متحده عربی و عربستان سعودی طی هفته جاری روند نزولی را در پیش گرفته است که علت این امر کاهش شدید میزان تقاضا با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان می باشد.

خریداران ترجیح می دهند که خریدهای خود را تا پایان ماه رمضان به تعویق بیندازند و این امر موجب کاهش شدید فعالیت خرید در بازار آهن آلات شده است. هم چنین ساعت کاری نیز در عربستان سعودی کاهش خواهد یافت و در این ماه عملا فعالیت خرید چندانی در بازار مشاهده نمی شود.

آهن آلات متال بولتن

تحلیل بازار وارداتی امارات متحده عربی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق  سیاه بازار وارداتی آهن آلات امارات متحده عربی به میزان 600-590 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 15 ماه می اعلام شده است که نسبت به قیمت 620-600 دلار به ازای هر تن قبلی با کاهش مواجه شده است.

قیمت پیشنهادی هند به امارات متحده عربی به میزان 620-600 دلار به ازای هر تن گزارش شده است در حالی که پیشنهاد خریداران در مناقصات به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن بوده است و با قیمت های پیشنهادی عرضه کنندگان تفاوت داشته است.

کشور چین در حال حاضر فعالیت چندانی در بازار آهن آلات نداشته ولی میزان تقاضا به شدت کاهش یافته و بازار در سکوت به سر می برد.

برخی از خریداران اعلام کرده اند که با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و هم چنین ماه رمضان به طور قطع قیمت ها کاهش خواهد یافت و ترجیح می دهند تا پایان این وضعیت و کاهش قیمت ها برای خرید کالا منتظر بمانند.

ارزیابی هفتگی از قیمت ورق سرد وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 700-670 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

هم چنین قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی از کشور هند به میزان 890-880 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که پیشنهاد خریداران در مناقصات به میزان 840 دلار به ازای هر تن گزارش شد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 840-780 دلار به ازای هر تن ثابت بود و حد پایین این نرخ متعلق به قیمت های پیشنهادی چین بوده است و حد بالا نیز متعلق به نرخ های پیشنهادی کشور هند به امارات متحده عربی بوده است.

تحلیل بازار وارداتی عربستان سعودی

بازار وارداتی آهن آلات عربستان سعودی نیز در هفته جاری با ورود به ماه رمضان در آرامش به سر می برد. قیمت ورق سیاه ضخامت 2 میلی متر پیشنهادی از کشور هند به عربستان سعودی به میزان 630-610 دلار به ازای هر تن بوده است و هیچ پیشنهادی از کشور چین شنیده نشده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0