0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار فولاد رو به ثبات خواهد رفت

در روز شنبه هفته جاری با توجه به اعلام قیمت های صورت گرفته و این که برخی تولیدکنندگان کاهش قیمت تیرآهن و میلگرد و برخی نیز افزایش قیمت داشته اند و تعدادی نیز قیمت های خود را نسبت به آخرین قیمت اعلامی هفته گذشته بدون تغییر اعلام نموده اند ، در مجموع حدود 8 تومان افزایش در میانگین قیمت تیرآهن و میلگرد کارخانه های مختلف (حدود 0/2 درصد) محاسبه گردید.

در مجموع بازار در نخستین روز هفته جاری حاوی خبر قابل ذکری نبوده و حجم معاملات ناچیز و بیشتر در حد رفع نیاز بوده است. بیشترین تحرک در روز شنبه در حوزه قیمت ورق های با ضخامت نازک بوده که به نظر می رسد با کمی تلرانس و البته در حجمی کم در حال معامله بوده اند.

هم چنین در بقیه بازارها سیاست انتظار به وضوح قابل رویت بوده و شاید بخشی از این روند مربوط به اراده  عمومی بازار به صورت مقاومت در برابر فضاسازی های برخی از تولید کنندگان باشد که در قالب یک جنبش اعتراضی به نام  ”  نه ، به خرید گران  ” شکل گرفته است

که اگر این یک واقعیت این روزها باشد می بایست به بازار و گردانندگان آن تبریک گفت که توانستند چنین عملکردی جمعی از خود به نمایش بگذارند و شاید در ادامه بتوانند تاثیرات خوب و موفقی  در آینده از خود به جا بگذارند.

محصولات ذوبی بازار فولاد روند افزایشی را پیش گرفت

با این حال به رغم کاهش  قیمت در تمامی مبادی از نکات جالب بازار روز شنبه افزایش قیمت محصولات ذوبی بود.

در حالی که اکثر فعالان اقتصادی به این باور رسیده اند که افزایش بیشتر قیمت محصولات  فولادی از جمله قیمت تیرآهن و میلگرد در شرایط فعلی نوعی خود زنی است.

بعضی شرکت های توزیع کننده هنوز در حال و هوای خود هستند و خلاف جهت شنا می کنند که از جمله آن ها می توان به قیمت تیرآهن اصفهان اشاره کرد.

قیمت تیرآهن اصفهان

در دومین روز هفته جاری نیز مشاهده کردیم که با توجه به عدم نوسان شدید در حوزه محصولات فولادی ، میانگین نرخ تیرآهن کارخانجات مختلف از جمله قیمت تیرآهن کرمانشاه نسبت به روز گذشته تغییر محسوسی نداشت و تنها حدود 0.2 درصد تغيير در ميانگين قيمت این محصول مشاهده گرديد

اما در خصوص شمش شاهد برگشت به عقب نرخ ها پس از روند افزايشي هفته گذشته بوديم  بنا بر اطلاعات اعلامی از مبادی مختلف (اصفهان, یزد, ساوه, قزوین و…) قیمت ها با حدود 50 تومان كاهش نسبت به آخرین قیمت های اعلامی هفته گذشته, بین 2440 تا 2490 تومان اعلام گردید.

موج منع خرید آهن آلات پررنگ شد

در هفته جاری شاهد موج نخریدن آهن آلات با قیمت کاذب  کمپینی که از شبکه های اجتماعی به دل مردم رسید، فولاد سازان را به دردسر انداخته است و بازار راکد آهن و فولاد ایران را راکد تر کرده است.

مردمی که طرفدار پر و پا قرص این کمپین هستند معتقدند، افزایش قیمت بالای این روزهای محصولات فولادی کارخانجات همخوانی ندارد که برای مثال در حوزه تیرآهن می توان به قیمت تیرآهن تبریز و سایر کارخانجات اشاره کرد  و به همین دلیل است که موج نخریدن آهن آلات با قیمت های کاذب روز به روز جدی تر و فراگیر تر می شود.

همان گونه که می دانیم بازار آهن در بیشتر حوزه های محصولات نهایی فعلا روندی توافقی دارد منتهی برای اطلاع پاره ای از دوستان که می خواهند از جزئیات بیشتری مطلع شوند

باید گفت که در زمینه قیمت میلگرد آجدار فعلا کاهش نرخ چه بصورت رسمی و چه بصورت غیر رسمی ( تخفیفات ) بین 20 تا 60 تومان نسبت به قیمت صبح روز گذشته بوده که البته بخشی از این کاهش  در روز گذشته اعمال شده است.

روند آتی بازار فولاد و قیمت تیرآهن و میلگرد به چه صورت خواهد بود

روند کنونی خریداران در بازار نشان دهنده این است که در حال حاضر دلسوزی برای بازار فولاد افزایش یافته است و اکثر فعالان بازار برای کاهش تاثیرات برجام بر بازار فولاد ایران متحد شده اند.

هر چند اکثر تحلیل گران بر این باورند که لغو برجام شاید در کوتاه مدت بتواند بر قیمت محصولات تاثیر بگذارد که این امر نیز ناشی از جو روانی ایجاد شده و عدم دلسوزی فعالان بازار و بی کفایتی مسئولان دولتی می باشد.

با این حال اکثر فعالان این حوزه بر این باورند که این مساله در بلند مدت تاثیر چندانی بر بازار نخواهد داشت و عده زیادی نیز هم چنان به دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا زمان اجرا شدن تحریم ها امید دارند. باید دید در روزهای آتی این تغییرات چه تاثیری بر بازار آهن آلات خواهد داشت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0