0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

در بازار داخلی چین ورق سیاه به روند کاهشی روز قبل ادامه داد

به گزارش متال بولتن ۲۶ ماه ژوئن قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهای) با کاهش ۳۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۳۰ تا ۴۲۴۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با کاهش ۳۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۲۰ تا ۴۱۴۰ يوان رسيد. ورق سیاه آتی برای چهارمین روز متوالی کاهشی بود و باعث فشار بر بازار و کناره گیری تجار از خرید در بازار شد. یکی از تجار تیانجین اعلام کرد با اینکه عرضه و تقاضا در شرایط تعادل قرار دارد ترجیح می دهد قیمت های فروش خود را با قیمت ورق سیاه آتی تنظیم کند.

برخی از تجار معتقدند تداوم کاهش قیمت ها با دلیل مشخص نبودن سیاست پولی چین است، همچنین نگرانی هایی از جنگ تجاری جهانی نیز وجود دارد که مزید بر علت شده است. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با کاهش ۴۴ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۰۵ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۵۳ یوان بود.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش ۰٫۱۷دلار نسبت به روز قبل به ۵۹۶٫۰۸ دلار FOB رسید. برخی تجار چینی سفرهای کاری خود برای جذب مشتریان خارجی افزایش داده اند. یکی از فولادسازهای شمالی چین تمایل به کاهش قیمت داشت و تنها با ۲ دلار پایین تر از رقبای دیگر ۵۹۸ دلار FOB را پیشنهاد داد. چینی ها در این شرایط تمرکز بیشتری بر فروش در بازار داخلی دارند.

افزایش قیمت محصولات تخت بازار وارداتی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس

قیمت محصولات تخت در بازار وارداتی امارات متحده عربی و عربستان سعودی در هفته جاری روند صعودی را در پیش گرفته است که علت این امر معاملات جدید و افزایش قیمت های پیشنهادی عنوان شده است. فعالان بازار انتظار دارند که قیمت ها در هفته جاری ثابت باقی بماند چراکه میزان تقاضا در حال حاضر کاهش یافته است.

قیمت محصولات تخت در بازار وارداتی این کشورها از ماه می روند صعودی را در پیش گرفته است و علت این امر نیز کاهش میزان تقاضا و خرید و فروش در ماه مبارک رمضان عنوان شده است.

قیمت ورق سیاه

 • امارات متحده عربی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی امارات متحده عربی به میزان ۶۴۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت ۶۲۵-۵۹۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. کشور هند قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را به امارات متحده عربی به میزان ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است.

کشور ترکیه نیز نرخ پیشنهادی خود را در محدوده ۶۷۰-۶۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که نرخ پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان ۶۴۰-۶۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار وارداتی امارات متحده عربی به میزان ۶۹۰-۶۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۸۰-۶۷۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

همچنین قیمت پیشنهادی کشور چین به امارات متحده عربی به میزان ۷۰۰-۶۹۰ دلار به ازای هر تن می باشد ولی هنوز معامله ای در بازار کشور رخ نداده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار وارداتی امارات متحده عربی به میزان ۸۷۰-۸۶۰ تن به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۸۴۰-۷۸۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

کشور هند نیز قیمت پیشنهادی خود را برای صادرات ورق گالوانیزه به این کشور به میزان ۸۷۰-۸۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. این در حالی است که کشور چین تاکنون هیچ پیشنهاد قیمتی را ارائه نکرده است. تولیدکنندگان عمده ورق گالوانیزه در بازار فولاد امارات متحده عربی همچنان قیمت این محصول را به میزان ۹۳۵ دلار به ازای هر تن اعلام می کنند.

 • عربستان سعودی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی عربستان سعودی به میزان ۶۳۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۲۵-۶۱۵ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. کشور هند قیمت پیشنهادی این محصول را به میزان ۶۴۰-۶۳۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است و خریداران نرخ این محصول را در مناقصات به میزان ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند. فعالان بازار اعلام کرده اند که در حال حاضر میزان تقاضا در بازار فولاد عربستان سعودی چندان خوب نمی باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری