0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رکود در انتظار بازار هفته آینده آهن آلات چین است؟

طی هفته گذشته قیمت آهن آلات کاهش شدیدی را تجربه نمود. میانگین قیمت روز میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین با ۷۵ یوان کاهش نسبت به یک هفته قبل تر به ۴۰۶۵ یوان به ازای هر تن رسید.

به گزارش پلنر اعتماد سرمایه گذاران به روند آتی بازار کاهش یافته و تنها عامل حمایت از قیمت را می توان افت موجودی انبارها تلقی نمود. موجودی انبارهای میلگرد در شهرهای بزرگ چین حدود ۵٫۷ میلیون تن می باشد که  کاهش ۴۱۳ هزار تنی را طی هفته قبل نشان می دهد.

بدبینی خریداران به معاملات بازارهای فیوچرز و افت تقاضای مصرف کنندگان نهایی باعث عدم رونق فعالیت ها و کاهش قیمت آهن آلات در بازار فیزیکی شده است؛ اگرچه در روز آخر هفته قیمت ها کمی جان گرفتند.

علی رغم افت موجودی انبارها طی هفته گذشته، خریداران اعتماد کافی به روند تقاضا در هفته های آتی ندارند. از سوی دیگر، با افزایش تدریجی تولید فولادسازان طی هفته های گذشته، روند عرضه به بازار بیشتر شده و سرعت کاهش موجودی ها را کند نموده است.

حاشیه سود تولیدکنندگان آهن آلات همچنان در محدوده ۱۰۰۰ یوان می باشد که جذابیت بسیاری برای واحدهای تولیدی دارد. همچنین، بارش های موسمی در برخی مناطق چین شروع شده و افت تقاضا در صنایع پایین دست را در بر داشته است.

کاهش تقاضا در بازار آهن آلات چین شدت یافت

موجودی انبارهای ورق گرم در ۳۳ شهر مهم چین طی هفته گذشته ۲٫۸۱ میلیون تن برآورد شده که نسبت به یک هفته قبل تر ۱۳۴ هزار و ۷۰۰ تن کاهش را نشان می دهد.

قیمت این محصول بر خلاف محصولات ساختمانی هفته ای با ثبات را در بخش های فیزیکی و فیوچرز پشت سر گذاشت  تنها با ۶ یوان افت به ۴۲۲۹ یوان به ازای هر تن رسید.

به طور کلی، تقاضا در بازار داخلی چین قوی نبوده و انتظارات بیشتر بر ثبات و یا افت قیمت در هفته آتی می باشد. بازار در آستانه فصل افت تقاضای سنتی قرار داشته و تحولات به سمت و سوی مثبتی پیش نمی رود.

از سوی دیگر، در صورت عدم اتخاذ تصمیمات شدیدتر زیست محیطی، با رشد نرخ بهره برداری از ظرفیت کوره بلندها، عرضه بازار افزایش خواهد یافت. از این رو، هفته پیش رو را می توان با افت قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین همراه دانست.

تحلیل آهن آلات

با شروع فصل گرم و بارانی قیمت آهن آلات در چین افزایش خواهد یافت؟

با پیشرفت فعالیت ها در بازار چین طی آخر وقت روز گذشته ، تاجران طی معاملات ‌امروز قیمت آهن آلات خود را افزایش دادند و در تانگشان قیمت بیلت به ۳۶۲۰ یوان به ازای هر تن رسید.

این در حالی است که در بازار بعد از ظهر از حجم تبادلات کاسته شد و خرید و فروش ها متوقف گشت. منابع پلنر از اعتماد نداشتن کافی فعالان به روند آینده بازار فولاد چین خبر داده و می گویند که خریداران خرید های خود را عقب انداخته اند.

میانگین قیمت روز میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین طی معاملات صبح روز گذشته با ۱۶ یوان افزایش نسبت به روز گذشته به ۴۰۶۵ یوان به ازای هر تن رسید. با این وجود، در بعد از ظهر به تدریج از حجم معاملات کاسته شده و تقاضا افت نمود.

میانگین قیمت ورق سیاه نیز در ۲۴ شهر چین ۱۳ یوان به ازای هر تن رشد داشت و به ۴۲۲۹ یوان رسید. با توجه به کاربرد ورق سیاه و میزان ظرفیت کمتر، تقاضا برای این محصول از میلگرد بالاتر بوده و شرایط بهتری دارد.

بازار فیزیکی فولاد چین روز گذشته شرایط بهتری نسبت به بازارهای فیوچرز داشت و قیمت اهن آلات افزایش یافت. با این حال، بسیاری از تولیدکنندگان و تاجران نگران تاثیر گرمای شدید هوا و باران های موسمی در ماه آتی بر بازار فولاد می باشند و پیش بینی کاهش تقاضا را دارند. این مسئله مطمئنا تاثیر منفی خود را بر قیمت آهن آلات در چین خواهد گذاشت. در کوتاه مدت به نظر کاهش قیمت ها اجتناب ناپذیر خواهد بود.

ارزيابي شاخص های قراضه تركيه

فولاد سازهای ترکیه به خرید قراضه در بازار ادامه می دهند و توانستند در ۲۵ ماه می قراضه وارداتی را ازحوزه دریای بالتیک و انگلستان با قیمت پایین تری نسبت به قبل خریداری نمایند.

یکی از فولاد سازها در منطقه MARMARA محموله ای ۱۶۰۰۰ تنی از قراضه سنگین ۸۰:۲۰ با به قیمت ۳۳۸ دلار CFR و ۴۰۰۰ تن قراضه تمیز را به قیمت ۳۴۸ دلار CFR خریداری نمود. این سطح قیمت در مقایسه با خرید قراضه سنگین در هفته قبل به قیمت ۳۴۵ دلار CFR در سطح پایین تری قرار دارد.

به این ترتیب شاخص های قراضه وارداتی به ترکیه با کاهش مواجه شدند. در ارزیابی ۲۵ می متال بولتن شاخص قراضه وارداتی از امریکا با ۵٫۵۱ دلار کاهش نسبت به یک روز قبل به ۳۳۹٫۸۵ دلار و شاخص واراتی از اروپا با ۵٫۲۴ دلار کاهش به ۳۳۱٫۲۱ دلار CFR رسید.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری