0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

خریداران ورق چین جانب احتیاط را رعایت می کنند

بیشتر خریداران جانب احتیاط را در پیش گرفته اند و نظاره گر بازار هستند در چنین شرایطی در روز جاری قیمت ورق سیاه در چین در روندهای متفاوتی حرکت کرد. به گزارش متال بولتن ۱۶ ماه جولای قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهای) با کاهش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۲۵۰ تا ۴۲۸۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزایش ۱۰ تا ۲۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۱۶۰ تا ۴۱۸۰ يوان رسيد. به نقل از کارشناسان بازار انتظار نمی رود قیمت ورق سیاه تغییر چندانی آینده داشته باشد چون محدودیت های تولید به منظور کاهش تولید آلودگی هوا میزان تولید را تحت تاثیر قرار داده است. معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزایش ۳۱ یوان نسبت به روز قبل به ۴۰۵۶ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۶۷ یوان بود.

کاهش تقاضای صنایع پایین دستی شرق آسیا

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش   ۱٫۴۸ دلارنسبت به روز قبل به ۵۷۸٫۵۲  دلار FOB رسید. در شرق آسیا تقاضای صنایع پایین دستی کاهش یافته است به همین دلیل برخی کارشناسان بازار تخمین می زنند قراردادهای فروش به ویتنام در محدوده ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلار FOB باشد. این درحالی است که در هفته گذشته به طور عمده در حدود ۵۸۰ دلار FOB بوده است.

آمار فروش سنگ آهن در شرکت واله

طی سه ماهه دوم سال جاری شرکت واله به رکورد فروش ۸۶٫۵ میلیون تن سنگ آهن رسیده است و ۵٫۸ درصد رسید که سهم محصولات با کیفیت زیاد در این حجم بیشتر بوده است. در سه ماهه دوم سال جاری شاخص سنگ آهن ۶۵ درصد به طور میانگین به ۸۵٫۵ دلارCFR بر تن رسید و ۱۹٫۶ دلار بالاتر از میانگین شاخص ۶۲ درصد در سال ۲۰۱۷ قرار گرفت. این اختلاف در دوره مشابه سال گذشته ۱۳٫۶ دلار بر تن بود.

سهم فروش گندله، محموله های ترکیبی سنگ آهن و گندله، و سنگ آهن با آلومینای پایین از ۶۸ درصد در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ به ۷۷ درصد کل فروش این شرکت در سال ۲۰۱۸ رسید.

تولید سنگ آهن در سه ماهه دوم  با رشد ۵٫۳ درصدی نسبت به سال قبل به ۹۶٫۸ میلیون تن رسید و واله هدف تولید ۳۹۰ میلیون تنی سال ۲۰۱۸ را همچنان حفظ کرده است. همچنین انتظار می رود تولید گندله این شرکت در سال جاری میلادی به ۵۵ میليون تن برسد.

قیمت ورق فولادی

بازار محصولات پوششی کشور ترکیه

قیمت ورق گالوانیزه و سایر محصولات پوششی در بازار ورق فولادی کشور ترکیه در هفته جاری روند ثابتی را در پیش گرفته است. همچنین میزان تقاضا در بازار این محصولات نیز بهبود چندانی نداشته است. یکی از تولیدکنندگان محصولات پوششی در شمال کشور ترکیه قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان ۷۷۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است. این در حالی است که نرخ پیشنهادی سایر کارخانجات به میزان ۸۰۰-۷۸۵ دلار به ازای هر تن بوده و برخی تولیدکنندگان جنوب کشور نیز قیمت پیشنهادی خود را به میزان ۷۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

با این حال ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار کشور ترکیه به میزان ۷۸۵-۷۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده در ارزیابی های گذشته همچنان ثابت باقی مانده است. قیمت ورق رنگی پیشنهادی این کارخانجات نیز در محدوده ۸۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده و از برخی مبادی نیز محدوده قیمت ۸۸۰-۸۷۰ دلار به ازای هر تن شنیده شده است.

بازار ورق رنگی کشور ترکیه

یکی از تولیدکنندگان در جنوب ترکیه نیز قیمت ورق رنگی تولیدی خود را به میزان ۸۸۰-۸۷۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داد. این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید محصولات پوششی در کشور ترکیه همچنان پایین بوده که علت این امر تعطیلات تابستانی این کشور عنوان شده است.

تولیدکنندگان ورق گالوانیزه در کشور ترکیه قیمت این محصول را در بازار صادراتی در محدوده ۷۹۰-۷۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی هیچ معامله عمده ای در بازار صادراتی این کشور شنیده نشده است. همچنین ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی کشور ترکیه به میزان ۷۸۰-۷۷۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

بنابراین ثبات در سرتاسر بازار ترکیه برقرار گردیده است و باید دید این روند تا چه زمانی ادامه خواهد یافت و آیا به بازار صادراتی نیز نفوذ خواهد کرد؟

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری