0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تعطیلی یک در میان کارخانجات نورد در بازار فولاد

بازار فولاد در روزهای جاری شرایط دشواری را سپری می کند. با توجه به تعطیلی یک در میان کارخانجات نورد؛ نظر به محدودیت ذاتی در تعدد مبادی تولیدکننده میلگرد 8 آجدار؛ قیمت میلگرد آجدار روند افزایشی یافته و عرضه آن محدود گشته است؛ به خصوص روز گذشته، از شدت بیشتر و نمایان تر از روزهای قبل دیده شد.

با وجود این که اقتصاد انلاین از توافق انجمن رانندگان با وزیر راه برای پایان اعتصاب خبر می دهد اوضاع در شهر اصفهان و پایانه حمل و نقل هنوز غیر عادی است وکماکان اوضاع بارگیری ها در ابهام است.

هم چنین در چند مورد بارگیری انجام شده در انبارها باز هم مزاحمت دیگر رانندگان منجر به زد و خورد شده است. به گزارش برخی خبرگزاری های رسمی در روز دوشنبه هنوز بحث عدم بارگیری در بیشتر استان ها برقرار بوده و البته از روز یک شنبه برخی از خود رانندگان نیز به خیل ناراضیان وضعیت فعلی افزوده شده اند.

آن ها می گویند که 20% برای شروع کار مناسب است بعد می توان نمایندگان را برای احقاق حق  بیشتر نزد مسئولان فرستاد آن ها معتقدند ناامنی فعلی در جاده های برخی از استان ها متعلق به صنف آن ها نیست و گویا عده ای دنبال مقاصد دیگری هستند وگرنه کتک زدن همکار و حلق آویز کردن همکار که در فرهنگ لوطی گری رانندگان نیست.

این رانندگان می گویند “ما قسط داریم ، توی خونه بیمار داریم ، بچه هامون خرجی می خواهند نمیشه که  همه چیز را تعطیل کنیم!”  یکی از مدیران شرکت حمل و نقل در نواحی غربی نیز گفت که ما نیز عدم رضایت خود را از این وضع  به مسئولان اعلام داده ایم  و مسئولان قول داده اند که به وضعیت جاده های بین شهری و استانی هرچه سریع تر  توجه کنند.

قیمت میلگرد اصفهان

آیا اعتراضات پایان یافته است؟

فعالان بازار امیدوارند به زودی وضعیت بازار و قیمت میلگرد و سایر مقاطع به حالت قبل بازگردد و فروش ها مجددا باز شود. همچنین شنیده ها از برخی مبادی ، حکایت از تلاش انجمن های صنفی  ، شرکت های حمل و نقل و حتی برخی از رانندگان برای برگشت شرایط به جریان عادی بارگیری از بامداد روز دوشنبه  دارد که البته کار سختی است و می بایست حمایت گردند.

نه این که با انتشار خبرهای پی در پی ، تشویش را جایگزین کنیم . مسلما ادامه این وضعیت برای همه همراه با ضرر و زیان خواهد بود. به گفته یکی از فعالان بازار تاکید بر کلمه همه است چرا که تبعات این اعتراض اخیر در چند روز آینده ظاهر خواهد شد. اشتباه نشود مطالبات به حق و قانونی می بایست مصرانه به پیش برود.

اما ادامه چنین شرایط بغرنجی  قطعا ایرادهای اساسی با خود خواهد داشت. اگر وضعیت اعتراضی را به دو قسمت حین اعتراض و پسا اعتراض تقسیم کنیم خواهیم دید توقف تولید، افزایش شدید قیمت میلگرد و سایر محصولات در عین کمبود برخی اقلام ، تنش های مالی بین معامله گران و شاید ده ها آیتم ریز و درشت، دیگر جایی برای غنج رفتن  ته دلمان برای این نوع اعتراض ها  باقی نخواهد گذاشت.

در این ایام که همدلی و همراهی نیازمند است فروشندگان و خریداران غم یکدیگر بخورند نه این که هریک برای فرار از بحران ، تمامی بار مسئولیت را بر دوش دیگری قرار دهند.

مشکلات ترابری بازار فولاد همچنان مشاهده می شود

در روز سه شنبه بر خلاف اخبار منتشر شده در روز دوشنبه  مبنی بر پایان اعتصاب که در سایت ها و کانال های مختلف منعکس شده بود تا ساعات ابتدایی روز هیچ گشایشی در این امر حاصل نگردید و نیروهای انتظامی هم چنان در محدوده پایانه حمل ونقل مستقر می باشد.

همچنین مطلع شدیم که مشکلات ترابری بنا بر اطلاعات دریافتی متاسفانه همچنان در برخی از مبادی وجود دارد؛ اما بنا بر برخی توافقات صورت گرفته بین مسئولان اجرایی کشور و صنف رانندگان و ورود نیروی انتظامی و تلاش برای سامان دادن برخی موانع ایجاد شده از روز گذشته؛ در برخی مبادی اوضاع کمی بهبود یافته است.

اما هنوز مشکل به طور کامل حل نشده ولی به نظر می رسد که با ورود دستگاه های اجرایی و عزم آنها در عادی سازی و جلب رضایت صنف رانندگان؛ به احتمال زیاد تا آخر هفته این مشکل برطرف گردد و امید است به زودی شاهد بهبود در بازار فولاد و بازگشت قیمت محصولات از جمله قیمت میلگرد پیشنهادی کارخانجات تا پایان هفته جاری باشیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0