0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق سیاه کشورهای اروپایی پس از رکود بازار وارداتی

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته گذشته ثابت گزارش شد و علت این امر محدود شدن میزان تقاضا در بازارهای وارداتی این کشور عنوان شده است.

در حال حاضر برخی خریداران اروپایی تمایل بیشتری به خرید کالاهای وارداتی داشته و برخی نیز به بازار داخلی این کشور روی آورده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در در بازار داخلی کشورهای اروپایی به میزان 580-560 یورو (671-648 دلار) به ازای هر تن اعلام شده است.

این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار می باشد. قیمت های این منطقه طبق افزایش میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور حمایت شده است.

در حال حاضر خریداران در انتظار توافق میان کشورهای آمریکا و اروپا می باشند چراکه این امر می تواند بازار فولاد این کشور و قیمت ورق سیاه را تحت تاثیر قرار دهد.

هم چنین میزان تقاضا در بازار داخلی جنوب اروپا نیز تحت تاثیر این تصمیمات بوده و ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه این مناطق به میزان 550-520 یورو به ازای هر تن بوده است. هم چنین قیمت ها در بازار فولاد کشور ایتالیا نیز به میزان 530-520 یورو به ازای هر تن طی هفته گذشته گزارش شد.

ثبات قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشورهای اروپایی

قیمت ورق سرد و قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای اروپایی طی هفته گذشته روند ثابتی را طی کرد و میزان تقاضا در بازار وارداتی نیز بسیار کاهش یافته است.

در تاریخ 26 مارس کمیسیون اروپا قوانین امنیتی را برای واردات 26 نوع محصول فولادی به این کشور وضع کرد. این امر موجب شد تا میزان واردات محصولات فولادی از جمله ورق فولادی به کشورهای اروپایی کاهش یافته و در نتیجه این امر ثبات در بازار داخلی برقرار گردید.

پس از آن خریداران نیز برای خرید محصولات فولادی احتیاط بیشتری به خرج داده و اوضاع در بازار داخلی این کشور بهبود یافت. این مصوبه در حال حاضر تنها به نفع بازار داخلی این کشور و تولیدکنندگان فولاد کشورهای اروپایی می باشد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد در بازار وارداتی کشورهای جنوب اروپا به میزان 620-595 یورو به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول در بازار وارداتی کشورهای جنوب اروپا طی هفته گذشته به میزان 620-600 یورو به ازای هر تن بوده است.

قیمت ورق سیاه

بازار اروپا تحت تاثیر تصمیمات جدید کمیسیون

این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات و پیشنهادات صورت گرفته از بازار ترکیه و کره جنوبی به اروپا بوده است. در کشورهای شمال اروپا نیز میزان تقاضا به علت افزایش میزان فعالیت افزایش یافته است.

در حالی که بازار جنوب اروپا به علت کاهش میزان تقاضا طی هفته جاری به کندی پیش رفته و رقابتی مابین این بازار و بازار وارداتی مشاهده نشده است.

همچنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان 630-590 یورو (729-683 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. به نظر می رسد بنابر تصمیمات جدید اخذ شده در کمیسیون اروپا نرخ محصولات داخلی به زودی روند افزایشی را در پیش گیرد.

در معاملات اخیر قيمت بيلت CIS كاهش يافت

به گزارش استيل ماركت قیمت پیشنهادی فروش بیلت CIS در محدوده 510 تا 515 دلار FOB دريای سياه قرار دارد. اين محدوده قيمت بالاتر از انتظار مشتریان قرار دارد. خریداران معتقدند قيمت های مناسب و مورد تاييد آن ها 495  تا 505 دلار می باشد.

در ارزيابی 30 می متال بولتن قیمت بيلت صادراتی CIS  به 504 دلار FOB دريای سياه رسيد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5 دلار كاهش داشته است. در فروش های انجام شده در بازار 10,000 تن بيلت شركت Rostov روسيه به قيمت 498 دلار FOB دريای سياه به يك تاجر به فروش رسيد.

اين معامله در ارزيابی متال بولتن لحاظ نشد، چون شركت مذكور حضور مداومی در بازار بيلت ندارد و قيمت فروش آن نيز به طور معمول پايين تر از ديگر شركت ها است.

پس از انجام ارزيابی قيمت توسط متال بولتن محموله ای 15,000 تني از بيلت NLMK روسيه به قيمت 502 دلار FOB دريای سياه به كشور مصر فروخته شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0