0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

عرضه شمش بورس کالا

همان طور که می دانیم تغییرات قیمت تیرآهن و میلگرد کارخانجات مختلف در روزهای اخیر تا حد زیادی در گرو تغییرات نرخ مواد اولیه از جمله نرخ شمش و تختال می باشد. در برخی رسانه ها ، اطلاعاتی در خصوص عرضه شمش و تختال فولاد خوزستان ارایه شده است. در پیگیری از خبرگان بازار به گفته برخی منابع خبری متوجه شدیم که محتملا این عرضه روز چهارشنبه 24 خرداد خواهد بود و نرخ شنیده شده در این حوزه در محدوده 2340 تومان خواهد بود که البته با نرخ آهن اسفنجی عرضه شده تقریبا همخوانی نیز دارد.

اگر این اتفاق روی دهد با توجه به وضعیت این روزهای بازار و نوسانات قیمت تیرآهن و میلگرد شاهد رقابت بر سر این محموله که ممکن است اعتباری نیز عرضه شود خواهیم بود از سوی دیگر فولاد مبارکه روز گذشته عرضه محصولات ورق خود را داشته است که با توجه به وضعیت قیمت ورق در بازار آزاد پیش بینی می شد که این عرضه نیز با تقاضای بالا و محتملا افزایش قیمت روبرو خواهد شد.

معامله شمش بازار بورس و انتظار افزایش قیمت میلگرد

اخیرا در بندر عباس شنیده شده که سازمان صنعت و تجارت ، در خصوص محموله میلگرد یکی از واحدهای تولیدی حساسیت زیادی به خرج داده و علی رغم کیفیت مطلوب آن نسبت به دیگر رقبای حاضر در این منطقه ، خریداران و انبارداران را مجبور به مرجوع کردن محموله ها نموده و جالب این که  پاسخ موجه ای به اعتراضات خریداران و صاحبان کالا نمی دهد این مطلب را تعدادی از همکاران بنگاه دار بندر عباس اطلاع رسانی کرده اند.

که در این خصوص پیک فلز با مدیران واحد تولیدی مزبور گفتگو کرده و عنوان کرده است که این اقدام قانونی نیست ولی چون کارخانه تولیدی مستنداتی از این هجمه در اختیار ندارد بیان کرد که چنانچه این اقدام همچنان استمرار یابد بنگاهداران و بنکداران منطقه شکواییه خود را به صورت مکتوب ارایه کنند تا به صورت عاجل رسیدگی شود.

همچنین در روز یکشنبه مشاهده شد که قیمت میلگرد آجدار از مزر 3000 تومان عبور کرد و این امر موجب نگرانی فعالان بازار گردید. به نظر می رسد در روزهای آتی شاهد افزایش شدید نرخ در سایر حوزه ها از جمله قیمت تیرآهن و نبشی ناودانی نیز باشیم. با این حال برخی فعالان بازار اعلام کردند که در صورت انجام سقف رقابت ده درصد در معامله شمش روز گذشته اهواز باید منتظر افزایش مجدد قیمت میلگرد و تعویض پایه میلگردها و عبور از کانال ۳۱۰۰۰ باشیم.

قیمت شمش فولادی

دو نکته صرفا جهت اطلاع

اول اینکه برخی از تولید کنندگان افزایش قیمت تیرآهن و میلگرد فعلی را منتسب به افزایش قیمت تمام شده به سبب  صعود قیمت حمل و نقل قلمداد می کنند  که پر بیراه هم نیست …

دوم این که معامله گران بازار آهن توجه کنند که متاسفانه شرکت های حمل و نقل ارزش اظهار شده برای کالای فولادی را کمتر از نرخ فعلی بیمه می کنند در حالی که یک محموله میلگرد بین 65 تا 73 میلیون تومان ارزش ریالی دارد که در صورت مشکلاتی از جمله سرقت ، شرکت بیمه به ارزش اظهار شده توجه می کند ……..

از نکات جالب بازار در چند روز گذشته  تشکیل مجدد کمپین های گران نخریم و نه به گرانی است.

تلاش بیهوده ای که هرچند در خور توجه اما بی نتیجه است. در شرایطی که بسیاری از بازارها به حال خود رها شده است و باید واقعیات موجود اقتصاد را در نظر گرفت. این گونه حرکات دادن آدرس اشتباه به فعالان بخش فولاد است.

به عبارتی با پارو نمی توان جلوی این سیل ویرانگر را گرفت‌.

قیمت تیرآهن

گزارشی از آشفته بازار روز گذشته

همانطور که دیروز پیش بینی شد قیمت تیرآهن های ذوبی روز گذشته با جهش حدودا ۷۰ تومانی مواجه شد .

به نحوی که آخر وقت دیروز قیمت تیرآهن 14 اصفهان به عدد حدود ۳۳۰۰۰ و قیمت تیرآهن ۱۶ اصفهان و ۱۸ به حدود ۳۲۰۰۰ نزدیک شد.

قیمت میلگرد های a4 ذوبی نیز روز گذشته با جهش حدود ۱۰۰ تومانی همراه بود.

به نحوی ریز بار a4 در حدود ۳۴۰۰۰ و درشت بار آن در حدود ۳۱۷۰۰ اعلام قیمت می شد‌.

میلگردهای a3 ذوبی نیز با جهش حدود۲۰ الی ۴۰ تومانی همراه بود.

در بقیه مبادی اعم از میلگرد های متفرقه و نبشی ناودانی فروش ها با احتیاط و افزایش های جزئی و با نیم نگاهی به فردا انجام می شد.

به نظر می رسد با توجه به عرضه سنگین شمش در روز جاری، یک روز طوفانی در پیش خواهیم داشت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0