0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بهبود تقاضا برای قراضه در بازار آهن آلات ترکیه

اغلب تولیدکنندگان آهن آلات ترک برای ماه ژوئن نیازمند خرید قراضه هستند و همینک در حال بررسی پیشنهادها و محموله های در دسترس می باشند. ترک ها حاضر به پرداخت ۳۴۰ تا ۳۴۵ دلار سی اف آر برای قراضه سنگین گرید ۱ و ۲ خلوص ۲۰ تا ۸۰ درصد منطقه بالتیک و ۳۳۰ دلار سی اف آر برای دیگر مناطق هستند .

در هفته گذشته اغلب معاملات با قیمت ۳۴۵ دلار سی اف آر در بازار آهن آلات ترکیه بسته شده است . این در حالی است که صادرکنندگان از منطقه بالتیک هم ترجیح می دهند فعلا صبر کنند و شرایط را رصد نمایند.

فروشندگان اروپائی اما در بازار فعال تر هستند . قیمت قراضه سنگین ۱ و ۲ خلوص ۲۰ تا ۸۰ درصد از آمریکا هم ۳۴۵ تا ۳۵۰ دلار سی اف آر برآورد شده که ثابت مانده است .

صعود وال استریت با توقف احتمال جنگ تجاری

بعد از منتفی شدن احتمال شروع جنگ تجاری بین آمریکا و چین و احتمال ادغام ۲۸ میلیارد دلاری شرکت ها، وال استریت امروز شاهد افزایش شدیدی بود.

این خبر برای سرمایه گذاران در بازارهای سهام بسیار خوب بود چون پیش از این نگرانی های زیادی ایجاد کرده بود و به اقتصاد جهانی آسیب زده بود. امروز تمامی سهام های شرکت های تکنولوژی ، صنعتی ، انرژی و مالی سودآور بود و دلیل آن امکان ادامه تجارت با چین عنوان شده است .

البته تمامی تحلیل گران اقتصادی آمریکا از این رویداد خرسند نیستند و گفته می شود واشنگتن قادر نیست به طور سریع مشکل ایجاد شده با سیاست مداران چینی را حل کند .

به هر حال آمریکا با تاخیر در اجرای تعرفه های وضع شده بر واردات از چین بر سهام های شرکت های تولیدکننده آهن و قیمت آهن آلات ضربه زده و شرکت هائی چون ای ک استیل و یو اس استیل هر کدام بیش از ۳ درصد کاهش داشتند.

سهام بانک های محلی مانند ام بی فایننشال ۹/ ۱۳ درصد افزایش داشت و شاخص S& P با ثبت ۲۹ درصد افزایش در حقیقت در بالاترین سطح در ۵۲ هفته اخیر است.

قیمت آهن آلات

ارزیابی بیلت وارداتی به شرق آسیا

در ارزیابی متال بولتن بیلت وارداتی به بازار آهن آلات شرق آسیا در هفته منتهی به 21 می به 547 تا 556 دلار CFR رسید و 3 تا 4 دلار پایین تر از سطح قیمت یک هفته قبل قرار گرفت.

محموله های بزرگ فروش از سوی عربستان سعودی به قیمت 547 تا 548 دلار CFR رزرو شد و معاملات بیلت ژاپن و روسیه 550 تا 555 دلار CFR فیلیپین شنیده شد.

پیشنهادهای فروش حال حاضر از سوی روسها 560 دلار CFR است و بیلت تایلند در محدوده 560 تا 565 دلار CFR پیشنهاد می شود. چینی ها 559 دلار CFR پیشنهاد می دهند و بیلت تولید کوره های القایی 550 دلار CFR است.

فرا رسیدن فصل بارارنهای موسمی در شرق آسیا منجر به کاهش بیشتر تقاضا خواهد شد و در اندونزی به طور خاص به غیر از بیلت ایران پیشنهادهای فروش تامین کننده های دیگر مورد قبول قرار نگرفت.

در فروشهای اخیر محموله ای از بیلت ایران به قیمت 530 دلار CFR به اندونزی به فروش رسید. لازم به ذکر است قیمتهای ارایه شده از سوی تامین کننده های ایرانی در ارزیابی متال بولتن لحاظ نشده است.

در بازار داخلی چين به دليل پراكندگی در خريد و فروش قيمت ورق سیاه با اندكی كاهش مواجه شد.

به گزارش متال بولتن 22 ماه May قیمت ورق سیاه در بازار آهن آلات نقدی شرق چين (شانگهاي) با كاهش 10 يوان نسبت به روز قبل 4240 تا 4260 يوان و در شمال چين ( تيانجین) با 10 يوان كاهش  نسبت به روز گذشته به 4080 تا 4100 يوان رسيد.

در بورس شانگهای آهن آلات در طول روز خريد ورق سیاه عمدتا در قيمت 3767 يوان انجام شد. تجار تلاش كردند قيمت های خود را كاهش دهند و تلاش كردند فروش بيشتری انجام دهند.

در بازار آتی قیمت ورق سیاه تحويل ماه اكتبر با افزايش 7 يوان نسبت به روز قبل به 3762 يوان رسيد. امروز هر دلار 6.36 يوان است.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی بازار آهن آلات چين امروز با كاهش 0.62 دلار نسبت به روز قبل به 590.63 دلار FOB رسید. امروز فولادسازهای بيشتری پيشنهاد قيمت دادند و باعث شد قيمت به محدوده 590 تا 600 دلار برسد.

يكی از فولاد سازها در شرق چين 605 دلار FOB پيشنهاد داد و ديگر تامين كننده ها هنوز پيشنهاد فروش جديد را مطرح نكرده اند اما انتظار می رود در سطوح هفته قبل باشد.

كارشناسان معتقدند قيمت معاملات در محدوده 585 تا 590 دلار خواهد بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0