0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

به زودی توليد كنندگان CIS سهميه ورق سیاه سپتامبر را عرضه می كنند

به دليل تقاضای مطلوب در بازارهای داخلی و خارجی، توليدكننده های ورق سیاه در تركيه قيمت ورق سیاه را همچنان افزايش می دهند. شرايط پايدار موجود در بازار می تواند عامل حمايت از تامين كنندگان CIS نيز باشد تا جايی كه انتظار می رود در هفته آينده قيمت های جديد خود را همچنان بالا اعلام كنند. به نقل از متال اكسپرت  قیمت ورق سیاه در بازار داخلی تركيه ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار EXW است و محموله هايی با تناژ بالا به قيمت ۶۱۵ دلار EXW به نوردكارها به فروش رسيده است. منابع داخلی تركيه گزارش دادند فولادسازها قصد دارند تخفيف خريد تناژهای بالا در بازار داخلی را به دليل تقاضای مناسب در بازارهای صادراتی به صفر برسانند.

پيشنهادهای فروش ورق سیاه تركيه در بازارهای خارجی ۶۲۰ دلار FOB است اما كارشناسان معتقدند تخفيف ۵ تا ۱۰ دلاری در معاملات با تناژهای بالا محتمل است. در همين حين ۴۰,۰۰۰ تن ورق سیاه اندكی پايين تر قيمت مذكور به جنوب اروپا به فروش رسيد. طبق گزارش ها محموله ديگری از ورق سیاه تركيه به قيمت ۶۲۲ دلار FOB توسط خريداری از غرب اروپا رزرو شد. به گفته يكی از تجار برخی از فولادسازها قيمت های رقابتی تری در محدوده ۶۰۵ تا ۶۱۰ دلار FOB نيز ارايه كردند.

انتظار می رود توليد كنندگان CIS كه در حال ارزيابی بازار باشند، سهميه های ماه سپتامبر را در هفته پيش رو به بازار عرضه كنند. پيش بينی می شود روس ها برای سفارش های كلاف بزرگ قيمت ۶۰۰ دلار CFR را تعيين كنند. همچنين انتظار می رود قيمت های پيشنهادی اوكراينی ها به حدود ۵۸۰ دلار CFR برسد.

افزایش قیمت محصولات تخت در اسپانیا

به دنبال تصمیم کمیسیون اروپایی مبنی بر وضع تعرفه بر واردات محصولات فولادی، بهای محصولات تخت از جمله قیمت ورق سیاه در اسپانیا طی دو هفته اخیر با افزایش همراه شد. انتظار می رود این روند افزایشی بعد از تعطیلات نیز ادامه یابد. به گزارش متال اکسپرت بهای محصولات تخت فولادی در دوره مذکور به دلیل رشد قیمت های وارداتی و سردرگمی ایجاد شده به واسطه تعيين سهمیه واردات، ۱۰ یورو افزایش یافت. خریداران اسپانیایی در تدارک تکمیل ذخایر انبارهای خود قبل از آغاز تعطیلات هستند و محموله هایی از تامین کنندگان اروپایی و غیر اروپایی خریداری کرده اند.

با وجود تعیین سهمیه، مشتریان به خرید ادامه می دهند و بیشتر تمایل به واردات محصول با قیمت های پایین تر نسبت به بازار داخلی اروپا دارند. قیمتهای پیشنهادی ورق سیاه از کشورهای غیر اروپایی به بازار اسپانیا بدون تغییر بوده اما قیمت های مطرح شده برای کلاف سرد ۲۰ یورو افزایش داشته است.

قیمت ورق فولادی

معاملات ورق سیاه فروش رفته به اسپانیا از کشورهای غیر اروپایی ۵۴۵ تا ۵۵۰ یورو CFR و کلاف سرد ۶۱۵ تا ۶۲۵ یورو CFR بوده است. منابع داخلی معتقدند در خریدهای تحویل اواخر ماه اکتبر وارد کننده ها احتمال مواجه شدن با اتمام سهمیه و پرداخت تعرفه را در نظر خواهند گرفت.

مشتریان اسپانیایی قصد دارند خرید خود را از تامین کننده های اروپایی و غیر اروپایی متوقف کنند و در اواخر آگوست مجددا شروع به خرید نمایند. آنها معتقدند تا آن زمان هنوز قادر به انجام خریدهایی هستند که بتوانند از سهمیه واردات تعیین شده استفاده کنند.

فعالان بازار معتقدند بعد از تعطیلات با شروع دوباره فعالیت در بازار قیمت محصولات تخت از جمله قیمت ورق سیاه در اسپانیا با ثبات بوده و یا افزایش خواهد یافت.

بازگشت قیمت ها در بازار محصولات تخت چین

در هفته جاری قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین روند نزولی را طی کرده است. قیمت این محصول در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان ۴۲۹۰-۴۲۸۰ یوان (۶۲۹-۶۲۸ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی روند نزولی را طی کرده است.

همچنین در بازار شمال چین نرخ این محصول در محدوده ۴۲۳۰-۴۲۲۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده هفته قبل به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافت. اگرچه فعالان بازار معتقدند که نرخ اعلامی در محدوده ۴۲۹۰ یوان به ازای هر تن در بازار قابل قبول می باشد.

همچنین ارزیابی ها از بازار ورق سیاه کشور چین در محدوده ۵۷۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی همچنان ثابت می باشد. میزان فعالیت در بازار صادراتی این کشور به شدت کاهش یافته و قیمت پیشنهادی به بازار ویتنام در محدوده ۵۸۰ دلار و قیمت پیشنهادی با مالزی در محدوده ۵۷۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری