0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آخرين اخبار رسيده از كارخانجات فولاد تركيه حاكی از این است که:

١- به شدت بدنبال بازار جايگزين بجای آمريكا برای محصولات طويل میلگرد و مفتول كلاف هستند.

٢- دو محموله بزرگ بيلت تركيه اين هفته در ٤٨٠ دلار فوب به مقصد خاور دور فيليپين فروخته شده است.

٣- يك محموله بزرگ میلگرد آجدار تركيه در خاور دور سنگاپور و هنگ كنگ در ٥٣٥-٥٣٠ دلار سی اند اف فروخته شده است البته بر اساس وزن تئوری كه ترك ها تبحر خاصی در توليد با تالرانس مجاز منفی و سبك دارند.

٤- قيمت قراضه ٨٠/٢٠ آمريكا برای صادرات به تركيه به ٣٠٦ دلار سی اند اف سقوط كرده است. شنيده های بازار حاكی از مذاكرات محموله قراضه اروپايی خصوصا انگلستان در ٢٨٩ دلار سی اند اف تركيه است.

٥- با توجه به شرايط فعلی بازار كارخانجات CIS چاره ای جز پايين آوردن انتظارات قيمتی خود تا ٤٧٠-٤٧٥ دلار فوب برای فروش بيلت ندارند رقابت ترك ها و قيمت قراضه راه ديگری برای آنها باقی نگذاشته است

٦- صادر كنندگان قراضه آمريكا بازار بزرگ قراضه تركيه را به خاطر جنگ تجاری و تنش سياسی از دست می دهند كه نتيجه منفی تصميمات رييس جمهوری آقای ترامپ هست.

٧- با توجه به ضعيف بودن تقاضا برای بازار محصولات طويل اعم از میلگرد دامنه بعدی قيمت بيلت ٤٥٠-٤٧٠ دلار فوب بعد از تعطيلات ٩ روز عيد قربان در تركيه برای منابع مختلف تأمين اعم از ايران و تركيه و CIS برای حمل اوايل اكتبر پيش بينی می گردد.

قیمت میلگرد

وضع تعرفه ضد دامپينگ فولاد در مالزی

بزرگ ترين توليد كننده محصولات طويل مالزی با خريد كارخانه متوقف شده Megasteel به توليد كلاف گرم وارد شده است.

به همين دليل دولت مالزی برنامه ای برای بازنگری تعرفه ضد دامپينگ بر واردات كلاف گرم از چين و اندونزی اعلام كرده است.

تحقيقات تعرفه ای بر واردات كلاف گرم چين اولين بار در سال ۲۰۱۴ به دنبال شكايت شركت Megasteel آغاز شد. در نتيجه اين تحقيقات در سال ۲۰۱۵ تعرفه ۲٫۴۹ تا ۲۵٫۴ درصد برای ۵ سال  وضع شد. پس از آن اين شركت كه تنها توليد كننده كلاف گرم مالزی بود متوقف شد.

انتظار می رود تا يك سال آينده اين شركت دوباره راه اندازی شود و مالزی به توليد ۳٫۲ ميليون تن كلاف گرم و ۰٫۷ ميليون تن كلاف سرد دست يابد.

پس از توقف اين شركت مالزی كاملا به واردات وابسته شد. در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ واردات كلاف گرم به مالزی با ۳۰ درصد افزايش نسبت به سال ۲۰۱۵ به ۲٫۱ و ۲٫۳ ميليون تن رسيد. واردات كلاف سرد نيز با با افزايش ۳۲ درصدی در دوره مذكور به ۱٫۲ ميليون تن رسيد.

فولاد ساز چينی در بنگلادش مجتمع توليد فولاد می سازد

شركت Kunming ، توليد كننده محصولات طويل اعم از میلگرد ، مجتمع توليد ۲ ميليون تنی فولاد در بنگلادش می سازد. شركت جديد در بنگلادش اسلب، بيلت، كلاف گرم و محصولات طويل توليد خواهد كرد.

با افزايش تقاضا از سوی بخش ساخت و ساز، كشور بنگلادش به توسعه ظرفيت های توليد فولاد روی آورده است. توليد بيلت و میلگرد اين كشور تا چند سال آينده به ترتيب ۱٫۸ ميليون تن و ۶۴۰,۰۰۰ تن افزايش خواهد يافت.

در ابتدای سال ۲۰۱۸ كل ظرفيت توليد فولاد بنگلادش ۷ ميليون تن بود. لازم به ذكر است اين كشور توليد كننده كلاف گرم ندارد و تقاضای آن در اين كشور رو به افزايش است.

ادامه كاهش قيمت سنگ آهن

۱۶ آگوست شاخص سنگ آهن وارداتي به بازار آهن آلات چين با ۰٫۶ دلار كاهش نسبت به روز قبل به ۶۶ دلار CFR رسيد. با ادامه محدوديت های توليد آهن آلات در چين از ۷ آگوست تا كنون قيمت سنگ آهن ۴ دلار كاهش يافته است.

دولت محلی Jiangsu دومين استان بزرگ توليد آهن آلات چين در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ ظرفيت توليد فولاد اين منطقه را ۱۷٫۵ ميليون تن كاهش دهد. از اين هدف تعيين شده ۵٫۴ ميليون تن باقی مانده است.

اين خبر فشار بيشتری بر تقاضای سنگ آهن كه اخيراً كاهش داشته وارد كرده است.

خريد سنگ آهن وارداتی كاهش يافته و امروز فروشی در سامانه تجارت سنگ آهن به ثبت نرسيد. به دليل قيمت های بالای فولاد در چين خريد و فروش آهن آلات نيز كاهش يافته است كه باعث اثر بيشتری بر افت تقاضای سنگ آهن دارد.

بيلت تانگشان در روز جاری با افزايش ۱۰ يوان نسبت به روز قبل به ۴۰۱۰ يوان رسيد. به دليل قيمت بالا و كاهش خريد، ذخاير پنج محصول اصلی  فولادی در چين به آرامی در روند افزايشی قرار گرفته است و در هفته جاری ۰٫۷ درصد نسبت به هفته قبل افزايش يافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری