0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزيابی بيلت صادراتی CIS

در شرايط ضعيف بودن بازار ميلگرد و كاهش شاخص های قراضه، انتظار می رود بهای بيلت صادراتی بازار آهن آلات CIS با كاهش بيشتری مواجه شود. به علاوه تولیدکنندگان آهن آلات تركيه ای در بازار صادراتی فعال تر شده اند كه باعث تاثير منفی بر بيلت صادراتی CIS شده است. بيشتر تامين كننده های بيلت پيشنهاد ۴۸۵ تا ۴۹۵ دلار FOB در مقابل ۴۹۵ تا ۵۱۰ دلار یك هفته قبل ارايه می دهند. در اين شرايط تمايلی به خريد در بيشتر بازارها وجود ندارد و جو حاكم بر بازار كاهشی است. انتظار می رود معاملات جديد در ۴۸۰ دلار FOB نهايی شود. مشتريان مصری حاضر به پذيرش ۴۷۵ دلار FOBبرابر با ۴۹۵ دلار CFR بودند. برخی منابع حتی خبر از قيمت های پايين تر دادند.

ترك ها نيز بر قيمت های پايين تر بيلت CIS تاكيد دارند و انتظار می رود بهای معاملات ۴۸۵ دلار CFR باشد. بازار تركيه تحت تاثير كاهش ارزش لير و تضعيف بازار ميلگرد و قراضه قرار دارد. به اين ترتيب مذاكرات خريد بيلت CIS از سوی ترك ها در حدود قيمت ۴۸۰ دلار CFR قرار دارد.

بازار بيلت شرق آسيا نسبتا بهتر از دريای سياه است اما تامين كننده های بيلت تركيه نيز قيمت های نهايی را در شرق آسيا به ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار CFR رسانده اند. قبل از اين كه ترك ها بازار شرق آسيا را تحت تاثير قرار دهند فروش بيلت CIS به اين منطقه ۵۴۰ تا ۵۴۷ دلار CFR بود.

قیمت آهن آلات

‍رزرو بيش از ۲۰۰,۰۰۰ تن قراضه با قيمت پايين توسط تركيه

قيمت قراضه وارداتی به تركيه در هفته منتهی به ۱۷ آگوست كاهش يافت و تركها توانستند تناژ  زيادی  رزرو كنند. اين تناژ  در مدت سه روز با اختلاف قيمت زياد خريداری شد.قبل از تعطيلات تولیدکنندگان آهن آلات تركيه هفت محموله قراضه با تناژ ۲۲۰,۰۰۰تا ۲۳۰,۰۰۰ تن خريداری كردند. يكی از فولادسازهای منطقه Marmara سه محموله از سفارشهای فوق را خريداری كرده است.

اين تولیدکننده آهن آلات شاخص قراضه سنگين آمريكا را به قيمت ۳۰۰ دلار CFR و قراضه خريداری شده از انگلستان را به قيمت ۲۸۰ دلار CFR نهايی كرده است. بيشتر كارشناسان معتقدند اين قيمت ها پايين تر از قيمت های واقعی بازار هستند. در نتيجه قيمت قراضه وارداتی از آمريكا به محدوده ۳۰۰ تا ۳۱۰ دلار CFR در برابر ۳۱۵ دلار قبلی رسيد.

تولیدکنندگان آهن آلات امكان  خريد قراضه  درياي بالتيك را نيز به قيمت ۳۰۲ و ۳۰۶ دلار CFR داشتند. دو رزرو ديگر قراضه سنگين به قيمت ۳۱۶ و ۳۱۷ دلار CFR از حوزه بالتيك و انگلستان در ۱۴ و ۱۵ آگوست شنيده شد. خريد قراضه در پايان هفته در بازار تركيه افزايش يافت اما خريداران بر قيمت های پايين تر در حد ۳۰۰ دلار CFR پافشاری می كردند.

ارزيابی كلاف سرد صادراتی چين

كاهش ارزش يوان و افت تقاضای بازارهای خارجی باعث شد بهای شاخص كلاف سرد صادراتی چين كاهش يابد. بيشتر صادر كننده های چينی كلاف سرد تحويل ماه اكتبر را در محدوده ۶۰۵ تا ۶۱۰ دلار FOB  پيشنهاد می دهند كه ۱۵ دلار پايين تر از سه هفته قبل و ۵ دلار پايين تر از هفته گذشته است.

محموله هايی با تناژ پايين به ويتنام به فروش رسيد. يكی از تجار مطرح چين ۱۰۰۰ تن كلاف سرد تحويل اكتبر را ۶۰۵ دلار FOB به فروش رساند. به طور كلی همانند روزهای قبل صادرات كلاف سرد چين چندان زياد نيست. به علاوه كاهش ارزش يوان نيز بر قيمت های صادراتی فشار وارد كرده است. نرخ تسعير يوان به ۶٫۹۲۲۷ در مقابل دلار رسيد؛ در حالی كه در اواخر ماه جولای ۶٫۸۳۷۵ بود.

حتي بازار مطلوب داخلی نتوانست از قيمت های صادراتی حمايت لازم را به عمل آورد. تقاضای مطلوب داخلی باعث شد ذخاير كلاف سرد در انبارهای تجار در سه هفته اخير تنها ۰٫۹ درصد افزايش يابد كه در مقايسه با افزايش ۳ تا ۴٫۶ درصدی موجودی كلاف گرم چندان زياد نيست. با توجه با محدوديت های توليد جديد در چين قيمت كلاف سرد در دوره مذكور۱۱۵ يوان افزايش يافت.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری