0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بهتر شدن شرايط در بورس شانگهای مانع از تداوم كاهش قیمت ورق سیاه در بازار نقدی چين گرديد

به گزارش متال بولتن ۲۴ ماه می قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهاي) بدون تغيير نسبت به روز قبل ۴۱۸۰ تا ۴۲۰۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) بدون تغيير نسبت به روز گذشته به ۴۰۶۰ تا ۴۰۸۰ يوان رسيد.

با افزايش قیمت ورق سیاه آتی تجار برای اين كه فروش بيشتری داشته باشند ترجيح دادند قيمت های خود را ثابت نگه داشته و حجم فروش بيشتری داشته باشند.

موجودی ورق سیاه در بازار نقدی با كاهش ۱۳۵۰۰۰ تن نسبت به هفته قبل همراه شد و به ۲ ميليون تن رسيد. معاملات کلاف گرم تحویل ماه اکتبر با افزايش ۶۴ یوان نسبت به روز قبل به ۳۷۷۳ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۳۹ یوان بود.

از بازار صادراتی ورق چین چه خبر؟

 شاخص ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش ۰٫۲۱ دلار نسبت  به روز قبل به ۵۸۶٫۲۲ دلار FOB رسید.

فولاد سازهای چينی بدون تغيير در نرخ ها در محدوده ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار بر تن FOB پیشنهاد فروش می دهند و انتظار می رود معاملات ورق سیاه فولاد سازها  در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار FOB و فروش تجار در گستره ی ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار FOB قرار گيرد.

بهبود شرايط خريد و فروش در بازار داخلی چين عامل افزايش قيمت ورق سیاه شد

به گزارش متال بولتن ۲۵ ماه می قیمت ورق سیاه در بازار نقدی شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۳۰ يوان نسبت به روز قبل ۴۱۸۰ تا ۴۲۰۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش ۲۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۰۶۰ تا ۴۰۸۰ يوان رسيد.

با افزايش قیمت ورق سیاه آتی در ابتدای روز، خريداران مقدار خريد محصول را افزايش دادند و تجار نيز قيمت های فروش خود را افزايش دادند.

معاملات کلاف گرم تحویل ماه اکتبر با كاهش ۹ یوان نسبت به روز قبل به ۳۷۶۴ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۳۹ یوان بود.

بازار صادرات ورق سیاه چین ۲۵ می

شاخص ورق سیاه صادراتی چين با كاهش ۰٫۰۲ دلار نسبت  به روز قبل به ۵۸۶٫۲۰ دلار FOB رسید.

فولاد سازهای چينی بدون تغيير در نرخ ها در محدوده ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار بر تن FOB پیشنهاد فروش می دهند و انتظار می رود معاملات ورق سیاه فولاد سازها  در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار FOB و فروش تجار در گستره ی ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار FOB قرار گيرد.

بر اساس اخبار رسيده خريد های محموله های با تناژ پايين به قيمت ۵۸۵ تا ۵۸۹ دلار FOB انجام شد.

خريداران در مقابل به دليل چشم انداز منفی كه برای بازار چين متصور هستند قيمت های پيشنهادی خود را با ۵ دلار كاهش به ۵۸۰ دلار FOB رساندند.

قیمت ورق سیاه

تغيير ساختار قيمت زغال سنگ كك شو

از نوامبر سال ۲۰۱۳ كه شاخص زغال سنگ كك شو صادراتی استراليا توسط متال بولتن محاسبه و گزارش شد دو نوع روند قيمتی برای آن اتفاق افتاده است.

اولين روند قيمتی از نوامبر ۲۰۱۳ تا آگوست ۲۰۱۶ است  كه ميانگين ۱۵۰ دلاری طی اين دوره به ثبت رسيد.

از سپتامبر ۲۰۱۶ تا كنون دومين فاز قيمت زغال سنگ آغاز شد و شاخص در دو نوبت يكی در نوامبر ۲۰۱۶ و ديگری در اوريل ۲۰۱۷ به  محدوده ۳۰۰ دلاری وارد شد.

در دوره دوم در دو مرحله و به مدت سه روز شاخص به پايين تر از ۱۵۰ دلار كاهش يافت. در دوره دوم با افزايش حاشيه سود فولادسازها قيمت زغال سنگ كك شو از ناپايداری بيشتری برخوردار بود.

در دوره اول  قيمت به طور ميانگين پايين تر از ۱۵۰ دلار بوده است و دوره زماني اين ميانگين قيمت طولانی بوده است كه در دوره دوم به دوره های كوتاه تری تبديل شد. البته ناپايداری در شاخص به دليل بروز برخی مشكلات در عرضه به بازار در اين دوره ايجاد شد.

شرايط بنيادی بازار برای صنايع پايين دستی به واسطه حاشيه سود فولادسازها و جريان مناسب صادرات فولاد چين در دوره مذكور تعيين شد.

چین، محرک افزایش ۴/۱ درصدی تولید آهن آلات جهان

تولید آهن آلات جهان در آوریل امسال در مقایسه با ماه قبل ثابت ماند، اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک بیش از ۴ درصد رشد یافت و به ۱۴۸/۳ میلیون تن رسید.

طی این مدت، نرخ بهره برداری از ظرفیت فولادسازان دنیا ۷۶/۹ درصد برآورد شده که نسبت به سال گذشته ۲/۴ درصد افزایش داشته است.

در فاصله ماه های ژانویه تا مارس ۲۰۱۸، تولید فولاد خام دنیا به ۵۷۵/۱۵ میلیون تن رسیده که رشد ۴ درصدی را نشان می دهد. از این میزان ۱۰۳ میلیون تن سهم آسیا و ۷۶/۶۹ میلیون تن سهم چینی ها بوده است که ۴/۸ درصد افزایش را ثبت کرده است.

افزایش تولید آهن آلات در اکثر مناطق دنیا به جز اروپا  ثبت شده است. سهم ایران از رشد تولید فولاد جهان ۱۲/۴ درصد بوده است که تولید ۱/۹ میلیون تنی را ثبت نموده است. نکته جالب در این رده بندی اینکه ترکیه در آوریل شاهد ۳/۷ درصد کاهش تولید بوده که بیشتر تحت تاثیر قیمت های بالای قراضه بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری