0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

بازار ورق سیاه در آمریکا

با اینکه برخی منابع از خبر از افزایش بیشتر قیمت ورق سیاه در بازار داخلی آمریکا می دهند دیگر تحلیل گران معتقدند به دلیل افزایش بیش از حد قیمت ها برای صنایع پایین دستی ورق سیاه در آمریکا با کاهش مواجه خواهد شد. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی آمریکا در حال حاضر 910.40 دلار بر تن است. زمان تحویل نیز به شش و در برخی موارد تا 8 هفته افزایش یافته است.

حداقل یکی از فولاد سازهای آمریکایی به دنبال رسیدن به قیمت 930 دلاری است و دیگر تولیدکنندگان آهن آلات نیز برای سفارش های تحویل آگوست قیمت های خود را افزایش خواهند داد. به دلیل محدود شدن واردات به آمریکا در کوتاه مدت پیش بینی می شود قیمت ها باز هم افزایش داشته باشد.

بر اساس آمار گمرک آمریکا کانادا که بزرگترین صادر کننده ورق سیاه به آمریکا است و در سال 2017 1.92 میلیون تن به آمریکا صادرات داشته است و 4.2 درصد مصرف داخلی آمریکا را شامل می شود. ورق سیاه صادراتی کانادا با قیمتی در سطح قیمت ورق سیاه در آمریکا است و زمان تحویل نیز قابل رقابت با فولادسازهای آمریکایی است. به این ترتیب جایگزین کردن چنین محصولاتی از بازار داخلی آمریکا مشکل است.

در مقابل صنایع پایین دستی مانند لوله سازها در آمریکا معتقدند امکان افزایش قیمت بیشتر وجود ندارد. افزایش قیمت ها باعث کاهش سفارش های خرید شده است. بر اساس پیش بینی HIS MARKIT در ادامه سال کسب و کارها در بازار رو به افول خواهد بود و به پایین تریین سطح نسبت به پنج ماه اخیر خواهد رسید.

قیمت ورق سیاه

آغاز افت در بازار داخلی ورق چین همزمان با شروع فصل بارانی

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی چین با توجه به کاهش فعالیت به علت آب و هوای نامتعادل روند نزولی را در پیش گرفته است. قیمت ورق سیاه در بازار شرق چین (شانگهای) به میزان 4280-4260 یوان (659-656 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

همچنین قیمت این محصول در بازار داخلی شمال چین (تیانجین) به میزان 4220-4200 یوان به ازای هر تن اعلام گردیده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 20 یوان به ازای هر تن کاهش داشته است. اگرچه فصل بارانی برای بیشتر مناطق کشور در هفته جاری دیرتر آغاز گردیده است تاثیر آن بر بازار فولاد به طور چشمگیری مشاهده گردیده است.

در نتیجه این امر قیمت ورق سیاه و سایر محصولات فولادی در هفته جاری در بازار داخلی کشور چین کاهش یافته است. آن ها معتقدند تا زمانی که میزان تقاضا مجددا افزایش یابد بایستی قیمت ها را در سطح مشخصی حفظ کنند. در حال حاضر خریداران میزان خرید خود را به طور چشمگیری کاهش داده اند.

میزان تقاضا و عرضه نیز در بازار ورق چین در روزهای جاری متعادل می باشد. قیمت برخی انواع ورق در شرق چین به میزان 50-40 یوان به ازای هر تن و در شمال چین به میزان 40-30 یوان به ازای هر تن کاهش داشته است.

  • نوسانات بازار صادراتی

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان 595 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 1 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. در حال حاضر میزان فعالیت در بازار صادراتی این کشور نیز کاهش یافته است. اگرچه تنها یک معامله با نرخ 595 دلار به ازای هر تن ثبت گردیده است سایر خریداران تمایل چندانی به فعالیت در این بازار ندارند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0